1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Zmiana ceny brutto na netto

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Joanna_click, 29 Lipiec 2016.

  1. Joanna_click

    Joanna_click Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Czy jest szansa zmienić cenę brutto w koszyku na netto?
    Najlepiej by było gdybym mogła dodać dodatkową kolumnę na cenę brutto, ale zamiana netto na brutto też bardzo by mnie zadowoliła :)
     

    Załączone pliki:

    • dsf.png
      dsf.png
      Rozmiar pliku:
      27,4 KB
      Wyświetleń:
      4 468
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Joanna_click wybacz, że tak długo czekałaś na odpowiedź, ale dopiero niedawno wróciłem z urlopu. Wysłałem w Twojej sprawie zapytanie do specjalistów od sklepu internetowego Click Shop. Proszę o cierpliwość, gdy uzyskam odpowiedź od specjalistów, to dam znać tutaj na forum. Numer wysłanego zapytania to: DOKBOK2-234.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Joanna_click otrzymałem potwierdzenie, że w samym sklepie nie zmienimy ceny brutto na netto - zawsze musi być wyświetlana cena brutto.

    Jedynym alternatywnym rozwiązaniem jakie możemy tutaj zaproponować to korzystanie z poziomów cenowych przy produktach (jest coś takiego jak cena hurtowa) i utworzenie grupy klientów z przypisanym poziomem cenowym. Konieczne będzie jednak w takim wypadku, aby klienci zawsze zalogowali się najpierw do konta w sklepie, aby mogli zobaczyć ceny hurtowe.
     
  4. Joanna_click

    Joanna_click Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    Okay, dziękuję za pomoc :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Joanna_click abyśmy się dobrze zrozumieli, w Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Ustawienia podstawowe, możesz zmienić aby sklep pokazywał tylko ceny brutto, netto lub jedne i drugie.
     
  6. Joanna_click

    Joanna_click Bywalec

    Wiadomości:
    18
    Docenione treści:
    0
    Owszem, mogę, wówczas zmienia się cena przy każdym produkcie lecz to inaczej działa po dodaniu rzeczy do koszyka. W koszyku bowiem widnieje TYLKO wartość brutto. Nie zależy mi na cenie netto przy produktach, lecz właśnie w koszyku, a tam jej nie ma wcale.
     
  7. TMThalski

    TMThalski Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie,

    Czy dyskusji tej może dotyczyć również platforma SKLEMICOM ?
    Chciałbym zapytać czy w szablonie strony na którym wyświetlają się tylko ceny brutto ( po zalogowaniu ) można wprowadzić również wyświetlenie cen netto ?
    Czy jest jakiś specjalny kod CSS ?
    Nazwa.pl podaje tylko instrukcję do wyłączenia cen netto.

    Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam,
    Tomasz
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TMThalski witaj na naszym forum!

    Nie wspieramy na naszym forum tego rozwiązania, ponieważ jest to forum.home.pl, gdzie głównie dyskutujemy o naszych usługach. Nie znam rozwiązania Sklepicom, nigdy nim nie zarządzałem i niestety nie będę w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Może ktoś z forumowiczów korzysta z tego oprogramowania dla sklepu, ale to raczej sugerowałbym utworzyć oddzielny temat ;)
     
  9. TMThalski

    TMThalski Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzięki wielkie za odpowiedź.
    W wyszukiwarce wpisując hasła SKLEPICOM z tematem zagadnienia jednym z pierwszych linków był link do tego forum.

    Szukam dalej.
    Pozdrawiam
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    widzę stary temat, ale jeśli chodzi o sklep homowy to w koszyku można bez problemu zrobić cenę netto, wystarczy odpowiednia zmiana w plikach tpl.
    o ile pamiętam w sklepicon nie ma prostej metody aby po zalogowaniu pokazać ceny inne niż założone. Nie robi się tego samym stylem ponieważ system musi pobrać odpowiednie dane z bazy. Ciężko zrobić warunek zależny od zalogowania włączający display: block po zalogowaniu i display:none bez zalogowania dla danej ceny, ale jest to do zrobienia trickiem takim samym jak w home.pl, opiszę to tylko ogólnikowo.
    Przed zalogowaniem masz przyciski zaloguj i zarejestruj przy nich możesz dodać styl który albo się pojawi albo nie.
     
    TMThalski i Mariusz lubią to.

Poleć forum znajomym