1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Poczta Automatyczne dodawanie adresów nadawców spam i blokowanie w przyszłości

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 2 Listopad 2015.

  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sugestia zaproponowana przez użytkownika usług home.pl:

    Bardzo proszę o przedstawienie prostego i zarazem skutecznego rozwiązania,
    które pozwoli na zapamiętywanie przez Państwa serwer „z automatu”
    adresów/domen nadawców spamów.

    Proszę umożliwić takie rozwiązanie, ze loguje się na swoja skrzynkę nie
    przez Outlook’a, lecz poprzez strone www poczta.home.pl,
    następnie „ptaszkami” zaznaczam wszystkie spamowe wiadomości, które po kliknięciu ikony "Spam" po
    pierwsze zostaną przeniesione do folderu spam, a po drugie i najważniejsze,
    Panstwa system zapamięta wszystkie zaznaczone adresy e-mail/domen, z których nadeszły owe spamy i
    przy kolejnej probie zablokuje ich wejście z automatu.

    Codziennie przychodzi do mnie kilkadziesiąt do stu kilkudziesięciu spamów, bardzo często od tych samych nadawców i naprawdę mam już dosyć marnotrawienia czasu na usuwanie ich z kilku urządzeń (iPad, iPhone, potem Outlook). Ta sama sytuacja dotyczy pracowników mojej firmy.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tez wcześniej byłem za tym ale teraz sobie poradziłem ze spamem inaczej :) wyrejestrowałem się ze wszystkiego do czego kiedyś się rejestrowałem na email, a tam gdzie nie mogłem zmieniłem email na jakiś śmieciowy googlowy i teraz zamiast mi przychodzić po 100 spamów dziennie przychodzi mi 1 ale na tydzień :)
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Mariusz lubi to.
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Adam opcja dobra, ale nic nie zastąpi działań użytkownika, ja kiedyś dostawałem po 100-200 spamów dziennie, po wyrejestrowaniu się ze wszystkigo dostaję 1-2 tygodniowo :)
     
  5. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Ja na co dzień korzystam z kilku kont pocztowych, jedno na specjalne potrzeby spamu - pozwala mi to aktualizować filtry i blacklisty na innych kontach :) Owszem, 98% spamu na koncie to wina użytkownika - dopisywanie się do dziwnych list, podawanie adresu email plaintextem na stronach www (boty robią swoje), zgody na zgodę dla zgody marketingowej dla podmiotów trzecich i czwartych (polecam zamówić bilety do kina w jednej z najpopularniejszych sieci w Polsce i NIE ODZNACZYĆ checkboxów - po tygodniu dostaniemy stos reklam). Ale my działamy tak, aby klient mógł korzystać z poczty komfortowo. I o ten 1 % czasem warto zawalczyć.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    dlatego też napisałem, że jest to dobra opcja i w połączeniu z rozsądnym podejściem użytkownika można osiągnąć praktycznie 100% skuteczność.
     
    Adam lubi to.

Poleć forum znajomym