1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE statystyki wyświetleń zdjęć

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika krzyleszcz, 4 Maj 2016.

  1. krzyleszcz

    krzyleszcz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam domenę abc.pl, pod nią stronę www (oraz katalog na pliki), dla powyższej domeny utworzyłem subdomenę xyz.abc.pl bez strony (ale również z katalogiem na pliki). W katalogu tym są zdjęcia, które wyświetlam na innej zewnętrznej stronie. I teraz czy jest jakiś skrypt php lub inne rozwiązanie, które pozwalałoby wyświetlać statystyki wyświetleń tych zdjęć? Ile razy? Kiedy?


    Pozdrawiam
    KL
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W panelu serwera, po prawej stronie, dostępny jest przycisk Pokaż statystyki. Znajdziesz tu podstawowe statystyki dla całego serwera, w tym możliwość podglądu statystyk np. poszczególnych plików. Sprawdź czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie wystarczające.

    staty.png

    W dokumentacji Pomoc.home.pl znajdziesz także objaśnienie ich działania:
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    webalizer mimo swojej dokładności jest ciężki do analizy, ja polecam to rozwiązać przez dodatkowy skrypt który wywoływany z parametrem będącym nazwą obrazka doda w bazy kolejny numer wyświetlenia, wtedy linki są typu skrypt.php?plik=nazwapliku.jpg
    napisanie tego nie jest specjalnie trudne, a w sieci jest trochę tego typu rozwiązań.
     
  4. krzyleszcz

    krzyleszcz Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    @Grzesiek, dziękuję za informację. To rozwiązanie jest mi znane i właśnie dlatego szukam innego. Chciałbym wiedzieć, jaki ruch na serwerze spowodują te zdjęcia, a są dość ciężkie.

    @TheL. Dzięki za podpowiedź. poszukam.
     
  5. rwtryb

    rwtryb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Zawsze możesz spróbować ustawić PIWIKa do tego
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    piwik nie złapie zdjęć :) piwik generuje statystyki tylko z kodu umieszczonego na stronie, chyba, że zastosuje przejście przez plik php i w nim umieści statystyki. jednak to też nie do końca pomoże ponieważ odnośnik musi być obrazkiem i może się krzaczyć jeśli będzie tam kod statystyk :D chyba zagmatwałem :D
     
  7. rwtryb

    rwtryb Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Ok dobra widzę, że tutaj coś nakombinowane. Dobra, ale np. PIWIK pokazuje ilość pobrań danego zdjęcia z serwera. Trzeba by zobaczyć czy da radę coś ustawić, ale racja i tak nie wstawimy kodu. :/
     

Poleć forum znajomym