1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE 3 poziomy cen-wpisywanie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika lukoa, 17 Czerwiec 2016.

  1. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Witam,
    da radę ogarnąć w jakiś sposób temat szybszego wpisywania cen? W szczególności tych dwóch pozostałych poziomów, żeby nie wchodzić jako edycja do każdego z produktów z osobna? Jest też niby wymiana danych i aktualizacja cen, jednak jak mam dużo wariantów to jakoś to nie działa jak powinno-tak bynajmniej mi się wydaje:(
    I do tego jest jeszcze jeden problem, który mam i nie wiem jak rozwiązać- jak zrobić poprawkę cen ale żeby warianty były rozpisane również-za pomocą centrum wymiany danych. Opcja poprawki ceny głównego produktu raczej średnio wypada ponieważ zmiana ceny głównej ciągnie za sobą poprawkę wszystkich cen-wariantów. A nie chcę zmieniać ceny niektórych wariantów- np kolor gniazda i jeden kolor mogę obniżyć cenę a drugiego koloru nie mogę. Uzupełniać wszystko z osobna to bardzo długa i ciężka praca. Da się to ogarnąć?
     
    Ostatnia modyfikacja: 17 Czerwiec 2016
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Myślę że najwygodniej będzie tu skorzystać z Click Studio, aby aktualizować ceny wariantów (Click Studio działa z wersją PREMIUM sklepu), jeśli jednak chodzi o poziomu cenowe, Centrum Wymiany Danych i edycja np. w Excelu.
     
  3. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Opcja jak się czyta jest dosyć ciekawa, jednak mam problem z zainstalowaniem Click studio. Chce cały czas Jave i jak zainstalowałem najnowszą to nic to nie dało, jak taką starszą 1.6 to też nic. Cały czas pyta czy zainstalować JAVE-jak dam "nie" to kończy instalację a jak "TAK" to przechodzi do oprogramowania JAVA, którą już mam zainstalowaną:mad:. Co na to poradzić?
     
  4. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    To jakoś się udało chociaż nie wiem jak to zrobiłem :)
     
  5. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Zainstalowane, jednak nadal nie można ogarnąć trzech różnych progów cenowych. Wszystko widoczne jest dla jednej ceny a pozostałe dwie są niewidoczne-głównie zależało mi właśnie na tym i niestety nie ma. Wprowadzanie tego w panelu administratora sklepu to jest pracy a pracy i nawet w żaden sposób nie można tego skontrolować, zmienić-nadal trzeba sprawdzać kolejną każdy jeden produkt i wpisywać 3 ceny i do tego jeszcze dochodzą warianty itd.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dokładnie tak, tak jak napisałem.
    Dla poziomów cenowych tylko CSV. Z racji tego że Click Studio nie jest rozwijane już (WebApi sklepu oferuje sporo rozwiązań, a mnogość aplikacji zewnętrznych i ich funkcjonalność sprawiają że Click Studio jest jedną z wielu opcji) polecam właśnie skorzystanie z tego typu oprogramowania. Trzeba by jednak poszukać w sieci, my głównie polecamy: http://www.e-mo.com.pl/rozwiazania jako sprawdzone, chociaż płatne. Zdecydowana większość użytkowników sklepów korzysta z zew. oprogramowania które od razu zajmuje się np. fakturowaniem itp. przez co obsługa sklepu z panelu ograniczana jest do minimum. Ale to oczywiście wymaga już przemyślenia, określenia swoich potrzeb i doboru oprogramowania które uzupełni Twoją działalność, pomoże w pracy.
     
  7. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Dziękuję w takim razie za naświetlenie sprawy i może jeszcze coś ciekawego byś mógł polecić? Jakaś stronka albo ktoś kto takie coś ma może mi pomoże i poda jakieś namiary na coś fajnego?
     

Poleć forum znajomym