1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Certyfikat SSL wielodomenowy na hostingu współdzielonym

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika Verix.pl, 9 Marzec 2016.

  1. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Czy w ramach hostingu współdzielonego istnieje możliwość zakupienia zewnętrznego certyfikatu SSL np.
    Certyfikat CERTUM Commercial SSL
    który może obejmować wiele domen (4/6/10) oraz zainstalowania takiego właśnie certyfikatu na posiadanym serwerze home.pl ?

    Czy możliwa jest instalacja samodzielna, czy wymaga (odpłatnej/nieodpłatnej ?) ingerencji administratorów ?

    A może home.pl ma już w swojej ofercie certyfikaty tego typu ?
    (w oficjalnej ofercie nie widzę, a skoro są takie rozwiązania na rynku to dziwne że nie ich nie oferujecie)
     
  2. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    Z tego co wiem, cert jest na adres IP a współdzielony ma tylko jeden
     
  3. Verix.pl

    Verix.pl Stały bywalec

    Wiadomości:
    39
    Docenione treści:
    7
    Certyfikat SSL w wersji multidomain zabezpiecza wiele domen na jednym IP.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Odpowiadam: certyfikaty multidomain a więc obsługujące wiele domen w ramach jednego serwera jak najbardziej działają na hostingu współdzielonym. Oczywiście słuszną uwagą jest tu fakt, że każdy hosting współdzielony posiada jeden adres IP oraz na jednym serwerze współdzielonym, może być w danym momencie aktywny jeden certyfikat SSL. W tym wypadku oczywiście jest mowa o jednym certyfikacie.

    W związku z tym zapraszam do zgłoszenia chęci instalacji certyfikatu np. przez formularz kontaktowy dostępny w panelu lub wcześniej telefonicznie (chyba jest teraz kolejka połączeń, godziny szczytu). Więc polecam formularz i podaj numer zgłoszenia na forum postaram się przyśpieszyć temat. Otrzymasz ProFormę do opłacenia, jeśli się nie mylę, z 7 dniowym terminem płatności, ale instalację wykonamy od ręki.

    Potrzebujemy pliki certyfikatu, instalacja kosztuje 25 zł, jeśli posiadasz usługę dawnego Premium lub aktywną pomoc Premium to przysługuje Ci 50% zniżki.
     
  5. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Nie ma.
     
    Grzesiek lubi to.
  6. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    To teraz ciekawostka ;)

    Wczoraj napisałem do Certum i cytuję:

    "(...) 1 certyfikat SSL = 1 adres IP, ale przy multidomenowym na 1 adresie IP można zabezpieczyć 10 domen."

    Bardzo proszę o rozwinięcie tematu od strony technicznej ;) bo robi sie ciekawie ;)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Co dokładnie chciałbyś się dowiedzieć?

    Serwery współdzielone w home.pl posiadają jeden, stały adres IP. Na jednym serwerze współdzielonym w home.pl, może być w danym momencie zainstalowany i uruchomiony jeden certyfikat. A więc albo korzystasz z domyślnego, udostępnianego free dla adresu *.home.pl np. https://serwer123456.home.pl (obsługa WWW, poczty i FTP szyfrowanych), albo instalujesz własny, pojedynczy np. dla adresu domena.pl, www.domena.pl (który obejmuje też domena.pl) albo dla subdomena.domena.pl. Możesz też zainstalować certyfikat Wildcard, a więc *.mojadomena.pl.

    No i ostatnim typem certyfikatu, a przynajmniej ostatnim który pojawia się w Waszych pytaniach, jest certyfikat multidomenowy, czyli certyfikat, który w danym momencie nie działa tylko dla jednej domeny, ale dla wielu domen, podłączonych do serwera. Szczegóły techniczne działania certyfikatu na pewno odszukasz w Google lub bezpośrednio u dostawcy certyfikatu (my takich w ofercie nie posiadamy). Analogicznie jak każdy certyfikat, możesz go zainstalować na dowolnej liczbie serwerów.

    Certyfikat multidomenowy to jeden certyfikat, a więc wystarczy mu jeden adres IP do działania. Tak jak w zwykłym certyfikacie definiujesz dla jakiej jednej domeny ma być on aktywny i zapewniać bezpieczeństwo i autoryzować ją, tak tu podajesz do 10 domen, hostów itp. w zależności od potrzeb.
     
  8. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    Czyli dzięki Verix.pl dowiedziałem się, że istnieje sposób na zabezpieczenie wielu domen jednym certyfikatem na serwerach wspóldzielonych ;)

    Teraz czekam, aż wprowadzicie taki cert do oferty ;)
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Szczerze nie wiem czemu nie mamy takiego rozwiązania w ofercie, ale nie ukrywam że może 2 czy 3 raz w ogóle słyszę od Klienta zainteresowanie tematem. Podejrzewam, że statystycznie użytkowników oczekujących takiego rozwiązania jest dużo mniej, nie wiem też jak w praktyce taki certyfikat się przedstawia w przeglądarce, o czym informuje. Nie mniej stare rozwiązanie, ale działa. Zazwyczaj jednak klienci chcą instalować wiele certyfikatów dla każdej domeny osobno, no ale co jest lepsze, tu trzeba by poczytać w sieci.

    Nie mniej jeśli taki certyfikat nabędziesz, zapraszam do kontaktu, zainstalujemy go.
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Podsumowując cały temat pozwolę sobie dodać: w home.pl nie kupisz certyfikatu typu multidomain, ale jak najbardziej możesz go zainstalować na serwerze współdzielonym w home.pl (możesz go zamówić w innej firmie i później zainstalować na serwerze w home.pl).

