1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Nowa poczta , Kontakty

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika tan-mal, 21 Kwiecień 2016.

  1. tan-mal

    tan-mal Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Jestem załamana :-( 10 lat mojej współpracy z home.pl kończy się dla mojej Firmy katastrofą ....

    1. Kontakty / Grupy
    moje tysiące kontaktów były pogrupowane w starej poczcie w Grupy
    Np Grupa : "Klienci" / "Partnerzy" itp
    Nowa poczta nie daje takiej możliwości , wszystkie kontakty zostały wrzucone do jednego zbioru .
    Odpowiedź, którą uzyskałam na info linii : muszę manualnie stworzyć w nowej poczcie grupy.
    Przecież to nie jest wykonalne .... dla paru tysięcy konatktów

    2. Kontakty / Informacje dodatkowe
    W polu "informacje dodatkowe " mam zgromadzone ważne dla mnie informacje dotyczące poszczególnych kontaktów.
    W wielu przypadkach na bazie wielu lat współpracy z Klientami .
    Odpowiedź, którą uzyskałam na info linii : nowa poczta nie przewiduje pola "informacje dodatkowe"

    Nowa poczta oznacza dla mnie kompletny paraliż mojej Frimy
    Jestem załamana :-(

    Mam nadzieję ,że Projekt Manager zaplanował tu jakieś akceptowalne z punktu widzenia Klienta rozwiązanie.

    Pozdrawiam
    Monika
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @tan-mal daj mi czas, postaram się jeszcze dziś (w kontekście dnia pracy) dowiedzieć się więcej. Czy możesz jeszcze zalogować się na www.starapoczta.home.pl ?
     
  3. tan-mal

    tan-mal Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    z góry bardzo dziękuje. tak oczywiście bez problemu mogę zalogować sie do starej poczty
    Monika
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @tan-mal jeszcze proszę o cierpliwość. Szukamy najbezpieczniejszego rozwiązania. Jesteśmy w kontakcie.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja chyba czegoś nie rozumiem, przecież bez problemu w nowej poczcie można katalogować kontakty w różne foldery i to rozwiązuje właściwie każdy problem, a jak jakiegoś nie rozwiązuje to są jeszcze listy dystrybucyjne. Sprawa prosta i wygodna :D
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    exportujemy ze starej poczty grupy i importujemy do nowe do folderów, nie przypuszczam, że zajmie Ci to więcej niż 15 minut.
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, to jest najprostszy element tej układanki. W starej poczcie trzeba wykonywać eksport partiami, np. po max 100 kontaktów z każdej grupy. Eksport całej książki nie pogrupuje kontaktów (tzn. pogrupuje je ale nie w tym formacie co trzeba, OX nie przyjmie tego).

    Czyli tworzysz w nowej poczcie folder numer 1 i setkami przenosisz klientów, importując ich wprost do folderów.

    Natomiast teraz czekam na odpowiedź co z polem Komentarz/Informacje dodatkowe.

    @TheL kiedy w starej poczcie robisz eksport do CSV starej poczty, wszystkie pola się eksportują. Ale kiedy robisz CSV do nowej poczty, ani grupy ani Informacje dodatkowe nie są uwzględniane. Niestety, mechanizm starej poczty, co powtarzam od dawna jest starym mechanizmem, archaicznym i poruszenie czy próba wprowadzenia jakichkolwiek zmian, może mocno namieszać.

    Czekamy na info.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja eksportowałem do zwykłego csv, w excelu sobie poprawiłem wszystko tak jak potrzebowałem, zapisałem odpowiednio do nowej poczty i importowałem, przy okazji pozbyłem się duplikatów i poprawiłem część adresów, jednak to już poważniejsza zabawa.
    Wydaje mi się, że problemem eksportu do nowej poczty jest brak odpowiednich kolumn w csv odpowiadających za folder/grupę ale mogę się mylić.
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Niestety wymaga to ręcznej ingerencji, całość rozchodzi się w tej chwili o grupy kontaktów (nowa poczta ma foldery) oraz o komentarze (w starej poczcie było to pole Informacje dodatkowe).

    Odpowiedź na zgłoszenie została przesłana w prywatnej wiadomości.
     
  10. tan-mal

    tan-mal Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    bardzo dziękuje za odpowiedź i propozycje . Ja zarabiam na życie nie jako informatyk i pewnie trudno to zrozumieć ,ale stwierdzenia jak csv są dla mnie obce.
    Jestem Klientem home.pl i jestem zainteresowana korzystaniem z przyjaznej poczty , otwarta na zmiany - nowa poczta itp.
    Tyle czytałam o zaletach nowej poczty życie to jednak weryfikuje ... FAZIT : pomoc od strony home.pl wzorowa, pełna instrukcja .
    Nie każdy jednak sam jest w stanie naprawić silnik samochodu , nawet mając doskonale rozpisane poszczególne kroki, są którzy nie są zainteresowani opanowaniem
    budowy silnika i oczekują tego od specjalistycznego serwisu .
    Pozdrawiam
     
  11. tan-mal

    tan-mal Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Do dziś już przynajmniej do 20 Klientów nie mogę wysłać maila , otrzymuje zwrot :

    550 5.7.1 Mail does not comply with the documentation RFC5322

    W STAREJ DOBREJ POCZCIE nie było takiego problemu . Jak można to rozwiązać

    Pozdrawiam
    Monika
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
  13. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @tan-mal: chłopaki powyżej podali linki do artykułów, gdzie znajdziesz instrukcje jak pozbyć się komunikatu błędu: RFC5322, skorzystaj z nich, a zwroty już nie będą do Ciebie wracały.
     

Poleć forum znajomym