1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Stopka w różnych językach - nie działa zmiana treści po zmianie języka

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika MaciejL, 9 Czerwiec 2016.

  1. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Witam serdecznie. Nie jestem w stanie skonfigurować stopki sklepu w taki sposób, aby zmieniała się jej treść w zależności od wybranego języka.

    Edycja z poziomu: Konfiguracja-->Wygląd-->Aktywny styl graficzny-->Stopka

    Mimo, że zmieniam “Język edytowany” z listy rozwijalnej w lewym dolnym rogu i zapisuję inną treść dla wersji polskiej, a inną dla angielskiej, zawsze wyświetlana jest ostatnio zapisana treść, niezależnie czy oglądam polską czy angielską wersję sklepu.

    Sklep: lumanndesign.com

    Czy ktoś z Was miał taki problem? Jeśli tak, jak go rozwiązać?

    Zmiana języka jest na razie ukryta, aby klienci nie wchodzili na nieprzetłumaczoną poprawnie wersję językową. Ale można się przełączać między wersjami korzystając z linków:

    http://lumanndesign.com/en_US/index
    oraz
    http://lumanndesign.com/pl/index
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Czerwiec 2016
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a gdzie masz zmianę języka? :)
    to powinno działać bo tak już robiłem, pokaż gdzie masz zmianę języka
     
  3. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Zmiana języka jest na razie ukryta, aby klienci nie wchodzili na nieprzetłumaczoną poprawnie wersję językową. Ale można się przełączać między wersjami korzystając z linków:

    http://lumanndesign.com/en_US/index
    oraz
    http://lumanndesign.com/pl/index
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ale Ty masz przetłumaczoną stopkę :D przy angielskim języku masz angielską, przy polskim polską :D
     
  5. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Nie, chodzi o stopkę z napisem: “LUMANN można siadać, można dotykać! LUMANN to design: meble, oświetlenie, akcesoria... i PASJA. Najpiękniejszy design. Polski design. (...)Serdecznie zapraszamy!’”

    Właśnie tę treść edytuje się w podanym przeze mnie miejscu: Konfiguracja-->Wygląd-->Aktywny styl graficzny-->Stopka
    i właśnie ona się nie zmienia mimo zmiany wersji językowej.

    Pozdrawiam
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    o faktycznie tego nie zauważyłem, ale zobaczę to jutro na testowym sklepie
     
  7. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję. Wydaje mi się, że to samo dotyczy nagłówka edytowanego z tego poziomu. Zupełnie jakby wszystko było zapisywane w tym samym miejscu zamiast w osobnych dla każdego języka.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    1 rozwiązanie jest tylko: dodać frazę a jej klucz wprowadzić na sztywno w pliku .tpl bodajże strony głównej.Oczywiście wiązało by się to z nieco szerszą modyfikacją, ale zakładam że jest to do zrobienia.

    Coś podobnego robiliśmy przy okazji komunikatu o cookies, aby zmieniała się treść w zależności od wersji językowej. Cookies mają frazę dodaną do ustawień języka. Na pewno część idzie skopiować.

    Wtedy stopka będzie frazą czyli wstawiamy w plik. tpl translację. Nie korzystamy już z ustawień Stopki w Konfiguracji. Chociaż wydaje mi się to w tym w tym przypadku zbyt dużym nakładem pracy w stosunku do tego co tam jest wyświetlane. No ale zobaczymy.

    Spróbuję rzucić na to okiem, chyba, że ktoś dysponuje większym zapasem czasu, w Szczecinie Dni Morza ;)
     
  9. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Dziękuję. Rozumiem, że z tego wynika, że funkcjonalność standardowa działa błędnie? (tzn. mimo edycji wersji językowych wyświetlany jest tylko jeden tekst?). Ten bug nie będzie poprawiany przez Home?

