1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Poszukiwany Kernel - taki mały offtop

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 13 Październik 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wiem, że to forum o home i jego usługach, ale to hyde park więc można nieco nie na temat
    Poszukuję Kernela 2.6.x lub 3.x.x który:
    - posiada łatkę IMQ
    - posiada łatkę grsecurity
    - obsługuje karty sieciowe 332i (lspci pokazuje Ethernet controller: Broadcom Corporation Unknown device 1655 (rev 10)) (takiej z HP 320e Gen 8)
    - jest stabilny
    tg3 w 2.6.23.14 niestety nie pomaga
    co ciekawe, każde jądro 3.x które skompilowałem i dołożyłem łatki, działa świetnie na innych serwerach a na HP320e Gen8 po 1-2 dniach mam kernel panic.
    Jakieś pomysły? Mam kilka tych serwerów, a bez sensu mając kartę dual dokładać kolejny dual bo tamta nie działa :)
     
  2. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Odkopuję temat.
    Zależy od zawartości błędu kernel panic <- masz tam szczegółowe informacje co nie trybi... Wrzuć tu pełną informację o kernel panic - zdiagnozujemy (jak nie ja to ludzie z forum) :)
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    gdybym miał komunikat błędu to bym nie pytał o to :D po za tym napisałem, że na innych serwerach kompilowane jądro działa poprawnie, a na tych kp lakoniczny bez komunikatu i tyle. Niestety ale 2.6 również nie daje się uruchomić bo nie ma modułów do podanych kart sieciowych, a mam 2.6 który mi na innym serwerze działa od wielu lat.
     
  4. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    ...bo nie ma modułów - czyli inne podzespoły. Niestety - nie da się na obecnych linuxach konfiguracji kopiuj-wklej.
    Zawsze trzeba dopasowywać...
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ale ja to właśnie napisałem, do 2.6 nie do kompilujesz modułów do obsługi tej karty próbowałem już na różne sposoby. tg3 ani broadcom nie działa w żaden sposób, jądro jest po prostu za stare, nawet patche nie pomagają. Jako, że jądro kompiluje mi się 8 minut i mam maszynę testową mogę sobie pozwolić na testy które jednak nic nie dają. Siedzę w systemach unixopodobnych już o bardzo wielu lat i gdyby sprawa była trywialna nie zadawałbym pytań.
    Skompilujesz 2.6.23 z 332i ? jeśli tak do podaj mi configa.
     
    jakubgalinski lubi to.
  6. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Dlatego wole Debiana. Jak przy instalacji znajdzie sobie sterownik na płycie to jedzie dalej. Jak nie to z instalatora masz pidpowiedź jaki konkretny moduł potrzebny, drugi komp i sciągasz plik a potem podajesz podczas instalatora z pendrive'a moduł :)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a Czy Ty myślisz, że ja nie próbowałem debiana? :) wszystko fajnie do czasu kiedy stosujesz w miarę zwykły sprzęt :)
     
  8. jakubgalinski

    jakubgalinski Spryciarz

    Wiadomości:
    48
    Docenione treści:
    4
    Jak zawsze... :) Jak ja miałem niestandardowy sprzęt to go wyrzuciłem, bo... pamięci RAM miał 512MB (na graficznego Debiana (stacja robocza) to jednak za mało)...
     
    Ostatnia modyfikacja: 12 Listopad 2015
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Bardzo dawne czasy, 512 to nie pamiętam kiedy ja miałem na serwerze. Ja nie używam Xów bo nie są mi do niczego potrzebne. Serwery mają konkretne zadania i tyle, większość nie ma nawet monitorów :)
    Jeśli chodzi o jajo to po raz kolejny je kompilowałem i na Dellowym serwerze działa już ponad tydzień bez problemu, a na podanym HP posypało się następnego dnia :) Chyba trzeba będzie iść w kierunku innych serwerów, a te HPki użyć do monitoringu tamtych :)
     

Poleć forum znajomym