1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pare zmiań w sklepie

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika KZA, 26 Październik 2016.

  1. KZA

    KZA Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie mam prośbę czy mógłby ktoś mi pomóc wprowadzić parę zmian w sklepie? link do sklepu to http://sklep1641325.home.pl/ no to tak po
    1. Przesunąć logo na środek
    2. Wrzucić koszyk na pasek gdzie jest zarejestruj się i zaloguj się. I żeby był na końcu
    3. Zmienić ikonkę zarejestruj się na plik graficzny w sklepie o nazwie favicon.png i zmienić zmienić jego kolor na biały
    4. Zmienić kolor podświetlenia np. po najechaniu na ikonę strony głównej z zielonego na czarny?

    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tutaj opisywałem kiedyś przeniesienie koszyka: https://forum.home.pl/threads/przeniesienie-wyzej-koszyka-w-moim-szablonie-sklepu.1243/

    Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod tym adresem: https://forum.home.pl/threads/zmiana-koloru-menu-nawigacji-w-skorce-rwd.141/#post-462

    Jeśli przeniesiesz koszyk wyżej, to wystarczy chyba w pliku body_head.tpl w około 61 linijce kodu dodać align="center" w tym div'ie:
    Kod:
    <div class="logo-bar row container" align="center">
    Ten styl CSS odpowiada za wyświetlanie tej ikonki od rejestracji, podmieniłem już w nim lokalizację do favicon.png (warto również dostosować obrazek do wysokości, bo może brakować):
    Kod:
    .login-bar a.register img, .login-bar a.myaccount img {
        background: url(http://sklep1641325.home.pl/skins/default/rwd_clickshop/images/favicon.png) top right no-repeat;
        width: 16px;
        height: 25px;
        display: inline-block;
        margin-right: 10px;
    }
    
    Ustawiam temat jako rozwiązany, powinny pomóc moje opisy.
     
  3. KZA

    KZA Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Jednak nie wszystko udało mi się zrobić
    1. Ikonka przy zarejestruj się jest nie widoczna pomyślałem że to wina koloru więc dodałem plik z biała ikonką i spróbowałem przerobić kod który otrzymałem w taki sposób:

    Kod:
    .login-bar a.register img, .login-bar a.myaccount img {
        background: url(http://sklep1641325.home.pl/skins/user/rwd_clickshop_2/images/user/ikonka.png) top right no-repeat;
        width: 16px;
        height: 25px;
        display: inline-block;
        margin-right: 10px;
    }
    Jednak to nic nie dało:/
    Chciałbym żeby plik z galerii o nazwie "ikonka" był jako ikona zarejestruj się jak to zrobić?
    2. Udało mi się wrzucić koszyk koło zarejestruj się i zaloguj się jednak jest przemieszczony jak mogę go wyrównać względem pozostałych ikon?
    3. Tak gdzie są polecane produkty chciałbym żeby po najechaniu na przycisk do koszyka ikonka koszyka zmieniała się na kolor czarny a nie na zielony.
    Z góry dziękuje za pomoc
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Hm, faktycznie o czymś tutaj zapomniałem... napisałem do @TheL, bo pamiętam, że kiedyś pomógł w podobnym temacie, gdzie użytkownik również chciał podmienić ikonkę w tym miejscu. Może będzie pamiętał o co chodzi.

    Możesz spróbować zrobić to takim kodem (ale sprawdź na RWD czy dobrze działa)
    Kod:
    a.count { margin-top: -5px; margin-left: -10px; }
    Poniżej podaje kod, który odpowiedzialny jest za tą zieloną ikonkę koszyka, możesz podać w nim lokalizacje do obrazka koszyka o kolorze czarnym (możesz pobrać zielony koszyk i w programie graficznym przygotować go w czarnym kolorze).
    Kod:
    .products.viewphot .product .buttons .addtobasket:hover img {
        background: url(../../styles/../images/cart-green.png) no-repeat;
    }
     
  5. KZA

    KZA Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Ok wszystko działa dziękuje. To czekam jeszcze na informacje dotyczącą tej ikonki przy rejestracji
    pozdrawiam
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W takim razie ustawiam temat jako rozwiązany i wzywam @TheL, aby podpowiedział nam z tą ikonką :)
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TheL wzywam ponownie, pomożesz nam z ikonką rejestracji?
     
  8. KZA

    KZA Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie nadal czekam na pomoc z ikonką ale znalazłem kolejne problemy:
    1. Na głównej stronie po najechaniu na koszyk pokazuję się lista kupionych produktów ale widać tylko ikonki a nie widać ich nazw oraz przycisku do kasy.
    2. Pasek modułu gdzie jest przycisk strona główna oraz t-shirt przysłania mi wysuwany moduł facebooka.
    Najlepiej jak zobaczycie sami bo tak ciężko opisać.
    Link do strony www.naughtyboy.pl

    Z góry dziękuje za pomoc
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Powinno działać po takich zmianach:
    Kod:
    .basket-contain .basket-products li .product-name {
    font-size: 1em!important;
    color: #000!important;
    }
    .basket-contain .basket-summery a {
    background-color:#fff!important;
    color:#000!important;
    }
    .basket-contain .basket-summery a:hover {
    background-color:#000!important;
    color:#fff!important;
    }
    .basket-contain .basket-summery .basket-price {
    width:auto!important;
    }
    span.remove-product a {
    color:#000;
    }
     
  10. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W tym przypadku zmiana tego parametru powinna pomóc (sprawdź czy w pliku CSS masz już zmiany dla #facebook, jeśli są to zamień wartość na: z-index:15; jeśli nie ma, to dodaj taki wpis do własny styl CSS):
    Kod:
    #facebook {
        z-index: 15;
    }
     
  11. KZA

    KZA Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    0
    Jeszcze jedna sprawa jak mógłbym wyrównać koszty dostawy? tak żeby ceny były na tej samej wysokości?
     

    Załączone pliki:

Poleć forum znajomym