1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Możliwość odhaczenia "zapłacone" bez konieczności wchodzenia w edytuj

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika www.regałka.pl, 23 Sierpień 2015.

  1. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    Witam,

    Czy jest możliwość edycji pola zapłacone z poziomu przeglądania listy zamówień?
    Bez konieczności wchodzenia w edycję?
    Np. po kliknięciu w pole z kolumny wartość?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Podobnie jak Ty, ja też nie znalazłem opcji zmiany opcji zapłacone i wydaje mi się, że jej tam nie ma bez wejścia w zamówienie
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ponieważ jest poniedziałek, rano, większość stawiła się w pracy co by dobrze rozpocząć tydzień :) informuję co potwierdzam i co z tym zrobiłem:

    - ustawienie o którym piszecie jest dostępne tylko w Edycji zamówienia,
    - temat od razu został przekazany do autorów, aby wyciągnąć to maksymalnie "na wierzch". Czyli czekamy na kolejne aktualizacje sklepu.
     
    www.regałka.pl lubi to.
  4. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Fajna sugestia :) Dodatkowo fajnie by było aby z poziomu widoku zamówień było widać kto chce fakturę a kto nie. Po co z tego poziomu można wystawiać FV czy paragonu do wfirma jeśli i tak trzeba wejść w konkretne zamówienie aby podejrzeć czy ma być paragon czy faktura :)
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Najlepiej aby można by tu było dodawać swoje pole, np ja dodałem w jednym sklepie przy zamówieniu pole wyboru paragon faktura i wygodnie byłoby mieć tu tą informację.
     
    www.regałka.pl lubi to.
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @www.regałka.pl wskazał tutaj pole, które ma znaczenie dla sprzedającego, np. w chwili otrzymania przelewu na konto. Na liście zamówień zmienia status płatności i może przejść do zmiany statusu zamówienia. Chociaż w każdym przypadku i tak docelowo trzeba podejrzeć kartę, aby wiedzieć co zostało kupione :)

    @michalhockey w Twoim przypadku rozwiązanie jest proste. W tym przypadku informacja typu paragon/faktura będzie przydatna wraz z danymi na które ma być dokument wystawiony.

    Sprawdź proszę Konfiguracja --> Klienci --> Dodatkowe pola formularzy i wybierz: Dodatkowe pole do zamówienia.

    Informacje dodane w tym miejscu, a później wybrane podczas składania zamówienia, wyświetlane są zarówno w szybkim jak i normalnym podglądzie zamówienia.

    Tworzenie pola formularza:

    [​IMG]


    Składanie zamówienia:

    [​IMG]

    Widok w podglądzie zamówienia:


    [​IMG]
     
    Monika lubi to.
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Grzesiek dobrze napisał z tym dodatkowym polem paragon/faktura, dokładnie takie samo rozwiązanie stosuję u siebie i sprawdza się bardzo dobrze.
     
  8. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    Grzesiek

    Dzięki. Dodamy to pole z fakturą u siebie, ale tak jak napisał Michał, dobrze byłoby to mieć w formie osobnej kolumny w oknie głównym.

    Dodatkowe pytanie, czy jeżeli nie używamy opcji potwierdzania zamówień, to czy można wyłączyć widok tej kolumny w oknie głównym??
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @www.regałka.pl widok nie podlega edycji. Dlatego też nie można dodać innych opcji.

    Sprawdziłem, zgłoszenie dot. tworzenia własnego schematu zostało przekazane do weryfikacji, jednak bazując na komentarzach, nie będzie raczej możliwym tak głębokie dostosowanie tego widoku. Musimy też pamiętać, że samo zgłoszenie powinno pokryć się z jakimś zainteresowaniem w tym temacie. Jak pisałem wyżej, moim zdaniem, wrzucanie informacji na widok główny, która pokaże wynik: paragon czy faktura nie ma większego sensu jeśli i tak informacja ta jest widoczna wraz z danymi klienta sklepu.

