1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Propozycja zmian w mechaniźmie sklepu

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika liro, 15 Styczeń 2016.

  1. liro

    liro Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witam, jestem użytkownikiem od 4 lat ze sprzedażą zagraniczną. Chciałbym wyszczególnić podstawowe i fundamentalne postulaty których brak spełnienia mocno utrudnia eksport przy pomocy tego sklepu
    1. przypisanie kosztów i opcji wysyłki NIE do wersji językowej a do kraju. Otóż połowa (ta większa) świata mówi po angielsku, w momencie gdy klient zaznacza np. Włochy lub USA powinny się dopasować koszty transportu (oczywiście są one zupełnie różne). Inny przykład Szwajcar i Niemiec zamawia z wersji niemieckiej, tyle że koszty wysyłki do Szwajcarii są 150zł a dni NIemiec 40zł, a stawka VAT do Szwajcarii 0% a do Niemiec 23%.
    2. ustawianie stawki VAT na 0 gdy klient zaznaczy kraj spoza UE jako adres wysyłki. No to chyba oczywiste....
    3. ustawienie stawki VAT na 0 gdy klient zaznaczy że jest firmą i w okienku dot. nr VAT poczyni wpis (tylko kraje UE).
    4. możliwość dowolnego wpisania cen w innych walutach A NIE przeliczanie po jakimś kursie ze złotego. Chcę mieć ceny okrągłe w €, funtach czy $ a nie jakieś łamańce.

    Od 4 lat próbuję mówić do was o tych fundamentalnych brakach i nie widać efektu. Reklamowanie tego sklepu jako "międzynarodowy" graniczy z oszustwem niestety...
     
    Ostatnia modyfikacja: 15 Styczeń 2016
  2. farsta

    farsta Praktyk

    Wiadomości:
    31
    Docenione treści:
    4
    Liro,
    wszystkie poniższe rozwiązania mam zastosowane u siebie więc łap:


    Punk 1) możesz ustawić bez problemu:
    Konfiguracja -> Sprzedaż -> Dostawy -> Strefy dostaw-> Zaznaczasz wszystkie kraje do których wysyłasz

    Następnie:
    Konfiguracja -> Sprzedaż -> Dostawy -> Parcel service / Courier (albo jak tam się u Ciebie nazywa zdefiniowana wysyłka zagraniczna - jeśli nie masz, to zmień język edycji i wtedy wybierz kuriera)

    Dane podstawowe ustawiasz tak jak Ci się podoba a potem wchodzisz w zakładkę Koszty dostaw.
    Naciskasz dodaj cennik wybierasz kraje z listy i przypisujesz im koszty transportu. Możesz nawet w ten sposób ustawić i 50 różnych cenników dla 50 krajów.

    Punkt 2)
    Konfiguracja -> Sprzedaż -> Dostawy -> Strefy dostaw->
    Zrób na przykład trzy strefy /Polska/Unia Europejska/ Poza Unią Europejską.

    Dla każdej strefy możesz zdefiniować oddzielnie kraje które będą do tych stref należeć.
    Następnie w Konfiguracja -> Sprzedaż -> Dostawy
    Dodaj rodzaj dostawy, która będzie się na przykład nazywała: Parcel service outside UE /czyli kurier przypisany krajom spoza UE / lub jak wolisz, tyle żebyś sam rozróżniał.
    W edycji dostawy na samym dole wybierasz Strefy dostawy czyli według tego przykładu Poza Unią Europejską oraz ustawiasz jaki ma być naliczany VAT dla krajów z tej grupy.

    Co do punktu 3) nie wiem czy to jest możliwe ponieważ nie używam fakturowania z Click Shopu, jednakże wiem, że 0 VAT nie do końca tak działa.
    Tak czy siak za każdy razem żeby wystawić fakturę z 0 VAT musisz mieć potwierdzenie z VIES'u, że zagraniczny numer podatkowy jest aktualny na dzień wystawienia faktury. Stąd jeżeli ktoś Ci złoży zamówienie, system naliczy mu 0 VAT. Ty wystawisz fakturę z 0 VATem a potem okaże się, że numer był nieaktywny - i problemy gotowe. Wiem to niestety z autopsji. Prócz dodatkowych kosztów VATu po stronie sprzedającego jest też sporo tłumaczenia się w instytucjach lubianych mniej lub więcej ;)

    Punkt 4 - wydaje mi się, że jeśli masz bazę produktów nawet na zasadzie kopiuj i wklej z polskiego na angielski to automatycznie zmieni Ci ceny po ustawionym kursie, ale nie znaczy to, że nie możesz ich ręcznie edytować, przynajmniej ja je edytuje ręcznie w razie potrzeby ... .


    Mam nadzieję, że pomogłam. Oczywiście jeśli gdzieś się pomyliłam to poprawiajcie :)
     
    Grzesiek i Mariusz lubią to.
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Dopowiem tylko, że dotyczy to sytuacji, gdy dla każdego języka posiadamy "osobne" obiekty-produkty (z flagą danego kraju), a więc także z osobnymi stanami magazynowymi i cenami etc. Zawiłości w produktach dla określonych wersji językowych opisano tutaj:
    https://forum.home.pl/threads/przenoszenie-wszystkiego-na-inny-jezyk.129/#post-3189

    W przypadku produktów "tłumaczonych" (patrz link powyżej) wydaje mi się, że wystarczy ustawić kurs waluty na bardziej "okrągły" i uniknie się "dziwolągów" cenowych.
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Styczeń 2016
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @liro, farsta praktycznie wyczerpał temat. Większość z tego o czym piszesz jest kwestią wykorzystania w pełni funkcjonalności jakie oferuje silnik sklepu. Zdaję sobie sprawę, i zapewniam Cię że wszystko o czym napisałeś zostało przekazane do kierownika produktu, że chciałbyś aby wybrane elementy konfigurowały się w taki a nie inny sposób "od ręki". Tu jednak trzeba by rozbić to na mniejsze modyfikacje i zastanowić się, które z nich będą uniwersalne i wymagające czy też warte wdrożenia globalnie, a które są mechanizmem jednostkowym, wykorzystywanym np. tylko przez Ciebie, co albo ma znikomą użyteczność (nie neguję tego że są przydatne) albo można obejść je, poprzez inne mechanizmy już wdrożone (zgodnie z tym co zaproponowała farsta).

    Temat jest przekazany do kierownika, jak każda sugestia czy to przyjęta przez BOK czy Forum, i zostanie przeanalizowany. Każdy pomysł, który zbliża nas do rozwoju produktu, zwiększenia jego użyteczności i uniwersalności, zwykle przyjmowany jest z entuzjazmem i wdrażany. Wymaga to jednak czasami wypracowania złotego środka.

    Spróbuj skonfigurować to tak, jak opisała to @farsta, a przy okazji obserwuj komunikaty Click Shop: pomoc.home.pl/komunikaty
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W chwili obecnej rozwiązanie tej sugestii można zrealizować zgodnie z powyższą informacją. Ustawiam rozwiązane, innych zmian nie przewidujemy.
     

Poleć forum znajomym