1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Pyzor - adres znajduje się na czarnej liście (lista RBL traktuje mnie jako spam)

Dyskusja w 'Zabezpieczenia antyspamowe' rozpoczęta przez użytkownika prinz, 10 Listopad 2015.

  1. prinz

    prinz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Wiadomości e-mail wysłane za granicę z naszego głównego adresu raz po raz trafiają do spamu. Z racji, że często są to istotne wiadomości, chcielibyśmy zminimalizować ryzyko - w tym celu sprawdziliśmy adresy na www.mail-tester.com. Poza problemem z rekordami SPF i DKIM (te już rozwiązane), pozostaje kwestia wylistowania adresu (info@prinz-polska.com.pl) na liście Pyzor.

    Z wyżej wymienionego adresu nie wysyłamy żadnych reklam czy spamu, chcielibyśmy się z tej listy wypisać. Niestety wiedza informatyczna w tym zakresie jest znikoma, stąd uprzejma prośba o delikatne nakierowanie co możemy zrobić, by pojawić się na białej liście Pyzora :)

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
     
    jakubgalinski lubi to.
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    A możesz podać jakiś link do wyników lub tej listy?
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja nie byłem w stanie takiej listy znaleźć, ja mam tylko ratsa :)
     
  4. prinz

    prinz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Listy jako tako nie posiadam - to jest informacja, którą wyświetlił mail-tester.com po wysłaniu tamże maila testowego:

    Najczęściej używany filtr anty spamowy SpamAssassin ocenił maila na: -1.3.
    Wynik poniżej -5 jest uznawany jako spam.

     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Chwilę mi zajęło, bo z tego co zdążyłem się zorientować Pyzor jest chyba jakimś dodatkiem antyspamowym do serwerów, ale można się zdelistować pod adresem: http://public.pyzor.org/whitelist/ wysyłając komunikat i surową wiadomość. Tylko co autor miał na myśli..
     
  6. prinz

    prinz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    1
    Witam,
    Do tego również udało mi się dotrzeć, niestety moja wiedza informatyczna w zakresie serwerów pocztowych jest znikoma, stąd i dla mnie ten formularz jest enigmatyczny :)
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jakubgalinski lubi to.
  8. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Bardzo dobre narzędzie, a przede wszystkim szybkie, czego nie można powiedzieć o stronie anti-abuse.org.
     
    jakubgalinski lubi to.
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Operatorzy serwerów pocztowych korzystają np. z list RBL (pisząc bardzo ogólnie) celem wykorzystania ich doświadczenia i algorytmów, do zabezpieczenia poczty swoich klientów. Outsourcing. Ma to wiele korzyści i mniej wad, chociaż i te się zdarzają. TheL słusznie zauważył, że najważniejsze to mieć czyste konto na najważniejszych listach RBL. Na wiele z nich jednak nie mamy większego wpływu, a tym bardziej na zabezpieczenia poszczególnych serwerów pocztowych.

    Jeśli pomimo prób usunięcia się z takiej listy, wiadomości nadal trafiają do SPAMU (u adresata) warto go o tym poinformować aby podjął stosowne działania np. dodając Cię do białej listy nadawców lub przekazując problem do administratora serwera. Problemem nie musi być sam serwer czy domena nadawcy, co zbyt nachalny filtr.

    W odwrotnej sytuacji, gdybyś skontaktował się z home.pl gdyż dostajesz sygnał że wiadomości wysłane od Ciebie, nie docierają do naszych klientów (sam mając serwer poza home.pl) także takie zgłoszenie zostało by zweryfikowane (chociaż nie jesteś naszym klientem). Możesz więc podjąć próbę sprawdzenia np. na www.who.is na jakie serwery kieruje domena adresata i zgłosić ich operatorowi prośbę o weryfikację powodu blokady wiadomości.
     
  10. Robert

    Robert Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Dołączę się do tematu
    Walczę z Spamhaus już drugi tydzień o odblokowanie z marnymi skutkami.

    <odbiorca@mail.pl>: 541 Your IP (62.129.212.*) is blocked, more
    information at http://zen.spamhaus.org

    <odbiorca@mail.pl>: 550 5.7.1 Service unavailable; Client host [62.129.212.*]
    blocked using Spamhaus; To request removal from this list see
    http://www.spamhaus.org/lookup.lasso
     
  11. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dzięki @Adam za link, przy okazji zobaczyłem, że jestem na 2 dziwnych listach :) najlepsze, że maile wysyłane są ode mnie tylko ręcznie bez żadnych automatów i tylko do konkretnych odbiorców czyli nie spam :D
     
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Robert sprawdziliśmy Twoje konto, przede wszystkim sprawa dotyczy indywidualnego adresu IP przydzielonego dla Twojego serwera.
    Weryfikacja adresu na listach RBL wykazała faktycznie listowanie z informacją zwrotną o powodzie blokady: wysyłka znacznej ilości spamu.
    Niewykluczone, że adres zostanie sam oczyszczony, ale być może będzie konieczny kontakt z listą RBL. Fajnie gdyby odpowiedzieli Ci i uzasadnili dlaczego np. nie chcą odblokować adresu IP. Ostatnią opcją będzie jego zmiana po naszej stronie, ale w przypadku hostingu jest to usługa płatna.

    Weryfikuję jeszcze temat, odezwę się do Ciebie w wiadomości prywatnej jak tylko ustalę coś więcej.
     

Poleć forum znajomym