1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z Forum phpbb

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Owner, 8 Listopad 2015.

  1. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Witam
    Zainstalowałem forum phpbb przez wasz instalator i mym oczom pojawia się czarny napis na białym tle.
    Co może być przyczyną?


    Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /index.php on line 59

    Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /index.php on line 59

    Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /index.php on line 59

    Dzięki
    Pozdrawiam
    Owner
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Witaj na naszym forum ;) bardzo dobrze, że do nas trafiłeś.
    Kod:
    Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /index.php on line 59
    Wystarczy, że w Panelu home.pl zmienisz obsługiwaną wersję PHP na swoim serwerze w home.pl, na którym zainstalowałeś phpBB. Instrukcje jak zmienić wersję PHP na serwerze w home.pl znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/edycja-preferencji-dla-uslugi/

    Rozwiązanie sprawdzone, zmień wersję PHP np. na najwyższą 5.6 i instalacja phpBB zacznie działać poprawnie :)

    PS. po zmianie ustawień interpretera PHP należy sprawdzić również inne skrypty/aplikacje umieszczone na serwerze, jeśli jednak forum phpBB jest pierwszą Twoją aplikacją, to nie musisz sobie tym zawracać głowy ;).
     
    jakubgalinski lubi to.
  3. Owner

    Owner Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Działa ! Dzięki za szybką odpowiedz. Teraz założę własne forum i będę na nim rządzić...światem ; ) może chcesz dołączyć ?
     
    jakubgalinski lubi to.
  4. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Mam problem o podobnym podłożu, ale nie dający się równie łatwo naprawić.
    Próbuję zaktualizować formu z wersji 3.0.1 do najnowszej. Wersję php na serwerze zmieniam na 5.6 (do tej pory używałem 5.2).
    Wgrywam nowe pliki forum w miejsce starcyh plików zgodnie z zaleceniami. Strona instalacyjna nowego phpbb odpala się, ale, jak kliknę convert otrzymuję bład 500. W logach serwer nie ma żadnej wzmianki o błędach. Zgodnie z tymi zaleceniami: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-wlaczyc-logowanie-bledow-php-do-pliku/ próbowałem też zrzucić logi php, ale nic mi się nie zapisało.
    Próbowałem zainstalować forum przez autoinstalatora i zgrać wszystkie pliki (łącznie z .htaccess) poza config.php do lokaliazaji starego forum, ale również dostawałem błąd 500.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    sprawdź ustawienie domeny z separacją i bez separacji, czasami zmiana tego pomaga przy phpbb.
     
  6. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    500 pachnie .htaccess
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Stau masz rację pięćsetka może mieć wiele powodów
     
  8. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Domena z separacją lub bez sprowadza się chyba tylko do tego gdzie powinien być .htaccess i php.ini więc to pewnie coś z jednym z tych plików, ale nie wiem co. Póki co nic, co próbuję nie działa.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    nie koniecznie, mi się phpbb nie aktualizowało przy jakimś z tych ustawień, podobnie zresztą było z joomlą. Teoretycznie phpbb powinno ruszyć bez .htaccess i php.ini
    ja tu się zastanawiam czy nie problemem będzie tu połączenie z bazą. Sprawdzałeś na czystej bazie? Próbowałeś może bazę optymalizować?
     
  10. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Zmieniałem te ustawienia domeny i nic to nie dało. A co masz na myśli z bazą? Jest to ta sama baza, która działał w starszym phpbb, co mógłbym z nią zrobić?
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Wchodzisz do phpmyadmina, zaznaczasz wszystkie tabele i wybierasz optymalizuj.
     
  12. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Ok dzięki, spróbowałem, ale to też nic nie dało. Szukam dalej...
     
  13. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A sprawdziłeś czy na niższej wersji PHP jest tak samo?
     
  14. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Tak, na wszystkich wersjach poza 5.2 jest tak samo. Ale 5.2. muszę właśnie przestać używać bo zainstalowałem wikimedię.
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ale możesz mieć pod każdy katalog podpiętą inną wersję php
     
  16. panrac

    panrac Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Wielkie dzięki. Nawet to sprawdzałem na początku, ale pobieżnie. Teraz się udało więc, jest to jakieś rozwiązanie do czasu, aż sprawę ostatecznie naprawię.
     

Poleć forum znajomym