1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Archiwum

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika box, 15 Czerwiec 2016.

  1. box

    box Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Jak zmienić w "nowej poczcie" domyślny folder dla archiwum. Całe archiwum z kilku lat mam w folderze utworzony przez program pocztowy na komputerze o nazwie "Archive", a teraz "nowa poczta" tworzy mi drugi folder "Archiwum". W programie pocztowym nie mam możliwości zmiany na nowy folder.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @box Poczta home.pl działa jak klient pocztowy, zwykły program. W tym przypadku ma on na sztywno zaprogramowane, aby wiadomości trafiające do archiwum trafiły do folderu Archiwum. Program pocztowy z którego korzystasz dodaje swój folder który dla serwera jest zwykłym folderem pocztowym.

    Jeśli chcesz dokonać jakichkolwiek modyfikacji w tym zakresie, powinieneś wykonać je po stronie programu pocztowego. Większość aplikacji umożliwia zarówno zmianę nazwy folderów jak i zmianę konfiguracji subskrypcji folderów IMAP, a więc ręczne wskazanie, który folder programu pocztowego, ma synchronizować się z którym folderem na serwerze.

    Reasumując, nie ma możliwości takiej zmiany po stronie klienta webmail. Dostosuj program pocztowy z którego korzystasz.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @box temat ten nie dotyczy wyłącznie katalogu 'Archiwum'. Takie katalogi jak Sent messages, Wysłane itd. także tworzą się w momencie kiedy klient pocztowy klienta "dobija się" do naszego serwera pocztowego (można więc śmiało określić, że nie jest to wina bezpośrednio naszej aplikacji do obsługi poczty - lecz samej implementacji IMAPa).

    Generalnie mamy to na liście "do zrobienia", ale żadnego czasu realizacji nie mogę na ten moment podać. Aktualizacja dotyczyć będzie wszystkich folderów i rozwiążę tę sytuację globalnie u wszystkich użytkowników naszej poczty via webmail.
     
  5. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Obecna konfiguracja poczty home:
    Kod:
    Wiadomości wysłane: SENT
    Wiadomości usunięte: TRASH
    Wersje robocze: DRAFTS
    Spam: SPAM
    Archiwum: ARCHIWUM
    Zgodnie z normą RFC 6154 pole archiwum powinno nosić nazwę ARCHIVE.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziękuję za informacje, przesłałem informacje odnośnie normy RFC 6154 do kierownika produktu (numer sprawy: QA-51224). Proszę o cierpliwość, wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Informuję, że nie jest to kwestia naszych serwerów. Żadna z naszych aplikacji jak i serwerów nie tworzy tego katalogu. Wszystkie katalogi tworzone przez aplikacje i serwery są w języku angielskim. Wszystko wskazuje więc na to, że jest to katalog stworzony przez Twoją aplikację pocztową.
     
  8. abc1

    abc1 Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    4
    Otóż sęk w tym, że jest to kwestia parametrów poczty home.pl. Przytoczony przeze mnie tekst to kopia 1:1 z zakładki ustawień. Są to parametry jakimi została skonfigurowana Państwa poczta.
    Proszę wejść do: Ustawienia > Konta > E-Mail: Edytuj > i przejechać na dół do sekcji Foldery standardowe.
    Pozycja Archiwum powinna być skonfigurowana na Archive.
     
    zmudm lubi to.
  9. zmudm

    zmudm Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Cześć, wygląda na to, że mam ten sam problem z konfiguracją poczty w programie Outlook 2019. Standardowa nazwa w poczcie Home.pl to "Archiwum" - przesyłam screenshot z domyślnej konfiguracji poczty poprzez Web Mail. Przy próbie zmiany lokalizacji (utworzenia folderu o prawidłowej nazwie) pojawia się błąd. Proszę o informacje, kiedy standardowa nazwa w Home.pl dla folderu Archiwum będzie zmieniona na "Archive". Untitled2.jpg Untitled.jpg
     

Poleć forum znajomym