1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Click Shop Sortowanie Produktów

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika ABC Modeli, 18 Grudzień 2015.

  1. ABC Modeli

    ABC Modeli Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Mam sugestię co do sortowania produktów już na stronie ( przez klienta)
    Klient może wybrać normalnie opcję :
    Nazwa produktu A-Z
    Nazwa produktu Z-A
    Cena rosnąco
    Cena malejąco
    Moja propozycja to dodanie :
    Sortuj po numerze katalogowym rosnąco
    Sortuj po numerze katalogowym malejąco.
    Pozdrawiam
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Czym dokładnie ma być numer katalogowy, którym parametrem produktu? Jeśli mówimy o ID nadawanym automatycznie, systemowo – to szczerze nie widzę sensu w takiej modyfikacji. Proszę rozwiń temat o jakim numerze katalogowym mówimy.
     
  3. ABC Modeli

    ABC Modeli Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Każdy produkt ma swój unikatowy numer katalogowy. Np. szukamy modelu w katalogu ma on numer 1234, w hurtowni również, klient po przejrzeniu katalogu może szukać produktu po nazwie albo po numerze katalogowym. Jeśli można wejść do nas na stronę www.abcmodeli.pl wybieramy zakładkę zabawki/bruder/budowlane. Wyświetlają nam się pojazdy. Problem polega na tym żeby można było szukać produktów po numerze katalogowym od najmniejszego do największego i na odwrót. W ustawieniach produktów )panel administracji można wybrać ustawienie kod producenta ale już przy wyszukiwaniu produktu na stronie takiej opcji nie ma.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziękuję za przesłane informacje zwrotne. Przesłałem je do naszych specjalistów od sklepu Click Shop. Proszę o cierpliwość, odniesiemy się do Twojej sugestii.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie ma tego, ponieważ teoretycznie służy do tego wyszukiwarka. Jeżeli w wyszukiwarce wpiszesz kod produktu (jednocześnie masz włączone szukanie po nazwie, kodzie itd.), to produkt powinien zostać znaleziony.

    Sortowanie po kodach producenta jest nieco bardziej skomplikowane – jeden producent podaje kod w formacie liczbowym (np. 645411), inny w formacie mieszanym (X6G31GQ62A), jeszcze inny używa znaków specjalnych (64V7-C2-X451) i stworzenie wyszukiwarki do tego może okazać się bezcelowe lub zwracać błędy. Oczywiście jest to możliwe, dlatego, jako podpowiedź ze strony kierownika produktu, zostało w pierwszej kolejności przyjęte zgłoszenie dot. optymalizacji wyszukiwarki pod kątem kodów produktów. Temat przekazany do programistów, a więc obserwuj komunikaty techniczne: www.home.pl/komunikaty
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Temat sortowania czy wyszukiwania produktów jest realizowany stopniowo, poprzez kolejne aktualizacje, zmiany i poprawki. Jest to proces złożony, składający się z wielu elementów składowych, pośrednich, dlatego uprzedzając pytania dot. tego kiedy zostaną wprowadzone zmiany: są one wprowadzane stopniowo wraz z kolejnymi aktualizacjami.

    Jeśli macie Państwo jakieś pomysły i sugestie, dot. dalszego rozwoju wyszukiwarki i sortowania produktów, proszę o ich umieszczenie w tym wątku.
     
  7. mmaasszz

    mmaasszz Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    Witam.

    Pewnie temat był zgłaszany wielokrotnie, ale proszę o pomoc jak zmienić, żeby przeglądanie produktów było domyślnie "Cena rosnąca" a nie "Nazwa produktu A-Z"? W panelu tego nie ma, znalazłem w pliku product/list.tpl taki kod:

    <a href="{array __key=urlOptions sort=1}{url urlOptions=$urlOptions}{if $google}?{$google|escape}{/if}" {if $sort == 1}class="active-sort"{/if}>
    <b>{translate key="Product name A-Z"}</b>
    </a>
    <a href="{array __key=urlOptions sort=2}{url urlOptions=$urlOptions}{if $google}?{$google|escape}{/if}" {if $sort == 2}class="active-sort"{/if}>
    <b>{translate key="Product name Z-A"}</b>
    </a>
    <a href="{array __key=urlOptions sort=3}{url urlOptions=$urlOptions}{if $google}?{$google|escape}{/if}" {if $sort == 3}class="active-sort"{/if}>
    <b>{translate key="Price ascending"}</b>
    </a>
    <a href="{array __key=urlOptions sort=4}{url urlOptions=$urlOptions}{if $google}?{$google|escape}{/if}" {if $sort == 4}class="active-sort"{/if}>
    <b>{translate key="Price descending"}</b>
    </a>

    ale jak testowałem różną numerację, to zmienia tylko kolejność listy rozwijanej (i tak wyniki domyślnie wyświetlają się wg nazwy).

    Prowadzę klientowi sklep ze specyficznym asortymentem i dla niego taka zmiana (wydawać by się mogło oczywista) jest być albo nie być, żeby zatrzymać użytkowników na stronie. Wydaje mi się, że większość sprzedawców wolałaby mieć właśnie ustawienie domyślne wg ceny a nie wg nazwy (gdzie wszystko zależy od przypadkowości nazwy).

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę gdzie mogę to zmienić.

    Pozdrawiam
     
    Ostatnia modyfikacja: 2 Wrzesień 2016
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    FEEDBACK-752 zgłaszam pytanie do opiekunów, może coś wpadło w oko komuś. Nie mam nawet pomysłu gdzie szukać, bo sortowania pojawia się w kilku miejscach ale zakładam że albo ma to osobny kod albo w .tpl listy produktów.
     
  9. mmaasszz

    mmaasszz Bywalec

    Wiadomości:
    17
    Docenione treści:
    0
    OK, z góry dziękuję.
     
  10. alek

    alek Nowicjusz

    Wiadomości:
    23
    Docenione treści:
    0
    Istnieje możliwość ustawienia (na stałe) tylko w jednej kategorii aby produktów by pokazywały się one kolejności Z-A? Każdy użytkownik wchodzący w tę kategorię będzie widział produkty posortowane Z-A
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Otrzymałem potwierdzenie w ramach zgłoszenia FEEDBACK-752, że sugestia została zaakceptowana przez kierownika produktu i przesłana do programistów. Żadnych potencjalnych terminów wdrożeń nie mogę na tę chwilę podać.
     

Poleć forum znajomym