1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Bon zakupowy

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 2 Grudzień 2016.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Zgłaszam pomysł wprowadzenia elektronicznego bonu zakupowego (nie mylić z kuponem rabatowym).
    Podam przykład, taki bon byłby kodem, swego rodzaju produktem cyfrowym, który ktoś mógłby kupić i otrzymać go w postaci kodu w wiadomości email lub kodu na ładniejszym załączniku w PDF.
    Następnie, obdarowany klient (zarejestrowany lub nie) mógłby nim płacić, a nie tylko jak w przypadku kuponu rabatowego otrzymać zniżkę (kwotową czy procentową) od swojej wpłaty.

    Chyba, że się mylę i można wprowadzić taką funkcjonalność za pomocą kwotowego kuponu rabatowego? Próbowałem stworzyć produkt cyfrowy - bony w postaci pliku PDF z kodami zrobionymi jako kwotowy kupon rabatowy. Tu niestety napotykam problem sprzedawania więcej niż 1 sztuka bonu. Mianowicie jeżeli dodam pliki do sekcji "Produkt cyfrowy" to mogę dodać tylko 1 plik. W przeciwnym wypadku wszystkie zostaną wysłane do klienta.
    Jedynym wyjściem byłoby duplikowanie produktów cyfrowych jako osobnych ze stanem magazynowym "1".

    Tak więc jakie są możliwości?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pomysł może być ciekawy zastanawiam się jednak czy ktoś go stosuje w typowych e-sklepach. Większość bonów opiera się o kody rabatowe, jednorazowe, unikalne, które po dokonaniu zakupów, klient wprowadza. Rozumiem że w sklepie stacjonarnym płacimy bonem, ale nadal działa to na tej samej zasadzie: obniża cenę.

    Natomiast w tym co napisałeś jak rozumiem chodzi o sprzedaż kodów jako produktu. Ok. To może być trudne bo produkt jako taki jest zawsze ten sam, a więc i produkt cyfrowy jest zawsze ten sam. Ma tylko unikalny link.

    Więc jedyne co widzę to opcja dodania, np. 100 produktów pt. BON i każdy w kilku wariantach 1, 2, 3, 4 bony... a do nich przypisane PDF. Czyli kupuję produkt ze stanem magazynowym 1 i jak ja go kupię to ktoś inny musi kupić nowy bon.

    Zgłoszę sugestię na to.
     
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Właśnie produkt nie jest ten sam - produkt to unikalny kod, który jest właśnie bonem zakupowym. Gdyby produkt był ten sam, to wystarczyłby tylko jeden plik z kodem w sekcji produkty cyfrowe. Ogólnie rzecz ujmując to pomysł nie jest nowy - po prostu przeniesienie upominkowych bonów zakupowych ze sklepu stacjonarnego do internetowego.
     
  4. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    I jeszcze jedno, w obecnej implementacji sprzedaży produktów cyfrowych nie można sprzedawać jednorazowych kodów rabatowych. Właśnie testowałem i odkryłem, że podczas sprzedaży produktu cyfrowego, nie zmniejsza się stan magazynowy. Czyli mimo, że początkowo stan magazynowy zostałby ustawiony jako 1 szt., to np. paru klientów kupiłoby JEDNORAZOWY kod rabatowy. Co jest wielkie nie halo...
    Chyba, że są gdzieś jakieś ustawienia dot. sprzedaży produktów cyfrowych?
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    Słoik jak produkt cyfrowy zostanie wydany jak najbardziej zmienia się stan magazynowy.
     
    Mariusz lubi to.
  6. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    To muszę jeszcze raz zrobić test. Dzięki za info!
     
  7. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Porządki na forum, odświeżyłem temat u naszych programistów.
     
  8. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    Na ten moment sugestia odrzucona, ale można skorzystać z rozwiązania opisanego przez @Grzesiek (dodanie każdego z kuponów jako osobny produkt ze stanem magazynowym 1).
     

Poleć forum znajomym