1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przeniesienie strony www i domeny na inny serwer

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika michalb, 17 Grudzień 2015.

  1. michalb

    michalb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Chciałbym przenieść stronę www którą mam na jednym serwerze (Business Server 1PRO) na drugi (Business Cloud Starter)
    Jednocześnie chciałbym przenieść też domenę która do tej strony prowadzi - i tu napotkałem problem - domena jest u innego operatora, a jako że na docelowym serwerze nie mam żadnej domeny nie mogę też stworzyć konta FTP.

    Czy wystarczy, że użyję funkcji 'przypisz zewnętrzną domenę' w docelowym serwerze, żebym można było stworzyć konto FTP i przenieść stronę? Czy zanim wszystko zacznie działać też musi upłynąć jakiś czas jak w przypadku zmiany DNS'ów?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ogólnie do działania nowego serwera nie jest potrzebna Ci domena. Zwróć uwagę, że wraz z nowym serwerem otrzymujesz jego identyfikator: serwer123456 oraz roboczy adres serwer123456.home.pl

    Na tej podstawie możesz już uruchamiać strony, które będą aktywne np. pod adresem: serwer123456.home.pl lub serwer123456.home.pl/nazwa_katalogu

    Analogicznie tworzysz skrzynki pocztowe, podając ich nazwy np. biuro i wybierając opcję "We wszystkich domenach" - w ten sposób powstanie konto e-mail o roboczym adresie biuro@serwer123456.home.pl

    Konta FTP tak samo - login podstawowy to: serwer123456, hasło do serwera (nadawałeś podczas rejestracji, jeśli nie zmień/ustaw je w Panelu home.pl w opcji menu Usługi, klikając nazwę serwera, a dalej ikonę kłódki). Adres serwera FTP to: serwer123456.home.pl (jeśli przypiszesz domenę do serwera, będziesz mógł korzystać z adresu przypisanej domeny).

    Jeśli tworzysz nowe konta FTP to analogicznie jak w przypadku skrzynek e-mail, podajesz nazwę, np. samo: admin i wybierasz opcję "We wszystkich domenach". Po utworzeniu takiego konta masz już dostęp do konta FTP:

    login FTP
    : admin
    hasło FTP: ustalone podczas tworzenia konta FTP
    adres serwera FTP: serwer123456.home.pl

    Jeśli chodzi o przypisywanie domeny delegowanej od innego operatora, to tu są dwie możliwe opcje: albo dzwonisz do nas i po autoryzacji przepinamy domenę ręcznie albo:
    1. W Panelu home.pl klikasz opcję menu Usługi, następnie klikasz znak + przy nazwie serwera (starego), na liście pod serwerem zobaczysz domenę, klikasz jej nazwę i następnie przycisk "Usuń domenę".

    2. Następnie w Panelu home.pl przechodzisz ponownie do opcji menu Usługi, tym razem szukasz nazwy nowego serwera i przypisz domenę do tego serwera (opcja dla domen delegowanych z zewnątrz).
     
    michalb i Mariusz lubią to.
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Prostym językiem, to dane do panelu serwera = dane do logowania ftp, serwerem jest {naszlogin}.home.pl
    zamiast {naszlogin} wstaw swój login do panelu.
    Nic nie trzeba na starcie tworzyć aby się połączyć z FTP.
     
  4. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Albo WebFTP w PA.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  6. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    czy przy dublowaniu stron internetowych istnieje ryzyko, że z powodu zdublowanych treści (Wordpres) jedna ze stronek może zostać zablokowana przez google i będzie bardzo nisko w wynikach wyszukiwania.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Temat ten poruszony jest m.in. w dokumentacji Google. Jeśli treści są powiela, Google może je potraktować jako dublowanie contentu. Nie jest od razu powiedziane że zostanie zablokowana. Zwykle, zgodnie z tym co podaje Google, będzie to miało wpływ na wyniki wyszukiwania i spychanie nowej strony na dalszy plan.

    Jeśli już dochodzi do celowego duplikowania treści, przyjmuje się że poprawnie indeksuje się zwykle pierwsza wersja treści lub ta, która jest trafniejszym wynikiem wyszukiwania dla Google.

    Blokada następuje zwykle wtedy gdy normy są przekraczane i Google np. stwierdza, że duplikowanie ma na celu np. manipulowanie wynikami wyszukiwania. Tyle ode mnie jako wstęp do dyskusji :)
     
  8. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    jak wiec w takim razie zrobic sobie kopie strony na wp?mam jakas strone nazwijmy ja produkcjna i chce miec kopie ze nawet jak cos namieszam nie bedzie to mialo wplywu na strone orginal?uprzedzam odpowiedzi postaw na localhost :p ze nie bede stawial ma byc dostepne z netu
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Jephrey zadałeś mi to pytanie i odpowiedziałem Ci na nie 2 słowami :)
    Duplicate content łatwo uzyskać i potem jest problem.
    Jeśli chcemy aby google nie indeksowało naszej strony to albo dajemy w .htaccess blokadę indeksowania, albo robimy sobie stronę z kopią na hasło również przez .htaccess i .htpasswd
     
    Grzesiek lubi to.

Poleć forum znajomym