1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PHP 5.6.17 vs 7.0.2 TEST (mikrotesty)

Dyskusja w 'Testy nowego interpretera php w wersji 7.0' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 28 Styczeń 2016.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Autorem skryptów do testów jest Thiemo Mättig

    Test czy ciąg jest pusty. (im mniej tym lepiej)

    tabela1.png

    Procentowa zmiana szybkości PHP 7.0.2 w stosunku do 5.6.17

    tabela1a.png

    Wykres procentowej zmiany prędkości na podstawie powyższej tabelki
    wykres1.png

    C.D.N.
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Styczeń 2016
    Mariusz lubi to.
  2. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Prawdę mówiąc to takie testy jak pokazany są mało interesujące dla zwykłego użytkownika ;] mnie osobiście na przykład, interesuje to, jak to nowe PHP wpływa na działanie całości danego skryptu, a nie tylko poszczególnych jego części. Mam u siebie na VPSie odpaloną najnowszą wersję PHP i wzrost szybkości jest zauważalny dla skryptów jakich używam, czyli głównie WP oraz MyBB ale nie tylko. Prawdą jest, że wiele skryptów nie działa jeszcze poprawnie z PHP7 ale, czy to wina PHP? Taka mała uwaga. Pierwszy raz jak odpaliłem u siebie najnowszą wersje PHP, to strony zaczęły mi faktycznie jakby działać wolniej. Okazało się, że nie włączone było OPcache oraz strony działały w trybie FastCGI, a nie jak zaleca twórca w PHP-FPM. Włączenie OPcache oraz zmiana na PHP-FCGI sprawiła, że faktycznie wszystko działa szybciej oraz zajmuje jakby mniej pamięci serwera. Sam WP to jak zauważyłem działa szybciej o jakieś 50% w stosunku do PHP5.6, który miałem uruchomiony wcześniej :).

    Dlaczego uważam, że test jest mało interesujący? kto używa na swoich stronach samych, takich zapytań jak pokazane? Przypomina mi to moją konwersację z jednym użytkownikiem, który twierdził że NGINX jest lepszy niż Apache, pokazując, że strony statyczne ładują się na nim szybciej niż pod APache 2.4 , jak by to obecnie ludzie dalej używali samych stron statycznych :] Zarówno w jednym jak i drugim przypadku liczy się całokształt i efekt końcowy, a nie wybrany przez nas dany element, który nam aktualnie pasuje.

    Nie twierdzę, że takie testy nie powinny być robione ale sugerowanie za pomocą nich (tak ja to odebrałem i myślę, że nie tylko ja), że to nowe PHP wcale nie jest takie szybkie jak się o nim mówi jest lekko przesadzone. Liczy się całokształt jak mówiłem, a nie wybrany wycinek. Tak na marginesie to wykonanie tych operacji trwa milisekundy, więc jak i czym on to zmierzył ? i czy test był powtarzalny, że za każdym razem dany warunek był wolniejszy o zadaną ilość jak podano?
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dlatego też wstawiam różne testy aby pokazać wszystko na różnych polach eksploatacji, pojedynczy test nie pokazuje wiele, ale w powiązaniu z testami np odczytu/zapisu plików, wykonywania konkretnych instrukcji (co niedługo wstawię) może już coś powiedzieć o nowym PHP. Testy wykonane były wielokrotnie i były stosunkowo porównywalne. Nie można testować go na konkretnych aplikacjach ponieważ mogą być pisane właśnie pod starsze php i tak jak skrypt generujący testy pokazane powyżej dawać pod nowym PHP słabsze wyniki.
    Testy wykonywane na sharedach więc OPcache jest włączone.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302

Poleć forum znajomym