1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Jedna domena, dwie usługi

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Pipin, 9 Kwiecień 2016.

  1. Pipin

    Pipin Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam. Będę wdzięczny za wyjaśnienie amatorowi prostym językiem następującej kwestii. Mam wykupione usługi: Domena, Business email, Click Web Basic. W usłudze Business email potrzebuję utworzyć skrzynki pocztowe w adresie domeny. W artykułach pomocy czytam że w tym celu należy przypisać domenę do serwera (czyli jak rozumiem do mojej usługi Business email). W kreatorze Click Web potrzebuję stworzyć stronę www która będzie się wyświetlać pod adresem tejże domeny. W artykułach pomocy czytam: "W celu połączenia domeny internetowej ze stroną WWW, należy przypisać wybraną domenę do odpowiedniej usługi Click Web".Lecz moja domena jest juz przypisana do usługi Business email. Czy może być przypisana do dwóch usług?
     
  2. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W teorii - może, ale w praktyce jest to troche skomplikowane w przypadku Clickweba.

    Najprościej byłoby przypisać domenę do Clickweba i na nim utworzyć skrzynki.

    Wysłane z mojego INSIGNIA 5 przy użyciu Tapatalka
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie wiem czy decydowałeś się na zakup usług sam, czy z pomocą konsultanta, ale ogólnie masz w tej chwili dwa serwery. Serwer typowo pocztowy, Business Email oraz serwer z aktywnym kreatorem WWW i przestrzenią na pocztę. W zakresie poczty, niczym się od siebie nie różnią, poza ewentualnie dostępna przestrzenią (w zależności jakie pakiety brałeś).

    W praktyce, Business Email nie jest tu potrzebny, dlatego że przestrzeń serwera pocztowego masz w ramach usługi Kreatora WWW. Dlatego jeśli kupiłeś Business Email wcześniej, a docelowo i tak będziesz utrzymywał stronę WWW z kreatora WWW, to warto będzie przy okazji najbliższego przedłużenia ważności usług, pomyśleć o rezygnacji z niego.

    Jeśli zdecydujesz się na zmianę hostingu, czyli przesiadkę na Click Web, to zakładasz sobie skrzynki email na nowym serwerze, nadajesz im nazwy i hasła. Za pomocą programu pocztowego przenosisz zawartość (konfiguracja starego i nowego konta za pomocą IMAP w jednym programie) i przepinasz domenę.

    Całość nie zajmuje dłużej jak kilkanaście minut. Ewentualnie jeśli masz 2 domeny, to możesz Business Email wykorzystać pod inne konta.

    Co do samego podłączenia, w przypadku Click Weba, domena musi być podłączona do tego właśnie konta, aby adres był wywołany prawidłowo.

    clickweb.png
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pisz, jeśli masz pytania lub chcesz konkretnych wskazówek jak to wszystko ugryźć.
     
  5. Pipin

    Pipin Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za odpowiedź. Dawno mnie tu nie było ale sprawa aktualna. W międzyczasie dostałem taką poradę:
    "wspomniany efekt można uzyskać przypinając domenę do Business Emaila,
    Następnym krokiem będzie konfiguracja domyślnego rekordu A dla domeny, gdzie podajemy adres clickweba (należy pamiętać, że pełny adres clickweba powinien zostać podany w formacie clickweb1234567.home.pl).
    W efekcie poczta utrzymywana jest w ramach Business Emaila, a po wyświetleniu strony w przeglądarce pokaże się zawartość Clickweba."
    Czy to zadziała? Jeśli nie to faktycznie przesiadka na Click web
     
  6. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, niestety, dla Click Web nie zadziała opcja z rekordem A, takie wymagania usługi a dokładnie samego kreatora WWW. Zgłosiliśmy to do autorów, ale nie ma odpowiedzi czy mogą albo czy w ogóle chcą to poprawić. Jednak musimy pamiętać, że kreator WWW z założenia jest prostym rozwiązaniem, więc póki co wymagania dot. obsługi 2 serwerów nie były nam raczej zgłaszane. nie mniej temat pojawił się więc monitorujemy.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak jak wyżej napisał Grzesiek dodatkowy biznes email jest tu zbędny i niepotrzebnie robi kłopot :)
     
  9. Pipin

    Pipin Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Wielkie dzięki za pomoc. Sprawa zakończona przesiadką na Click Weba.
     

Poleć forum znajomym