1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Atrybut od nowego wiersza

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika daniel, 7 Marzec 2016.

  1. daniel

    daniel Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    pytanko dotyczy danych wprowadzanych w polach "atrybuty" (Asortyment / Atrybuty Produktu), jeśli przykładowo mamy towar szczotka który może wystąpić w więcej niż jednym kolorze to wprowadzając czy to jako pole "select" czy też "text box" możemy jedynie ciągiem :/
    przykład.

    kolor: czarny, biały, zielony, pomarańczowo-żółty

    a chciałbym aby była możliwość od nowego

    kolor: czarny
    biały
    zielony
    pomarańczowo-żółty
    jest to możliwe ? nie ukrywam, że stanowczo lepiej wygląda wtedy prezentacja produktu na stronie

    dziękuje i pozdrawiam
     
    Ostatnia modyfikacja: 7 Marzec 2016
  2. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Myślę, że mylisz zastosowanie atrybutów i wariantów - do tego celu wykorzystaj warianty
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Atrybuty to informacje dodatkowe o produkcie. Utworzony szablon atrybutów powielasz dla X produktów i dodając je uzupełniasz tylko pola, np. specyfikacja techniczna telewizora. Atrybuty wykorzystywane są do opcji przeglądania a więc filtrowania produktów na liście kategorii.

    Warianty to opcje tego samego przedmiotu i tu możemy tworzyć warianty jako pola do uzupełnienia ręcznie (tekstowe) lub pola wyboru. Te z kolei mogą mieć aktywną obsługę magazynu, np. sprzedajemy produkt SOCZEWKI w wariancie MOC X, MOC Y, MOC Z. Każdy wariant ma osobny stan magazynowy.

    Lub bez obsługi magazynu, np. kiedy sprzedajemy KANAPĘ a wariantami są np. DODATKI, typu rodzaj materiału itp.

    Rzuć okiem na ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-utworzyc-warianty-produktow/ i kolejne pod nim występujące (tematy pokrewne).
    Jeśli będziesz miał @daniel pytania dot. konfiguracji to pisz śmiało.
     
  4. daniel

    daniel Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Trzymam się tego co napisałem, czyli atrybutów :p
    [​IMG]
    tak wygląda to na stronie, tj. szary/zielony/niebieski
    a chce żeby był każdy od nowego tak jak w 1 poście napisałem, jest to możliwe ?

    szary
    zielony
    niebieski
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z tego co kojarzę, html nie działa tutaj, więc użycie np. <br> nic nie zmieni. Więc odpowiedź brzmi nie da się lub wymaga to głębszej edycji stylu i zawartości ramki.
    Możesz za to utworzyć kilka pól kolor, czy w formie kolor 1, kolor 2, czy po prostu kolor, kolor, kolor i każdy uzupełnić osobno. Jeśli dla jakiegoś produktu uzupełnisz np. 2 z 5 pól, dla innego 3 z 5, to wyświetli się i tak tylko tyle pól ile zostało uzupełnionych.
     
  6. daniel

    daniel Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    0
    Dzięki za odpowiedzi. Grzesiek zależało mi właśnie żeby to wyglądało estetycznie dlatego nie chciałem tworzyć dodatkowych opcji "kolor" (dublować). Ubolewam, że zwykły html nie działa :(
    Jeszcze sam podziałam w temacie i może coś odkryję :)
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wiesz, atrybuty są wyświetlane w formie tabeli. Tabela jak i komórki mają swój styl, jeśli by zmodyfikować styl tabeli, ustalając np. że pozycje od 4 w dół, komórki po lewej mają nie być wyświetlane, to zapewne powstał by wiersz KOLOR: wartość 1, a potem w kolejnych wierszach wyświetlane były by tylko wartości, bez powtarzania słowa kolor. Ale to już będzie edycja stylu całej tabeli.

    Moim zdaniem to co jest teraz jest ok, tym bardziej że nie są to warianty a jedynie atrybuty, a w tym przypadku informacja o tym że są inne kolory. Jeśli inne kolory sprzedajesz jako warianty, no to klient na pewno zauważy to, zresztą zawsze można trochę podrasować ich widoczność obok przycisku do koszyka. A jeśli sprzedajesz kolory jako inne produkty, no to dodaj je jako powiązane.
     

Poleć forum znajomym