1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

5 domen za 0 zł - poradnik dla kupującego

Dyskusja w 'Firma w Internecie' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 22 Marzec 2015.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Od dłuższego czasu, na naszej stronie głównej oraz stronie z promocjami, widnieje aktywna promocja na 5 domen .pl za 0 zł. Oferta skierowana jest do firm i dotyczy rejestracji nowych adresów internetowych.

  Więcej informacji o promocji znajdziecie tutaj: https://home.pl/promocje/5-domen

  Warunki promocji, w skrócie: rejestrujecie na rok czasu, za darmo, do 5 domen z rozszerzeniem .pl - warunkiem, jest rejestracja nowych adresów na firmę. Po roku, otrzymujecie Pro Formę, na podstawie której, możecie przedłużyć abonament. Proste!

  W korespondencji mailowej oraz podczas rozmów, często pytacie jak wykorzystać ten pakiet i przede wszystkim, co rejestrować? Pomysłów na nowe adresy może być tysiące, od rozwoju działalności, po nowe strony WWW, a być może i rejestrację domeny, a dalej jej sprzedaż.

  Dziś podpowiem Wam pierwsze 2 rozwiązania, które najczęściej polecamy. Wynikają one zarówno z naszego doświadczenia, ale także z wydarzeń, jakie mają miejsce w sieci.

  1. Zabezpieczenie nazwy firmy, działalności - może wydawać się to banalnym pomysłem, jednak znajduje on bardzo szerokie zastosowanie oraz pozwala młodym firmom, spokojnie wejść w Internet.

  Pojawiając się w sieci, przestajemy być anonimowi. Nasze dane, dane naszej firmy zaczynają krążyć po różnego rodzaju portalach, do tego, jeśli planujemy mieć stronę WWW lub pocztę firmową, posiadanie domeny będzie niezbędne. Jeśli Wasz serwis lub domena zyskuje na popularności, jej nazwa staje w centrum zainteresowania, np. konkurencji, agencji reklamowych i przestępców internetowych. Każdy chce zarobić na sukcesie innych.

  Co może zrobić konkurencja? Wykorzystać domeny o tej samej lub podobnej nazwie, z innym rozszerzeniem, do otwarcia nowych serwisów o podobnej lub takiej samej tematyce. Zmienią się tylko numery kont i dane kontaktowe. Szybko może okazać się, że nasi Klienci, zaczną sami odwiedzać naszą konkurencję.

  Agencje reklamowe wykorzystują często podobne adresy do różnego rodzaju przekierowań lub tworzenia stron reklamowych, wyświetlających tylko banery i linki do podobnych serwisów.

  Przestępczość internetowa to głównie próby podszycia się, szczególnie zauważalne w strefie bankowości. Nie wolno jest tracić czujności, bo może to spotkać także nasz mały serwis WWW.

  Zabezpieczenie nazwy domeny z wieloma rozszerzeniami może być bardzo cennym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli wchodzimy do sieci i chcemy skoncentrować się głównie na naszym rozwoju.

  Polecamy rejestrację domeny głównej oraz, np. kilku adresów pomocniczych, jak domeny o tej samej nazwie ale z innym rozszerzeniem, .com.pl, info.pl, .sklep.pl, .szczecin.pl itp..

  2. Nazwa firmy, branży i produktu: mamy już pomysł na nazwę firmy, warto uchwycić ją rejestrując świetną domenę, która będzie naszą wizytówką przez kolejne lata. Tylko co, gdy nazwa firmy niewiele nam mówi o branży w której działamy, a do tego jesteśmy młodą firmą?

  Promocję 5 domen za 0 zł warto wykorzystać do rejestracji domen branżowych oraz domen opisujących, np. nasz produkt czy usługę. O ile domena główna będzie krótka, np. www.nazwa-firmy.pl, o tyle pozostałe dodatkowe adresy, mogą być zlepkiem kilku fraz, np. fryzjer-warszawa.pl lub stylizacja-wlosow.pl, a nawet fruzury-sylwester-2016.pl

  Przykładowo, rejestrując domenę wskazującą na branżę czy produkt, budujemy skojarzenie, że nasza firma jest jej przedstawicielem. Być może jedynym lub najważniejszym. Wykorzystując ten fakt, dodając trochę informacji o branży, o nas, o naszej roli w rynku, tworzymy w klientach pozytywne skojarzenia.

  W tym przykładzie koncentrujemy się więc na wyborze adresu, poprzedzonym rejestracją kilku jego różnych wariantów, a także możliwości przekierowania wszystkich domen, na jeden serwis główny, lub otwarcia kilku osobnych stron.

