1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE OwnCloud i brak mozliwosci ladowania plikow

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Maximek77, 11 Sierpień 2016.

  1. Maximek77

    Maximek77 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam

    Czy jest ktos w stanie mi pomoc jak zrobic zeby dzialalo dodawanie plikow w OwnCloud ?
    Swiezo zainstalowane wszystko teoretycznie dziala ale ... nie ma mozliwosci zrobienia nowego katalogu i zaladowania plikow etc, natomiast dziala OK z poziomu galerii. Zakladam ze moze to byc cos z uprawnieniami. Instalacja byla w katalogu gdzie wszystko zostalo skopiowanie nie w nowym,

    Zalaczam screen.
    Z gory dzieki za pomoc.

    owncloud.JPG
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @gielo2 @TheL korzystaliście z OwnCloud?

    Osobiście nie będę w stanie Ci pomóc w sprawie tej aplikacji zewnętrznej, ponieważ z niej nigdy nie korzystałem. Pamiętam tylko, że rozmawialiśmy coś na temat OwnCloud pod tym adresem: https://forum.home.pl/threads/owncloud.484/

    Może inni użytkownicy forum.home.pl będą w stanie Ci pomóć z konfiguracją OwnCloud na naszych serwerach.
     
  3. Maximek77

    Maximek77 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzieki Mariusz ale nie wydaje mi sie zeby to byl ten problem. Jedyne co mi przychodzi do glowy to uprawnienia. Zrobie probe i zainstaluje w nowym folderze zamiast itniejacego. MOze wtedy zadziala a jak nie trudno. Pozostanie mi GOOGLE DRIVE :)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sprawdź jeszcze domenę i przekierowanie z separacją i bez separacji. To musi być jakiś drobiazg, bo wielokrotnie to testowaliśmy i na forum wydaje mi się że gdzieś jeszcze poruszaliśmy ten temat i było ok, jedynie brak WebDav ogranicza działanie z zew. aplikacjami i tyle.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jutro zabiorę się wreszcie za instalację ownclouda bo już wiele osób mnie o niego pytało.
    Co ciekawe, 2 owncloudy działają u mnie na Waszych serwerach, ale nie pamiętam już jak je uruchomiłem :)
     
    Mariusz lubi to.
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TheL byłoby miło, bo przyznaję się szczerze, że w przypadku OwnCloud jestem "zielony" (nigdy nie korzystałem).
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    przyczyna jest już znana, uprawnienia do katalogu danych, pytanie, dlaczego stara wersja działa nowa nie, muszę tu znaleźć rozwiązanie.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Sprawdzone z i bez. Stara wersja dziala nowa nie.
     
  10. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    Piotrek zrob jakis poradnik w koncu :) jako Moderator masz nienormowany czas pracy :p
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    ZUIW-45787

    Wystawiam na to zgłoszenie, także przetestowałem kilka wariantów w tym https i nic. dodatkowi userzy też nic. nawet jak znajdziesz rozwiązanie, to mimo wszystko aplikacja działała.
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Grzesiek u Was nie można właściciela zmienić na www-data, bo użytkownikiem pod którym działa serwer www jest chyba nazwa serwera.
    Druga sprawa problem ten dotyczy starszej wersji, która u Was działa. Cały czas staram się rozwiązać problem z nową wersją bo logów ona prawie żadnych nie daje.
     
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wiem, że starszej ale zastanawiam się czy w nowszej nie jest to właśnie to. Tech też podpowiedział to... liczymy że wsparcie dla OwnCloud zmieni się w końcu u nas.
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Sprawdzone wszystko co możliwe i niestety nie działa nowa wersja.
    Co ciekawe, nie tylko nie widać przycisku wysyłania pliku, ale i nie widać plików już wysłanych.
    Wg tego wynika, że katalog danych powinien mieć właściciela takiego z jakiego prawami działa serwer www, ale tego nie sprawdzę bo chown nie działa.
     
  16. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    sprawdyaliśmy to na kilka sposobów i jedyne co przyszło nam do głowy to to że owncloud od tej wersji jest jeszcze bardziej uzależniony od webdava.

    da się uploadować poprzez zakładkę galerię, zdjęcia jak i inne pliki, przy czym zdjęcie jest dostępne z poziomu galerii, testowy plik tekstowy zaimportował się na serwer, ale z poziomu aplikacji nie jest dostępny

    pliki są przechowywane w:
    ogon/owncloud/data/admin/files:

    importowane pliki to:
    rwxr-x-- 1 133787 133787 303K Sep 10 15:01 crash-test-dummies-1251143-639x852.jpg
    rwxr-x-- 1 133787 133787 20M Sep 10 15:30 sample20m.text

    więc ogólnie import z poziomu aplikacji jest możliwy, brakuje tylko tego buttona z plusikiem w sekcji Pliki (w sekcji Galeria ten plusik jest)

    Prawa użytkowników nadane są poprawnie, nie stwierdziliśmy też jakiś braków w zapleczu serwera. Zostaje więc tylko brak webdava, a ten jest jedynie w planach póki co.
     
  17. open

    open Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Panowie - coś nowego w temacie?
    Od dwóch dni próbuję zainstalować owncloud 9.1.2 i ciągle odbijam się od problemu z uprawnieniami do katalogu data - nie daje się wrzucać żadnych plików, czyli problem identyczny jak u założyciela wątku.
    Dopiero teraz trafiłem tutaj i widzę, że nie jestem osamotniony...

    Starsza wersja działała w miarę bez problemu - pamiętam, że przy wylogowywaniu walił jakimś błędem ale poza tym było w miarę ok.

    edit:
    Która ostatnia, poprzednia wersja działa poprawnie? I jak ją zainstalować nie mając dostępu web instalatora (bo ten instaluje najnowszą)?

    edit2:
    ownCloud 8.2.9 - działa poprawnie. Tzn. poza problem przy wylogowywaniu ("Strona xxxxxx spowodowała zbyt wiele przekierowań."). Testuję dalej....
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @open wysłałem zapytanie do naszych administratorów (FEEDBACK-951) czy pojawiły się jakieś dodatkowe informacje na temat funkcjonowania OwnCloud na serwerach w home.pl.
     
    open lubi to.
  19. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @open, ale czy masz przycisk wysyłania pliku?
     
  20. open

    open Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Tak, w 8.2.9 jest przycisk "plus" koło "domku oraz mogę normalnie przeciągać pliki z eksploratora do okna przeglądarki. Później je udostępniać itp.


    1.jpg
     

Poleć forum znajomym