    Na serwerze współdzielonym może być zainstalowany jeden certyfikat SSL, przykładowo jeśli miałeś wcześniej zainstalowany certyfikat chroniący jedną domenę, to po zainstalowaniu certyfikatu typu multidomain, to nadpisze on poprzedni certyfikat SSL chroniący jedną domenę (warto o tym pamiętać podczas instalacji nowego certyfikatu SSL).
     
  11. servicepl

    servicepl Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    3
    Czy jest szansa na certyfikat Multidomain w tym roku ? ;)
    Czy ktoś używa certyfikatów od startssl.com?
    Interesuje mnie Class 3 OV. Też multidomena, tylko nie wiem, jak on się zgłasza w przeglądarce i czy działa bez problemu na serwerach współdzielonych?
     
  12. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Ja czekam na SNI ;)
     
  13. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Podłączę się do tematu ze swoim problemem. Po około 6 latach jesteśmy zmuszeni zmienić adres główny naszego sklepu: www.garmin24.pl. Dla tego adresu mamy certyfikat SSL w home.pl. W celu zmiany domeny wykonałem następujące kroki:

    Wykupiłem nową domenę (www.trigar.pl) i przypisałem ją do serwer na którym mamy sklep click shop. Dla tej domeny wykupiłem nowy certyfikat w home.pl i zainstalowałem go nadpisując tym samym certyfikat dla strony www.garmin24.pl

    Na domenie www.garmin24.pl ustawiłem przekierowanie 301. Dalej w Google Search Control ustawiłem zmianę adresu z garmin24.pl na trigar.pl (co rzekomo pozwoli utrzymać pozycję nowej domeny. czas pokaże czy tak się stanie).

    Po tych zabiegach gdy bezpośrednio wpiszę adres: www.garmin24.pl lub garmin24.pl jestem prawidłowo przekierowany do nowej (objętej certyfikatem) domeny www.trigar.pl

    Problem pojawia się gdy znajdę w sieci istniejący już link z początkiem https://garmin24.pl/......(dodam, że praktycznie wszystkie nasze stare linki są tak skonstruowane). Po kliknięciu pojawia się ostrzeżenie o niezaufanej witrynie. Tym samym około 90% potencjalnych użytkowników najprawdopodobniej zrezygnuje z wejścia na stronę.

    Dzwoniłem dziś na infolinię 7- krotnie. Za każdym razem dowiedziałem się czegoś nowego. Jedna wersja mówi, że po przeindeksowaniu strony przez roboty googla problem sam się rozwiąże. Ktoś inny podsunął mi pomysł w "zabawę" w .htaccess (wywaliłem sklep w kosmos i chwała Panu z obsługi, który uratował mnie przed zawałem - dziękuję raz jeszcze za pomoc wykraczająca poza Wasz obowiązek).

    Zastanawiam się czy opcja certyfikatu wielodomenowego nie rozwiązała by mojego problemu? Czy ktoś ma jakieś inne pomysły, rady związane ze zamianą głównej domeny strony? @Mariusz czy na pewno jesteście w stanie pomóc w instalacji certyfikatu od zewnętrznej firmy? Oczywiście w ramach usługi odpłatnej. I jeśli tak to jak taką usługę zamówić?

    Pozdrawiam
    Łukasz
     
  14. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    IMO powinieneś mieć certa multidomenowego dla www.garmin24.pl, garmin24.pl, www.triger.pl i triger.pl. I tak Administratorzy zainstalują Ci go na usłudze.
     
    kolukas i Grzesiek lubią to.
  15. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Dzięki za odpowiedź. Działam już z tym od rana. Certyfikat multidomain wykupiony, prośba do home.pl o instalację przesłana (Numer sprawy IEIQ-29611-199) @Mariusz jeżeli udałoby Ci się popchnąć sprawę to byłoby super. Dam znać jak już wszystko będzie wdrożone.
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @kolukas będę w biurze w poniedziałek, jeśli do tego czasu certyfikat nie będzie zainstalowany, to z pewnością sprawdzę status zgłoszenia i spróbuję nadać mu priorytet z adnotacją, że to dla użytkownika forum.home.pl ;)
     
    kolukas lubi to.
  17. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    Instalacja przebiegła nadzwyczaj sprawnie. Od otrzymania proformy, przez opłacenie, az do instalacji nie minęły 2 godziny :). Certyfikat musiałem wykupić na 4 domeny, ale póki co został wykorzystany tylko dla dwóch. Rzekomo w dowolnym momencie można aktywować pozostałe (info od pomocy certum). Przekierowanie 301 działa. Info o braku szyfrowania sie nie pojawia. I co najważniejsze w Google Analytics nowa strona ma juz podobna ilość odwiedzin co stara. Jeszcze raz dziękuje za pomoc.
     
    Mariusz i casar lubią to.
  18. dianet

    dianet Początkujący

    Wiadomości:
    8
    Docenione treści:
    0
    Napisz gdzie kupiłeś certyfikat . :D
     
  19. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    @dianet Nie wiem czy promowanie zewnętrznych certyfikatów jest dopuszczalne na forum (@Mariusz ?) dlatego wysłałem Ci bezpośredniego linka w wiadomości prywatnej.
     
    Mariusz lubi to.
  20. lepian

    lepian Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0

    Mam pytanie czy jest możliwa instalacja samodzielna ?
    Mam dostęp po ssh mam swoje certyfikaty ale nie mogę znaleźć plików konfiguracyjnych serwera www , przez to nie mogę wskazać konkretnego certyfikatu. Potrzebuje zainstalować certyfikaty na kilku hostingach w Home.pl
    Proszę o podpowiedź jak wskazać swój certyfikat .
     

Poleć forum znajomym