1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Zakotwiczenie górnej belki - szablon RWD

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika farsta, 5 Styczeń 2016.

  1. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    Witam serdecznie,

    czy jest "prosta" metoda zakotwiczenia górnej belki (w wypadku mojej strony chodzi o belkę z kontaktami i logowaniem/rejestracją - www.fajerwerkilider.pl ) ?

    Poprzez zakotwiczenie mam na myśli to, że w momencie gdy przewijamy stronę w dół, belka nie zmienia położenia i "płynie" wraz ze stroną.
    Przykład na www.pirotechnicy.com

    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
     
  2. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Kod:
    Konfiguracja > Wygląd > Aktywny styl graficzny > Własny styl css
    Kod:
    .login-bar {
        position: fixed;
        width: 100%;
        top: 0;
        left: 0;
        z-index: 999;
    }
    
    header {
        padding-top: 65px;
    }
    
     
    farsta lubi to.
  3. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4

    niestety nie działa...
     
  4. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Widzę, że używasz szablonu RWD. Kod jest jak najbardziej poprawny. W tym przypadku musisz coś źle robić po swojej stronie.

    Wprowadzenie proponowanych zmian w CSS-ie w 100% pozwoli Ci osiągnąć efekt tzw. "sticky" menu. Spróbuj raz jeszcze i przede wszystkim wyczyść potem pamięć podręczną przeglądarki (CTRL + SHIFT + DELETE).
     
    farsta lubi to.
  5. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    zaskoczyło teraz za 100 razem. dziękuję bardzo za pomoc :)
    ((CTRL + SHIFT + DELETE jak mantra odkąd grzebie się w szablonie ;) ).
     
  6. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    @farsta jesteś pewna ze to dobry pomysł? W mobilnej wersji twojej strony ta "górna belka" zajmuje połowę ekranu.
     
  7. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Myślę, że nie najgorszy, jednak belka wymaga optymalizacji pod inne rozdzielczości. Można to zrobić w różny sposób w zależności jaki efekt autor chciałby uzyskać na każdej z nich.
     
  8. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    W teorii można by element sticky zostawić tylko dla "zwykłych" komputerów czy laptopów, a na komórkach wyświetlać wszystko tak, jak było wcześniej.

    Nie mam tutaj żadnej praktyki, dlatego pytanie jak w praktyce sprawdzają się reguły @media w CSS (czytałem, że nie zawsze są respektowane) ???

    Z ciekawości spróbowałem takiego zapisu, bez sukcesu:
    Kod:
    @media handheld {
      .login-bar {
        position: static;
        z-index:0;
      }
     
  9. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    Można przywrócić efekt normalnej belki, bez efektu "sticky" w rozdzielczościach w których belka rozjeżdża się w pionie, np, tak
    Kod:
    @media screen and (max-width: 990px) {
        .login-bar {
            position: static;
        }
    }
    
    Można też na każdej rodzielczości usunąć/zmniejszyć elementy które rozjeżdżają belkę również używając media queries.
     
    Mariusz lubi to.
  10. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    A wiesz dla jakich urządzeń zadziała mój kod (@media handheld) ??? W teorii czytam o bezprzewodowych urządzeniach ręcznych/przenośnych, ale to pojęcie szerokie i nie widzę póki co żadnego efektu, gdzie bym nie sprawdzał.
     
  11. tr_

    tr_ Spryciarz

    Wiadomości:
    47
    Docenione treści:
    7
    To może zadziałać dla bardzo starych telefonów. Raczej się tego nie używa i targetuje po rozdzielczościach.
     
    Stau lubi to.
  12. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    Tak, właśnie dzisiaj mnie z tym olśniło ... Póki co usuwam niestety, ale służę za obiekt doświadczalny gdyby ktoś miał pomysł jak to rozwiązać. Powyższe nie przynoszą efektu niestety
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przy moich projektach również korzystam z tego typu rozwiązania. Przykładowo, poniższym kodem usuwam sobie klasę wpadminbar przy pewnej wtyczce w Wordpres'ie.
    Kod:
    @media (max-width: 800px){ #wpadminbar {display:none;} html { margin-top: 0px !important;}}
    W Twoim przypadku @farsta również możesz skorzystać z tego rozwiązania, aby przystosować wygląd szablonu sklepu przy różnych rozdzielczościach ekranu.
    Kod:
    @media (max-width: 800px){ tutaj wstawiasz CSS }
     
  14. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    obawiam się, że tez nie działa
     
  15. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Nie potwierdzam.
    Sugeruję także ponowić próby ;).
    Działa jak należy po wyczyszczeniu pamięci (sticky tylko na laptopie, na komórce "po staremu").
     
  16. 1000plytek

    1000plytek Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    1
    Witam

    Znalazłem takie - fajne rozwiązanie na górną belkę
    https://krainalazienek.pl/
    podpowiecie jak to zrobić

    jeszcze jakby na tej belce znalazło się menu tak ja w linku to już byłby wypas
     
  17. 1000plytek

    1000plytek Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    1
    Witam

    tak delikatnie daję temat w górę - może znajdzie się rozwiązanie
     
  18. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    Jeśli mam być szczera to nie wiem czy to najlepszy pomysł. Mnie osobiście denerwuje, że belka zajmuje 1/4 ekranu, utrudnia czytanie i niszczy spójność tego całkiem fajnego szablonu. Samo rozsunięcie danych do kontaktu jest już natomiast fajne. Podoba mi się również pływająca sekcja producenci. :)
     
  19. 1000plytek

    1000plytek Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    1
    Plusy tego rozwiązania to stały dostęp do menu - w moim przypadku (dużo kategorii) to dość ważne
    a co do szerokości tego paska to można go ograniczyć do menu plus pasek z wyszukiwarką logowaniem i koszykiem
     
  20. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja bym to zrobił inaczej, przy małej rozdzielczości ukrył całkiem menu, a zrobiłbym malutkie pojawiające się tylko w tej rozdzielczości. Ja jestem zdania, że już przy rozdzielczości 600 i mniej px duża belka zaczyna być denerwująca.
     

Poleć forum znajomym