    Ale już pole Zapłacone ma większy sens, gdyż od tego zależy czy można zmienić status zamówienia, który także jest w widoku głównym.

    Ale to tylko moja ocena, dlatego wszystkie Wasze sugestie i pomysły przekazujemy bezpośrednio do opiekunów produktu, nawet nie do jednego wora :) Obserwuj www.pomoc.home.pl/komunikaty - zawsze raportujemy o zbliżających się zmianach. W tej chwili na tapecie jest homebiuro.
     
  10. piter12

    piter12 Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Masz rację, dzięki!

    [INFORMACJA DLA INNYCH] Jak to zrobić?
    Wejdź w Panel administracyjny > Konfiguracja > Klienci > Dodatkowe pola formularzy i wypełnij pola według poniższego schematu:
    4.png
    Szczegółową pomoc znajdziesz tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-utworzyc-dodatkowe-pola-w-formularzach-sklepu/
     
  11. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Hej @Grzesiek ,
    Bardziej chodziło mi o dodanie informacji czy klient chce FV/PA w panelu admina :) Jako dodatkowa kolumna - dla tych co korzystają z wfirma było by to ułatwienie. Od razu widać czy ma być fv czy paragon :) Inaczej opcja wystawienia dokumentu do wfirma z panelu zamówień jest bez sensu jak nie widać co trzeba wystawić :)
     

    Załączone pliki:

    • fvpa.png
      fvpa.png
      Rozmiar pliku:
      13,3 KB
      Wyświetleń:
      467
  12. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    @Grzesiek czy coś w temacie mojej sugesti się dzieje? temat ma już rok
    możliwość zmiany zapłacone tj z czerwone na zielone bez włażenia głębiej to naprawdę oszczędność czasu
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    pozwolę odpowiedzieć, choć do tablicy został wywołany Grzesiek. Ponowiłem zapytanie do kierownika produktu, aby sprawdzić czy zmiany odnośnie tej funkcji są zaplanowane na najbliższe aktualizacje sklepu Click Shop. Proszę o cierpliwość, dam znać jak tylko uzyskam odpowiedź. (numer zapytania: FEEDBACK-742).

    @www.regałka.pl potwierdzam, że temat jest zgłoszony do developerów, którzy zajmują się rozwojem sklepu. Pozostało nam tylko czekać, jak to wprowadzą. Nie mogę jeszcze potwierdzić, z którą aktualizacją wejdzie taka poprawka.
     
  14. banan

    banan Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    2
    Jakieś newsy dotyczące wyciągania tego i owego na wierzch? Chodzi tu głównie o opłacone / nieopłacone.
    Jeśli chodzi o dodatkową kolumnę z tym co wybrał klient (paragon / faktura) to dla mnie byłaby to przydatna opcja. Niektórzy sprzedawcy korzystają z automatycznych integracji i wcale nie muszą wchodzić w czy edytować zamówienia czy sprawdzać jakie produkty są w każdym zamówieniu. Za to teraz są zmuszeni otwierać każde zamówienie, żeby zobaczyć co wybrał klient - fakturę czy paragon.

    Prosimy o ponowne podbicie tematu. Trwa to bardzo długo a kolejne aktualizacje przynoszą głównie poprawki błędów, których i tak być nie powinno.
     
  15. www.regałka.pl

    www.regałka.pl Wyjadacz

    Wiadomości:
    91
    Docenione treści:
    4
    @Mariusz tutaj od założenia wątku, przez półtora roku nic się nie zmieniło, trochę wstyd przed Ryśkiem

    Jaki jest status?
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @www.regałka.pl otrzymałem informacje, że ta sugestia została już wdrożona i jest dostepna jako multiakcja - jesli zaznaczysz kilka zamowień, nawet jedno, to wtedy możesz zmienić status płatności.
     

    Załączone pliki:

Poleć forum znajomym