1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Autoresponder - wysyłanie jednej odpowiedzi na kilka maili

Dyskusja w 'Obsługa skrzynki e-mail w Poczcie home.pl' rozpoczęta przez użytkownika EdytaB, 21 Sierpień 2015.

 1. EdytaB

  EdytaB Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Czy moglibyście poprawić autoresponder, aby wysyłał odpowiedź tylko raz do nadawcy bez względu na ilość wysłanych przez niego maili?
  obecnie autoresponder odpowiada na kazda wiadomosc - w biznesie taka funkcja sprawia, że jest on bezużyteczny.
  Nie moge swoich klientow zasypać mailami od autorespondera w czasie np tygodniowej nieobecnosci.
  Temat zglaszany byl juz wielokrotnie - a nie ma zadnej reakcji ze strony home.pl
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Dziękuję za zgłoszenie, w tym temacie zostało to przekazane do twórców aplikacji, czekamy na informację zwrotną.

  Autoresponder i jego możliwości bardzo często różni się w działaniu od innych, w zależności od zastosowanej technologii. Najwięcej możliwości mają jednak rozwiązania typu Microsoft Exchange czy programy pocztowe. Trudno jednak wymagać aby komputer pracował podczas nieobecności.

  Zbieramy sugestie, przekazujemy dalej. Pomysłów jest naprawdę sporo, a Nowa Poczta to też w końcu nowe możliwości ich wdrażania. Myślę, że będzie to widoczne w naszych komunikatach.
   
 3. Wojtek

  Wojtek Zaglądacz

  Wiadomości:
  10
  Docenione treści:
  1
  Witam,
  Przytoczę historię jednego z naszych użytkowników poczty home.pl, który miał niezbyt przyjemną przygodę związaną z takim właśnie działaniem funkcji autorespondera. Pewnego dnia wysłał on wiadomość do zewnętrznego odbiorcy jednego z naszych klientów. Skrzynka tego odbiorcy była obsługiwana przez jakąś aplikację wysyłającą automatyczne odpowiedzi (to był jakiś system ticketopodobny). Do końca dnia roboczego użytkownik jednak odpowiedzi nie otrzymał ponieważ jak się potem okazało klient miał jakieś problemy z komunikacją sieciową. Ponieważ użytkownik poczty home.pl następnego dnia szedł na urlop więc ustawił sobie autoreponder z informacją o urlopie po zakończeniu pracy. Gdy wieczorem problem z komunikacją u klienta został rozwiązany to aplikacja klienta wysłała odpowiedź, na którą autoresponder poczty home.pl odpowiedział, potem automat znów odpowiedział, potem autoresponder, potem automat ... ogólnie cała wymiana rozrosła się do ponad tysiąca maili w ciągu nocy. Gdyby ten użytkownik następnego dnia nie sprawdził poczty to w trakcie jego kilkudniowego urlopu jego skrzynka zostałaby całkowicie zapchana. Takie dopuszczanie do zapętleń w nieskończoność moim zdaniem nie powinno mieć miejsca w komunikacji biznesowej. Podobna sytuacja mogłaby wydarzyć się również gdyby dwóch użytkowników poczty home.pl włączyło w tym samym czasie autorespondery na swoim koncie i jeden napisałby potem do drugiego maila to autorespondery zalałyby ich skrzynki automatycznymi odpowiedziami. Dlatego w imieniu swoim oraz naszych użytkowników poczty przyłączamy się do prośby o wprowadzenie jak najszybciej zmiany w działaniu funkcji autorespondera zaproponowanej przez EdytaB.
   
 4. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  506
  Docenione treści:
  135
  Autoresponder nie odpowie na autoresponder.

  Kwestia teraz odpowiedniego podejścia do zagadnienia. System przy aktywnym autoresponderze musiałby sprawdzać nagłówki każdej wiadomości i weryfikować czy jest to pierwsza (i wysłać powiadomienie) czy kolejna już wiadomość w ostatnim czasie (dniu/godzinie np. i nie wysyłać powiadomienia). Założenie jest w zasadzie proste, okaże się czy i jak zostanie to wprowadzone.

  IMO dodatkowo wzrośnie obciążenie serwera.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  @Wojtek tak, jak @casar napisał, autoresponder nie odpowiada na autoresponder.

