1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Bannery JS oraz zakładka producenci - osobne dla każdego języka w sklepie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika expomoda, 24 Styczeń 2016.

  1. expomoda

    expomoda Praktyk

    Wiadomości:
    32
    Docenione treści:
    2
    Witam was serdecznie,
    Miałbym prośbę do osób które znają się na JS. Tzn tak jak pisałem w poprzednim temacie mam problem z bannerami (wersja polska plus angielska) . Czy ktoś jest mi w stanie pokazać ,ewentualnie zrobić osobno na język polski plus angielski ? Pytam bo w tej chwili niestety na obydwu wersjach jest to samo ;/ Kasując "cały moduł" niestety wszystko znika.
    Tak samo mam problem z zakładką producenci (w języku polskim chciałbym żeby zostały , natomiast w języku angielskim aby znikły) . Tutaj taka sama sytuacja te 2 elementy są po prostu przypisane do obydwu wersji.
    strona to www.expomoda.pl

    Pozdrawiam :)
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  3. flex

    flex Użytkownik

    Wiadomości:
    55
    Docenione treści:
    62
    Myślę, że znajomość JS nic tu nie zmieni bo moduł slajder już tak ma, że jest widoczny w każdej wersji językowej.
    Możesz jednak obejść ten problem w taki sposób, że tworzysz w panelu administracyjnym 2 różne moduły typu Slajder/Suwak i w jednym trzymasz banery pod język polski a w drugim pod angielski.

    Następnie kodem ukrywasz dany moduł tak by na stronie był widoczny zawsze tylko jeden. Do wykrycia języka i ukrycia modułu slajdera wystarczy zwykły CSS.

    Tu masz dokładniejszy opis rodzaju selektora CSS którego należy użyć: http://www.w3schools.com/cssref/sel_lang.asp

    A poniżej przykładowe użycie tego w odniesieniu do modułu slajdera w sklepie. Jak chcesz użyć tego kodu to jedyne co musisz sprawdzić to ID danego modułu slajdera (to ta cyfra w nazwie modułu). Jak wiesz jakie ID ma Twój moduł to podmień cyfrę 4 z mojego kodu na ID Twojego modułu który chcesz ukryć w wersji angielskiej.

    Pamiętaj by zdjęcia banerów do slajdera dodawać przy włączonym odpowiednim języku w panelu administracji bo jak stworzysz oba moduły w języku polskim to i tak te zdjęcia CI znikną w języku angielskim i znowu będziesz miał pusty slajder. Treści modułów trzeba dodawać zależności od języka.

    Kod:
    //ten kod ukrywa slider o id 4 w języku angielskim
    #box_slider_4:lang(en){
        display: none;
    }
    //ten kod ukrywa slider o id 400 w języku polskim
    #box_slider_400:lang(pl){
        display: none;
    }
    
    W kwestii modułu producentów pamiętaj, że ustawienie modułów możesz mieć różne dla każdego z języków. Przełącz panel administracyjny na język angielski a następnie przejdź do działu Konfiguracja/Wygląd/Aktywny styl graficzny i na zakładce Moduły zmień ustawienie (np usuń moduł producentów). To powinno rozwiązać Twój problem.
     
    Mariusz lubi to.
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Pozwolę sobie na mały offtopic. @flex jestem pod wrażeniem!

    @expomoda - możesz śmiało skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez @flex
     

Poleć forum znajomym