1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting OwnCloud

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 2 Listopad 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sugestia zaproponowana przez użytkownika usług home.pl:

    OwnCloud nie działa sprawnie bez WEBDAV o którym w Home.pl nikt nic nie wie...
     
  2. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    czas to zmienic czekam az owncloud zacznie smigac jak Wordpress hosting ssd
     
  3. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    planujecie jakies zmiany w zakresie WEBDAV?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    WebDav i obsługa m.in. owncloud jest wpisana na naszej tablicy pomysłów, dlatego sugestia jest tu widoczna :)

    Pamiętaj, że od początku istnienia, home.pl przykłada największą wagę do bezpieczeństwa. Dzięki temu przez wszystkie te lata udało się wyeliminować wiele zagrożeń wynikających np. z wad konstrukcyjnych aplikacji, oprogramowania itp. WebDav ze względu na politykę bezpieczeństwa wymaga odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia. Myślę, że nowy rok przyniesie wiele zmian, nie tylko w ofercie ale i w funkcjonalności usług. Wypatruj na horyzoncie komunikatów w tym temacie.
     
    jakubgalinski lubi to.
  5. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    proba instalacji na wordpress hosting ssd poki co sie nie udaje 500 po oczach bije az niemilo :(
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    o ile sam webdav to tylko moduł do apache mod_dav (ps szkoda, że nie ma możliwości ładowania modułów z poziomu panelu serwera:) )
    to co Wam nie działa bo chyba mam jakieś oczy zamknięte dziś :)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Jephrey zgodnie z przekazaną informacją, nie wspieramy WebDav na chwilę obecną. Sam OwnCloud można zainstalować i jako aplikacja działa poprawnie, ale nie korzysta z innych rozwiązań, np. webdav.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    OwnCloud po tradycyjnej instalacji robi 500. Patrzę właśnie co jest tego przyczyną.
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    own1.png


    Sprawdźcie ustawienia domeny, powinny być bez separacji i PHP przynajmniej 5.4. Powinno rozwiązać problem :) Oczywiście instalacja z MySQL na Business Cloud. Działa bez problemu. Sprawdzę jeszcze WH SSD. I jeśli się nie mylę konieczne jest w ogóle podłączenie domeny/subdomeny na katalog. Więc pewnie stąd problem.

    Sprawdziłem, Wodpress Hosting SSD także działa bez problemu z OwnCloud. Zapraszam do instalacji.
     
    Ostatnia modyfikacja: 4 Listopad 2015
    jakubgalinski i TheL lubią to.
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a no faktycznie, a ja zawsze z separacją robię :) bez niej działa wyśmienicie :)
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    przy okazji pytanie czy da się tu zrobić tak aby udostępnić coś tylko do odczytu i nie pozwolić nic wgrywać? :D

    edit: już wiem :) wystarczy udostępnić link na hasło :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 4 Listopad 2015
  12. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    webdav niestety nie dziala
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    no i? zrób sobie to na vpsie i będzie działał :) mi się podoba takie coś jak to bez webdav :) i już mam przeznaczenie dla tego :)
     
    jakubgalinski lubi to.
  14. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    jakie szybkosci wyciagasz na kliencie desktop
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja nie używam, żadnego klienta, przecież bezproblemowa jest obsługa przez interface webowy.
     
    jakubgalinski lubi to.
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Jephrey zwracam Twoją uwagę, że webdav nie tyle nie działa, co nie obsługujemy go na hostingu współdzielonym. Dlatego pojawiła się sugestia, którą z miłą chęcią przenieśliśmy na forum, aby nie zaginęła w gąszczu pomysłów. Bądź cierpliwy.

    Analogicznie przy instalacji zew. aplikacji, zachęcamy do sprawdzenia ich dokumentacji w kontekście wymagań jak i podstawowej konfiguracji. W przypadku pytań, zapraszam do ich zadawania, będziemy starali się pomóc i sprawdzić to.
     
  17. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    A czy z czymś takim ktoś się już spotkał ?

    Internal Server Error


    Serwer napotkał błąd wewnętrzny i nie był w stanie ukończyć Twojego żądania.
    Proszę skontaktować się z administratorem jeśli ten błąd będzie się pojawiał wielokrotnie, proszę do zgłoszenia dołączyć szczegóły techniczne opisane poniżej.
    Więcej szczegółów można znaleźć w logu serwera.


    Informacja wyskoczyła po jakichś 10min używania owncloud'a tak samam z siebie.
     
  18. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    u mnie "niestety" wszystko działa i jest już użytkowane przez kilka osób :)
     
  19. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Przeinstalowałem go raz jeszcze i jak na razie wszystko chodzi.
     
  20. bo.pl

    bo.pl Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    3
    ownCloud 8.2.2, PHP 5.6, PostgreSQL. Serwis ownCloud zainstalowany ręcznie w ramach usługi Business Cloud Unlimited. W jaki sposób (czy jest to już dostępne) dostać się do udostępnionego kalendarza, np. w Thunderbird (Lightining). Czyli czy jest możliwość skorzystania z kalendarzy w ownCloud zainstalowanym na hostingu Home.pl Business Cloud Unlimited przy pomocy protokołu CalDav.
     

Poleć forum znajomym