1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

A Ty, co masz ważnego na dysku? - homebackup

Dyskusja w 'Firma w Internecie' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 31 Marzec 2015.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Drodzy forumowicze, od dziś w ofercie usług home.pl, mamy nową pozycję: kopia zapasowa danych z komputera, prosto w chmurę! Homebackup!

  Strona ofertowa: https://home.pl/homebackup

  Dodatkowo, pod adresem naszej pomocy, znajdziecie liczne artykuły dot. obsługi nowej usługi, oraz odpowiedzi na pytanie czym dokładnie jest homebackup, jak działa i dlaczego może całkowicie zmienić Waszą dotychczasową pracę.

  Więcej informacji w dokumentacji pomocy: https://pomoc.home.pl/section/homebackup/

  Czy zabezpieczacie swoje dane na komputerze? W jaki sposób?

  Podpowiem, że homebackup nie tylko pozwala na zabezpieczenie danych z komputera, ale także ich utrzymywanie w wielu dostępnych wersjach. Jeśli pracujecie nad dokumentami, często je modyfikując, homebackup pozwoli zachować Wam kopię pliku z dziś, z wczoraj, z przedwczoraj... z przed 5 minut też!
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Czy wiesz, że:

  Homebackup działa wg. prostej reguły, uruchom i zapomnij! Dokonaj rejestracji i zakupu usługi, zaloguj się do Panelu administracyjnego, utwórz użytkownika, a następnie utwórz harmonogram działania. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy wskazać CO i KIEDY ma zostać zabezpieczone. Plan uruchomi się po zakończeniu jego konfiguracji i będzie ponawiał pracę, zgodnie z harmonogramem. Sam! To wszystko!

  Jeśli stworzyłeś plan kopii zapasowej, np. folderu z dokumentami firmowymi, a harmonogram obejmuje wykonanie kopii zapasowej raz dziennie, to zgodnie z utworzonym planem, tak długo jak będzie aktywna Twoja usługa lub jak długo ten folder będzie dostępny, będziesz miał także dostęp do jego kopii zapasowej. Codziennie nowej, utworzonej np. po zakończeniu pracy. Pracuj spokojnie, homebackup zadba o resztę.
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Czy wiecie, że:

  wg. statystyk, około 40% przyczyn utraty danych, wynika z awarii sprzętu? 9% to utrata w wyniku jego kradzieży? A 36% użytkowników komputerów nigdy nie robiło kopii bezpieczeństwa swoich danych?

  Pomyśleć, że u nas to kosztuje 2 zł... a nawet 1 zł za cały rok. Wybraliście już swój pakiet? Więcej informacji tutaj: https://home.pl/homebackup#offfer

  Homebackup korzysta z algorytmu, tworzącego przyrostowe i różnicowe kopie zapasowe. W ten sposób, na serwery usługi, w chmurę, wysyłane są tylko pakiety danych, które zawierają nowe lub zmienione pliki. Zmniejsza to wykorzystanie zasobów, odciąża sieć i zapewnia szybką synchronizację.

  Z poziomu panelu przywracania kopii zapasowej, sami zdecydujecie, którą wersję pliku chcecie przywrócić.
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Kopia bezpieczeństwa w chmurze, backup online, kopia zapasowa, backup danych... jakbyśmy tego nie nazwali, chodzi o bezpieczeństwo.
  #WorldBackupDay bo o nim dziś rozpisują się media, to dzień uświadamiania użytkowników o zagrożeniach, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie danych, z którymi pracują na co dzień. Nigdy nie wiadomo, co może nam się przytrafić, w jaki sposób stracimy dane. Ich odzyskanie może być kosztowne, o ile będziemy rozmawiali o skasowaniu pliku czy uszkodzeniu np. dysku. Po kradzieży nośnika czy komputera, raczej nie pomoże nam już nic.

  Strona ofertowa usługi homebackup: https://home.pl/homebackup

  Czym jest kopia zapasowa? Czym jest kopia bezpieczeństwa?

  Kopia zapasowa to po prostu kopia wszystkich danych jakie posiadasz, zdjęcia, dokumenty i inne pliki, ale przechowywana w innej lokalizacji, niż dane podstawowe, np. na nośniku danych typu płyta CD, Pendrive, dysk sieciowy albo w chmurze, na serwerach dostawcy usługi. Jeśli skasujesz zasoby lokalnie na komputerze, wystarczy, że skopiujesz je ponownie z kopii zapasowej. Czyli skorzystasz z nośnika, na którym utworzyłeś kopie danych.

  Po co robić kopie zapasowe? Czy kopia bezpieczeństwa jest potrzebna?

  ajprościej odpowiedzieć sobie na to pytanie, pytaniem. Jak cenne są dla Ciebie dane, które przechowujesz na komputerze? Codziennie może zdarzyć nam się zostawić telefon w domu, zapomnieć portfela z szuflady albo wrzucić folder ze zdjęciami z wakacji, do innego folderu. Na szczęście z każdej z tych sytuacji, można wyjść i odszukać zgubę. Ale jeśli portfel zostawimy w autobusie, telefon wypadnie nam na rybach, a folder ze zdjęciami wyląduje w koszu - tego raczej nie odzyskamy.

  Trudno aby kopiować zawartość portfela czy nosić 2 telefony, ale pliki... a jeśli to nie były zdjęcia, tylko prezentacja dla szefa, w związku z nowym projektem, termin NA WCZORAJ!?

  Jedno zdarzenie może zniszczyć wszystkie zasoby/dane, nad którymi pracowałeś. Czasami bezpowrotnie.

  Jak robić kopie zapasowe aby dane były bezpieczne?

  My polecamy Wam skorzystanie z usługi homebackup z 4 powodów:

  1. Proste działanie, uruchamiasz, tworzysz plan, aktywujesz go i zapominasz o nim. Wracasz do usługi homebackup, gdy chcesz stworzyć kolejny plan lub kiedy chcesz przywrócić dane z kopii zapasowej,

  2.
  Ty tworzysz harmonogram, homebackup go wykonuje. To co chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. Nic nie musisz przenosić, kasować, kopiować, po prostu zaplanuj działanie usługi i pracuj dalej,

  3.
  Wersjonowanie plików, tak, jest to możliwe. Jak bardzo przydatne? Tak bardzo, jak wiele wprowadzasz poprawek do jednego pliku. Im więcej poprawiasz, tym więcej punktów powrotu masz do dyspozycji. A może po prostu chcesz sprawdzić historię zmian?

  4.
  Kopia zapasowa nie do skasowania. W przeciwieństwie do licznych darmowych rozwiązań, opartych o synchronizację folderów, homebackup przechowuje dane bezterminowo, lub w określonym przedziale czasu. Niezależnie od wybranej opcji, zawsze na serwerze pozostaje minimum jedna, ostatnia kopia zapasowa. Nawet jeśli skasujesz źródło kopii zapasowej, homebackup przechowa ją dla Ciebie tak długo, jak będzie to konieczne.

  Czy potrzebujecie więcej argumentów?
  Strona ofertowa: https://home.pl/homebackup
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333

Poleć forum znajomym