1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Baby Dream - prędkość witryny

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika BabyDream, 29 Maj 2018.

  1. BabyDream

    BabyDream Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    Dzień Dobry,

    pisałem do supportu w sprawie prędkości witryny babydream.sklep.pl i uzyskałem informację, że Państwa (home.pl) zdaniem wszystko jest w należytym porządku.

    Wiadomość od home.pl
    [​IMG]

    Nie zgadzam się z tą opinią.

    W przypadku testowania strony na moim komputerze, widzę, że czas oczekiwania na odpowiedź serwera to 3,48 sekundy.
    [​IMG]

    Niezależny test za pomocą pingdom (lokalizacja Szwecja) pokazuje opóźnienie 1,61 sekundy.

    [​IMG]

    Niezależny test za pomocą webpagetest.org

    [​IMG]

    Czas ładowania 4,28 sekundy, ale najciekawszy jest czas TTFB 1,76 sekundy.

    Od supportu otrzymałem odpowiedź, że czas ładowania strony nie przekracza 1s. Nie chce spekulować, czym ten czas jest spowodowany (tym bardziej, że nie widziałem żadnych zrzutów ekranu potwierdzających ten fakt).

    W jaki sposób można poprawić czas odpowiedzi serwera i ogólną prędkość ładowania strony ?

    Edycja: dodana wiadomość od home.pl na początku wpisu.
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @BabyDream Czas rzędu 3-4s ładowania dla strony sklepowej jest przyzwoitym czasem, w granicach normy. Pamiętaj, że sklep nie jest czystym HTMLem ładowanym przez przeglądarkę - uruchamiane przy wywołaniu witryny skrypty muszą zostać wykonane po stronie serwera i "oddane" do użytkownika, a to może potrwać. Dodatkowo na czas witryny wpływa również dostępność skryptów odwołujących się do zewnętrznych serwerów np. Google Analytics, Facebook, GTM itd. Im tego więcej, tym opóźnienia większe.

    Sprawdziłem działanie Twojej strony i otrzymałem taki wynik:

    [​IMG]

    Taki czas jest wręcz świetny, o wiele lepszy niż...spodziewałem się po usłudze sklepu. TTFB może być różny dla danej pory dnia, w zależności od liczby odwiedzin, natomiast testy tego typu najlepiej przeprowadzić przynajmniej kilkukrotnie. Dla powyższego wyniku dodam więc, że kolejne 4 pomiary (wykonane w odstępie 30 sekund) dały wyniki: 1.69, 1.03, 1.87, 1.26.
     
  3. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Ustawiam jako rozwiązane, ponieważ @Adam dokładnie wszystko wyjaśnił.
     
  4. BabyDream

    BabyDream Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    1
    @LukaszC TAK, @Adam wyjaśnił.

    1. Godzina 8.30 (czyli czas, w którym wykonywany był test) nie jest szczytem ruchu. Właściwie to ruch na stronach dopiero się rozkręca.
    2. Nie wiem, dlaczego tak się upieracie, że czas ładowania strony na poziomie 3-4 sekundy jest dobrym czasem?

    Przy teście Think With Google na prędkości 3G

    [​IMG]

    a. test dla strony https://zegarki.zgora.pl - serwer https://nazwa.pl (przynajmniej tak wskazują serwery DNS). Szacuję, że strona ma aktualnie ruch na poziomie 80 000 - 100 000 miesięcznie, na stronie jest dużo skryptów, widać, że na stronie jest dużo generowanych dynamicznie elementów, zgaduję, że na stronie jest około 20 000 - 25 000 produktów. Wchodząc na stronę, nie czujemy opóźnienia (lagów), strona w narzędziach zewnętrznych wypada bardzo dobrze.

    [​IMG]

    b. test dla strony https://babydream.sklep.pl - strona aktualnie nie ma praktycznie ruchu, została uzupełniona, strona główna to w połowie statyczne elementy. Nie ma podpiętych zewnętrznych skryptów.

    [​IMG]

    Na podstawie Twojego zrzutu ekranu i mojego można dojść do wniosku, że na serwerach home.pl jest wrzuconych dużo sklepów internetowych i te strony działają tak jak chcą, albo jak im pozwala wydajność serwera w danej chwili.

    3. " uruchamiane przy wywołaniu witryny skrypty muszą zostać wykonane po stronie serwera i "oddane" do użytkownika, a to może potrwać"
    Dziękuję za wyjaśnienie czym jest renderowanie dynamicznych stron napisanych w smarty. Pragnę zauważyć, że rozbijamy się tutaj o:
    a. prędkość działania skryptu
    b. brak optymalizacji tej prędkości
    c. szybkość działania serwera

    Z tych wielu wiadomości, które wymieniliśmy, wynika, ze waszym zdaniem jest ok, ja uważam, że nie i pewnie nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

    4. "TTFB może być różny dla danej pory dnia" aha, czyli jak na innych sklepach, które też są na tym serwerze, będzie większy ruch, to nie powinienem się przejmować, że u mnie działa wolnej...

    Konkretna propozycja.

    Tymczasem w Google Page Speed

    [​IMG]
     
    Ostatnia modyfikacja: 1 Czerwiec 2018
    Trzy Marchewki lubi to.

Poleć forum znajomym