1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Adresy email klientów Allegro po integracji z aukcjami.

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika hurtowniastanik, 29 Wrzesień 2015.

  1. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Po integracji aukcji allegro mam w sklepie Click Shop kilka tysięcy klientów oraz maili które chciałbym eksportować do swojej książki adresowej Mozilla. Czy jest to możliwe poza kartka i długopis? lub/i czy możliwe jest wysłać wiadomości do tych użytkowników z poziomu Click Shop. ClickShop Nie widzi tych adresów przy próbie pisania wiadomości systemowej sklepu. Widzi ich natomiast na liście . Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo.
    Dołączyłem pliki. miniatura>przechwytywanie mówi o tym że system widzi tylko 3 klientów.
    Przechwytywanie1> widać tam 2269 rekordów.
     

    Załączone pliki:

    Ostatnia modyfikacja: 29 Wrzesień 2015
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rozumiem, że klienci pochodzą tylko i wyłącznie z integracji Allegro? Przenosiłeś ich między grupami lub robiłeś jakiekolwiek dodatkowe operacje?
    Temat już przekazany do kierownika produktu i zespołu techniczne. Na pierwszy ogień zawsze idzie pamięć cache sklepu Konfiguracja --> Administracja --> Pamięć cache, możesz spróbować.

    Odezwę się jak będzie coś więcej wiadomo.
     
  3. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Grzegorz, nic nie przeniosłem. Adresy mają to samo miejsce co po integracji z allegro. Próbowałem tworzyć grupy ale na darmo. Dlatego grupy mam puste. Dziękuję za odpowiedź czekam zatem na dobre wieści.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Narzędzia>>Centrum Wymiany danych>>Klienci
    sprawdź tutaj czy da się ich wyeksportować
     
    hurtowniastanik lubi to.
  5. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Oki. Dziękuję. Dam znać co wyszło.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jestem ciekaw czy się udało :)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na razie nie ma w sklepie żadnego mechanizmu, który pozwalałby na automatyczne dodawanie klientów do subskrybentów; co mogę zasugerować, to eksport klientów w Centrum Wymiany Danych do CSV i potem ręczne wprowadzanie ich adresów jako subskrybentów.

    Rozwiązaniem alternatywnym będzie eksport do CSV i skorzystanie z usług Freshmail https://home.pl/sklepy-internetowe/bonusy/freshmail otrzymałeś na to kupon.

    Otrzymałem także zapewnienie od kierownika produktu, że ten temat jest na tapecie już i czekamy tylko na jego akceptację i wdrożenie. Jednak bez konkretnych terminów.
     
    hurtowniastanik lubi to.
  8. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Narzędzia --> eksport danych POMÓGŁ :) Napisane było export 8 klientów ale finalnie podczas pobierania danych /na pasku pobierania/ widać było wszystkich 2269 rekordów. W pliku też byli wszyscy:) BRAVO. Super pomoc. Dziękuję.
    Eksport danych do pliku CSV .--> potem skopiowałem kolumnę >Mail<
    --> ręczne wklejenie w książce adresowej MOZILLA pomogło :) utworzona książka zawiera tylko maile.

    >>>>>>>>>>>Na freshmailu już byłem wcześniej ale tym razem też to wykorzystam.<<<<<<<<<<
     
    Ostatnia modyfikacja: 30 Wrzesień 2015
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Umknęła mi informacja, że wykonujesz eksport do Mozilla a nie wysyłkę prosto ze sklepu. Cieszę się że to rozwiązało problem, nie mniej to czym si ęzasugerowałem i tak jest zgłoszone, więc z czasem powinno być jeszcze prościej.
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @hurtowniastanik wpis 8 elementów dotyczy elementów danych nie ilości rekordów, chociaż faktycznie to jest nieco myląca nazwa.
     

Poleć forum znajomym