    Niestety nie będzie możliwe proste edytowanie takiej stopki, z konfiguratora. W naszym przypadku oczywiście można ten tekst hardcodować w TPL, ale trzeba będzie tworzyć dość skomplikowany tekst z tagami i css-ować wszystko, ponieważ co drugi wyraz w stopce jest pisany innym rozmiarem czcionki, grubością etc. Ewentualnie można wstawić obrazek w dwóch wersjach językowych, ale nie będzie się wtedy poprawnie skalować przy zmianie wielkości okna w zależności od rozdzielczości urządzenia, na którym jest oglądana strona.

    Może jest jeszcze inny workaround?
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie tyle błędnie co szata graficzna, styl, pozostaje niezmienny dla wersji językowych. Fizycznie nie da się jakby stworzyć 2 różnych sklepów dla 2 wersji językowych. Fakt, dużą niedogodnością zostają takie elementy jak np. banery z tekstem itp. gdzie brakuje opcji wyświetlenia ich innych dla jednej i drugiej wersji językowej. Kilka zgłoszeń na ten temat jest otwartych i przekazanych do autorów aplikacji. Co do rozwiązania... nie mam raczej pomysłu.
     
  11. MaciejL

    MaciejL Początkujący

    Wiadomości:
    6
    Docenione treści:
    0
    Rozumiem. Myślałem, że ta funkcja jest dostępna, ponieważ z konsoli administracyjnej lista wyboru języka do edycji jest aktywna (Konfiguracja-->Wygląd-->Aktywny styl graficzny-->Stopka), pomimo że nie jest obsłużona. Pozdrawiam
     
  12. kristall-keramik

    kristall-keramik Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    2
    Problem stopki różnej dla różnych języków można "obejść" i rozwiązać następująco:
    - stopkę tworzoną w Konfiguracja>Wygląd>Stopka pozostawiamy pustą.
    - dla każdego obsługiwanego języka tworzymy moduł własny aktywny tylko w danym języku. (tekst, obrazki itd. dowolnie)
    - wszystkie stworzone w powyższy sposób moduły dodajemy - na samym dole na szerokość całej strony - do: Układ Podstawowy, Strona Główna, Lista Produktów, Szczegóły produktów, Kosz, Blog.
    Jeśli mamy jakieś tło to trzeba trochę pokombinować z css-ami.

    W moim przypadku wygląda to tak
    (strona niemiecka jest dopiero tworzona):

    print_stopka_pol.JPG print_stopka_niem.JPG
    Część informacyjna stopki jest teraz u dołu - mnie akurat to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś chce koniecznie zachować układ : stopka informacyjna powyżej , a "stała" stopka poniżej można do każdego html modułu skopiować kod "stopki informacyjnej" i pokombinować z css-em - również dla wersji mobilnej.
     
    Mariusz lubi to.
  13. Beata

    Beata Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    3
    Mam ten sam problem. Nie mogę zapisać tłumaczenia stron informacyjnych w stopce.
    Chciałam przetłumaczyć je na język niemiecki, ale niestety w tedy zapisuje się ta wersja tłumaczenia dla każdego z języków. Wcześniej na pewno nie było tego problemy, ponieważ tłumaczyłam je na język angielski jakoś początkiem roku. Teraz chciałam utworzyć je w wersji niemieckiej pojawia się błąd. Zapisuje się ostatnia wersja tłumaczenia do wszystkich edytowanych języków.
     
  14. Beata

    Beata Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    3
    U mnie już działa :)
    Aby stworzyć stopkę w języku np. niemieckim najpierw wchodzimy w Zawartość>Stopki informacyjne
    Wybieramy język w dolnym rogu np. niemiecki i w prawym górnym rogu dodaj stronę informacyjną, Edytujemy i zapisujemy.
    Następnie Zawartość>Nagłówek i Stopka> wybieramy po lewej Stopka i najpierw DODAJ GRUPĘ LINKÓW, a następnie DODAJ LINK i w tedy wyświetla się dopiero na stronie w języku tłumaczonym.
     
    Mariusz lubi to.
  15. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @MaciejL sprawdź rozwiązanie podane przez użytkowniczkę @Beata , póki co ustawiam temat jako rozwiązany, ale temat zostawiam jako otwarty.
     

Poleć forum znajomym