  W sytuacji w której 2 użytkowników poczty, np. w home.pl włączy autoresponder (przykładowo zrobi to na stronie poczta.home.pl), jeden wyśle wiadomość do drugiego, to zostanie wysłany tylko jeden autoresponder. Konto wysyłające nie będzie już odpowiadało kontu adresata, adresat potwierdzi autoresponderem swoją aktywność jako jedyny.

  Piszesz o systemie ticketopodobnym, a tu, każda wiadomość zazwyczaj poprzez swój własny numer zgłoszenia staje się wiadomością unikalną. Autoresponder reagował więc prawidłowo, odpowiadał na nowe wiadomości, ale system tiketów nie zareagował prawidłowo, generując w kółko zgłoszenia dla autorespondera i potwierdzając otrzymanie wiadomości.

  W tym przypadku pracownik wykonał wszystko prawidłowo, włączył autoresponder bo nie miał dostępu do poczty, system wysłał wiadomość, autoresponder odpowiedział, system odpowiedział, autoresponder odpowiedział, itd. autoresponder zareagował prawidłowo i wysyłał wiadomość do systemu tiketów że NIE MA MNIE.

  Gdyby odnieść się do sytuacji z 2 kontami w home.pl to X (tiket) wysyła wiadomość do Y (urlopowicz), Y wysyła autoresponder i X... kończy. Otrzymał wiadomość.

  Jeśli więc takie sytuacje zdarzają się, sugeruję zgłosić to do twórców aplikacji lub do firmy, która posiada takie systemy. Jeśli jednak chodzi o ilość odpowiedzi na minutę, godzinę itp. takie zgłoszenie jest przekazane do twórców aplikacji i mamy to na uwadze. Faktycznie, w przypadku wysyłania kilku wiadomości pod rząd czy w ciągu dnia, może się zdarzyć że nadawca otrzyma kilka autoresponderów.

  Ilość odpowiedzi na kolejne wiadomości od tego samego nadawcy a ich zapętlenie, jak zostało to opisane wyżej, to są 2 osobne tematy. Zapętlenie nie jest możliwe do wykonania, o ile oba systemy działają poprawnie,
   
 6. Wojtek

  Wojtek Zaglądacz

  Wiadomości:
  10
  Docenione treści:
  1
  Dziękuję za wyczerpujące informacje. Przekażemy właścicielowi feralnej aplikacji sugestię odnośnie zmiany algorytmu przetwarzającego wiadomości przychodzące. Podtrzymujemy jednak nasz głos w sprawie zmiany autorespondera tak aby wysyłał nadawcy wiadomość tylko raz gdy jest włączony. Nie musi to być aż tak rozbudowane aby uwzględniało częstotliwości wysyłania. Użytkownicy poczty mają w zwyczaju dodawanie w autoresponderze informacji do kiedy będą nieobecni. Myślę, że wiadomość autorespondera wysłana raz do nadawcy po jego włączeniu byłaby w zupełności wystarczająca.
   
 7. EdytaB

  EdytaB Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Czy home.pl ma jakieś konkrety w sprawie? w sierpniu napisaliście, ze problem zgłoszony do twórców aplikacji i czekacie na info zwrotne. Czy jest już jakieś info?
   
 8. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Zgłoszenie zostało przekazane, ale o planach na jakiekolwiek zmiany nie mam informacji. Autoresponder działa poprawnie, odpowiadając na wiadomości otrzymane. Jedynym elementem, który może wzbudzać faktycznie wątpliwość, jest jego częstotliwość działania, np. w sytuacji wysyłki kilkunastu wiadomości pod rząd.
  W tym zakresie nadawca wiadomości musi liczyć się z takim działaniem autorespondera, którego zadaniem jest przekazanie zaprogramowanej informacji.

  Wiele aplikacji korzystających z autorespondera, w ogóle nie oferuje żadnych reguł lub korzysta z nich tylko podczas aktywnej sesji programu. Nie wiem jak wygląda to statystycznie w większości aplikacji. Na chwile obecną zmian nie ma, jeśli takowe się pojawią, na pewno będziemy informowali o tym w komunikatach na stronie pomoc.home.pl, informujących o aktualizacji systemu poczty.
   
 9. luckyluke885

  luckyluke885 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Witam serdecznie,

  Czy coś w tym temacie zostało zmienione? Ludzie bardzo narzekają, że zapychamy im skrzynki przez ciągłe wiadomości z autorespondera.
   

Poleć forum znajomym