  Więcej informacji o promocji znajdziecie tutaj:
  https://home.pl/promocje/5-domen

  Więcej informacji o inwestowaniu w domeny, znajdziecie także pod adresem:
  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/dlaczego-warto-zainwestowac-w-domeny/

  W Akademii home.pl pisaliśmy także o tym jak dobrze wybrać adres domeny:
  https://home.pl/akademia/domena-1

  Trochę o blogowaniu w sklepie i nie tylko, czyli pomysł na wykorzystanie nowej domeny:
  https://forum.home.pl/threads/blogowanie-w-sklepie-i-nie-tylko.46/#post-135
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  3. Różne adresy, różne strategie marketingowe, jedna marka.

  Po części ten punkt odnosi się do opisanego wcześniej punktu 2. Nadal więc rejestrujemy kilka domen, np. nazwę firmy, nazwę branży lub nazwę produktu czy usługi, jednak będziemy starali się, pod każdym z adresów, stworzyć osobną kreację. W ten sposób, dotrzemy do różnych grup docelowych.

  Przykładowo, zamiast tworzyć jedną stronę internetową, na której znajdzie się cała oferta firmy, możemy przygotować stronę główną, która będzie faktycznie wizytówką firmy i prezentacją jej oferty, a dodatkowe domeny, wykorzystać do stworzenia osobnych witryn produktowych.

  Co miało by się na nich znajdować?
  Nasze produkty, posegregowane wg. grup odbiorców, do których chcemy z nimi dotrzeć. Jedna strona to jedna grupa, a co za tym idzie, jedna kreacja marketingowa. Każda ze stron może pozycjonować się osobno, lecz kluczowym elementem kampanii będzie pozycjonowanie pod konkretnych odbiorców, a nie wszystkich użytkowników na raz.

  Podobny przykład można zastosować, uruchamiając kilka sklepów internetowych w różnych językach.

  Więcej informacji o promocji znajdziecie tutaj:
  https://home.pl/promocje/5-domen

  Oferta hostingu, na którym możecie uruchomić kilka stron internetowych:
  https://home.pl/hosting

  Oferta sklepu internetowego Click Shop, w ramach którego, możecie eksportować i importować jedną lub wiele baz produktów:
  https://home.pl/sklepy-internetowe
   
  Last edited by a moderator: 24 Marzec 2015
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  4. Obrót domenami na rynku wtórnym

  Nie mogło zabraknąć tego punktu. Wcześniej, pisałem Wam o inwestowaniu w domeny, które będą pracowały dla nas przez jakiś okres czasu. Nadal pozostajemy przy tej inwestycji, ale tym razem, nie musimy kierować się związkiem z naszą firmą, branżą i produktem. Możemy zarejestrować niezależne domeny, które będą pracowały na siebie same, np. wyświetlając reklamy i generując ruch. Zbieżność z naszym profilem działania w sieci nie jest konieczna.

  Prościej będzie nam jednak, zarejestrować domeny, które będą wspierały naszą widoczność w sieci. Dlaczego? Przez kilka lat domena będzie pracowała na odwiedzalność naszego serwisu, później, posiadając pozycję w Google i historię statystyk, może być atrakcyjnym narzędziem zdobywania użytkowników, dla kogoś innego.

  Jednym z powodów dla których domena osiąga swoją wartość na rynku, jest nie tylko atrakcyjność nazwy ale także dostępność w sieci. Czyli? Czyli warto, aby zarejestrowane domeny pracowały na siebie przez jakiś czas, przed ich odsprzedaniem. Sprzedając domenę, wielu użytkowników może zwrócić uwagę na statystyki i pozycję w Google. Domeny, które generują ruch, oraz są dostępne pod wybranymi frazami, mogą być o wiele bardziej atrakcyjne, niż świetna nazwa, świeżo zarejestrowana i bez żadnej historii.

  Co zyskujesz rejestrując domeny w home.pl? W pierwszym roku nie poniesiesz żadnych kosztów rejestracji, do 5 domen .pl masz za 0 zł.
  Po roku, możesz je przedłużyć, nie jest to jednak warunkiem koniecznym.

  Dlaczego warto kontynuować abonament?
  Z tego samego powodu dla którego warto aby domena była aktywna w sieci. Budujesz historię, a to Google i inne wyszukiwarki wykorzystują, do sprawdzenia wiarygodności Twojej strony WWW.

  Więcej informacji o promocji znajdziecie tutaj:
  https://home.pl/promocje/5-domen
   

Poleć forum znajomym