1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Lista produktów w skórce RWD na smartfonie

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika vooxie, 3 Październik 2016.

  1. vooxie

    vooxie Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    4
    Chciałam zmienić trochę wygląd listy produktów w kategoriach - na tą chwilę przeglądając sklep na smartfonie wyświetla się jedna kolumna produktów.

    Co zrobić aby wyświetlały się 2 kolumny jak na załączonym obrazku? jest na to jakiś łatwy sposób przez zmiany w css? :)
     

    Załączone pliki:

  2. krzysiek

    krzysiek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Podpisuję się pod prośbą i proszę o informację jak zmieniać ten parametr także w wersji RWD wyświetlanej na PC.
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Temat ten jest bardzo często wałkowany na naszym forum. Ilość kolumn wyświetlana w szablonie RWD jest zależna tylko i wyłącznie od szerokość ekranu urządzenia, na którym sklep jest wywoływany. Przykładowo, jeśli Twój smartfon miałby większą rozdzielczość na Twoim ekranie, to wyświetlałyby się dwie kolumny produktów. Spróbuj zmienić położenie smartfona do pozycji poziomej, najprawdopodobniej wyświetlą się dwie kolumny produktów itp. Poszukam jeszcze innych alternatywnych pomysłów...
     
  4. krzysiek

    krzysiek Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Skoro tak wiele osób o to pyta to widać, że coś jest na rzeczy i warto by się problemem blizej zająć, żeby klienci byli zadowoleni. Jednocześnie przejrzałem wszystkie wątki w tej kategorii i nigdzie nie znalazłem jednoznacznego rozwiązania tego problemu.

    Jasne jest, że sklep w wersji RWD dostosowuje ilość wyświetlanych kolumn do danego urządzenia. Sęk w tym, że w każdym wypadku wielkość zdjęć produktu na liście produktów jest proporcjonalnie zbyt duża do ekranu urządzenia przez co wyświetlają się np. 3 kolumny kiedy dużo czytelniejszy efekt dałyby 4 kolumny.
    Adekwatnie na smartfonach w położeniu pionowym wyświetla się zazwyczaj jedna kolumna, która z punktu widzenia wielu sklepów internetowych jest kompletnie niefunkcjonalna.


    Nie wiem jak wygląda sytuacja u poprzednika, ale jak nie mam domyslenego szablonu RWD tylko płatny.
     
  5. vooxie

    vooxie Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    4
    Ja korzystam z domyślnego szablonu RWD i niestety nie robią się 2 kolumny, gdy smartfon jest w pozycji poziomej. Jest jedna kolumna, która ma za_dużą ilość wolnego miejsca po bokach i słabo to wygląda. Załączam screen z iphona.
     

    Załączone pliki:

  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Poprzednie informacje nie były dokładnie sprawdzone, wybaczcie. Przed chwilą sprawdziłem to w swoim prywatnym sklepie i zmiana ilości kolumn na dwie jest wykonywana w standardowym szablonie RWD przy rozdzielczości ekranu: 768px, później trzy kolumny pojawiają się przy rozdzielczości 980px. Niestety, ale mogę tylko napisać, że nie zajmujemy się takim wsparciem i nie zgłaszamy tego do zmiany, ponieważ taka jest specyfika domyślnego szablonu RWD.

    Jako alternatywę mogę wam jeszcze podać te dwa tematy, ponoć to rozwiązanie działa dla szablonów RWD w Click Shop:
     
    vooxie lubi to.
  7. vooxie

    vooxie Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    4
    Sukces! Dzięki Mariusz za linki do tematów. Wygląda na to, że znalazłam to co chciałam.

    Teraz na iPhone zarówno w pionie, jak i w poziomie widzę 2 kolumny :) Wrzucam screeny.
    Wystarczyło dopisać poniższy kod do własnego CSS:
    Kod:
    @media screen and (max-width: 767px) {
      .s-row {
       .product.s-grid-3{
         width: 50%;}
        }
    }
     

    Załączone pliki:

    loreska i Mariusz lubią to.

Poleć forum znajomym