1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Archiwum

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika box, 15 Czerwiec 2016.

 1. box

  box Początkujący

  Wiadomości:
  9
  Docenione treści:
  0
  Jak zmienić w "nowej poczcie" domyślny folder dla archiwum. Całe archiwum z kilku lat mam w folderze utworzony przez program pocztowy na komputerze o nazwie "Archive", a teraz "nowa poczta" tworzy mi drugi folder "Archiwum". W programie pocztowym nie mam możliwości zmiany na nowy folder.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  @box Poczta home.pl działa jak klient pocztowy, zwykły program. W tym przypadku ma on na sztywno zaprogramowane, aby wiadomości trafiające do archiwum trafiły do folderu Archiwum. Program pocztowy z którego korzystasz dodaje swój folder który dla serwera jest zwykłym folderem pocztowym.

  Jeśli chcesz dokonać jakichkolwiek modyfikacji w tym zakresie, powinieneś wykonać je po stronie programu pocztowego. Większość aplikacji umożliwia zarówno zmianę nazwy folderów jak i zmianę konfiguracji subskrypcji folderów IMAP, a więc ręczne wskazanie, który folder programu pocztowego, ma synchronizować się z którym folderem na serwerze.

  Reasumując, nie ma możliwości takiej zmiany po stronie klienta webmail. Dostosuj program pocztowy z którego korzystasz.
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
 4. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  @box temat ten nie dotyczy wyłącznie katalogu 'Archiwum'. Takie katalogi jak Sent messages, Wysłane itd. także tworzą się w momencie kiedy klient pocztowy klienta "dobija się" do naszego serwera pocztowego (można więc śmiało określić, że nie jest to wina bezpośrednio naszej aplikacji do obsługi poczty - lecz samej implementacji IMAPa).

  Generalnie mamy to na liście "do zrobienia", ale żadnego czasu realizacji nie mogę na ten moment podać. Aktualizacja dotyczyć będzie wszystkich folderów i rozwiążę tę sytuację globalnie u wszystkich użytkowników naszej poczty via webmail.
   
 5. abc1

  abc1 Użytkownik

  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  4
  Obecna konfiguracja poczty home:
  Kod:
  Wiadomości wysłane: SENT
  Wiadomości usunięte: TRASH
  Wersje robocze: DRAFTS
  Spam: SPAM
  Archiwum: ARCHIWUM
  Zgodnie z normą RFC 6154 pole archiwum powinno nosić nazwę ARCHIVE.
   
 6. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Dziękuję za informacje, przesłałem informacje odnośnie normy RFC 6154 do kierownika produktu (numer sprawy: QA-51224). Proszę o cierpliwość, wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
   
 7. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  3 087
  Docenione treści:
  302
  Informuję, że nie jest to kwestia naszych serwerów. Żadna z naszych aplikacji jak i serwerów nie tworzy tego katalogu. Wszystkie katalogi tworzone przez aplikacje i serwery są w języku angielskim. Wszystko wskazuje więc na to, że jest to katalog stworzony przez Twoją aplikację pocztową.
   
 8. abc1

  abc1 Użytkownik

  Wiadomości:
  58
  Docenione treści:
  4
  Otóż sęk w tym, że jest to kwestia parametrów poczty home.pl. Przytoczony przeze mnie tekst to kopia 1:1 z zakładki ustawień. Są to parametry jakimi została skonfigurowana Państwa poczta.
  Proszę wejść do: Ustawienia > Konta > E-Mail: Edytuj > i przejechać na dół do sekcji Foldery standardowe.
  Pozycja Archiwum powinna być skonfigurowana na Archive.
   
  zmudm lubi to.
 9. zmudm

  zmudm Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Cześć, wygląda na to, że mam ten sam problem z konfiguracją poczty w programie Outlook 2019. Standardowa nazwa w poczcie Home.pl to "Archiwum" - przesyłam screenshot z domyślnej konfiguracji poczty poprzez Web Mail. Przy próbie zmiany lokalizacji (utworzenia folderu o prawidłowej nazwie) pojawia się błąd. Proszę o informacje, kiedy standardowa nazwa w Home.pl dla folderu Archiwum będzie zmieniona na "Archive". Untitled2.jpg Untitled.jpg
   

Poleć forum znajomym