1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Poczta Automatyczne wymuszenia zmiany hasła do poczty

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Przemek S., 30 Maj 2017.

  1. Przemek S.

    Przemek S. Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,

    Zostałem zmuszony rozpocząć temat dot. sprawdzenia poziomu zainteresowania wdrożenia mechanizmu odpowiedzialnego za monitorowanie i przestrzeganie
    okresowego wymuszenia zmiany hasła wśród klientów poczty.

    Uprzejmie proszę o informację czy jesteście Państwo zainteresowani wdrożeniem w/w mechanizmu, który wymusi na klientach poczty obowiązkowe zmiany hasła (oczywiście funkcja do wyboru zgodnie z upodobaniem administratora).
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    jak to zmuszony? :) i o jakim mechanizmie dokładnie rozmawiamy? Jeśli oczekujesz jakiejś pomocy w zakresie konfiguracji i obsługi usług w home.pl, musisz doprecyzować pytanie lub opisać problem z którym się zgłaszasz.
     
  3. Przemek S.

    Przemek S. Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Mechanizm z mojego punktu widzenia prosty, zaobserwowany w innych systemach polegającym na tym, ze klient dostaje maila, że np. 6,5,4..... dni wygaśnie hasło i musi się zalogować na pocztę w celu zmiany hasła.

    Zmuszony jestem przez odpowiedź poniżej.

    "Sugeruję zgłosić sugestię dot. dodania takiej funkcjonalności poprzez nasze forum techniczne https://forum.home.pl . Umożliwi nam to sprawdzenie poziomu zainteresowania danym rozwiązaniem i wówczas przekazanie sugestii do działu w home.pl zajmującego się rozwojem oferowanych usług i wrażaniem nowych funkcjonalności."
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Kiedyś był chyba założony wątek o tym by pierwsze hasło (lub hasło ustawione przez admina), przy pierwszym zalogowaniu się przez użytkownika, było koniecznie zmieniane.
    Ten temat wydaje się dość podobny - mi się podoba pomysł. Ja bym dodał jeszcze opcję, która wymusza złożoność hasła.
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziękuję za wiadomości. Informuję, że sugestie wskazane w tym temacie zostały przekazane do kierownika produktu (numer sprawy: FEEDBACK-1185).
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wymuszanie okresowej zmiany hasła nie jest dobrym pomysłem. W ten sposób generujemy sobie hasła dokładając do nich tylko kolejne znaczki - to nie przekłada się na zwiększony poziom bezpieczeństwa.

    Opcja dotycząca zmiany hasła przy pierwszym logowaniu do poczty - to jest jednak ciekawy pomysł. Administrator tworzy userowi konto, zaznacza opcję wymuszenia zmiany hasła, user loguje się pierwszy raz i hasło sobie zmienia.

    Pierwsza sugestia została odrzucona, ale nad drugą sugestią nasz zespół się zastanowi (sugestia jest w trakcie analizy).
     

Poleć forum znajomym