1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Brzydkie adresy dla kategorii produktów w click shop (przekierowania 301 w htaccess?)

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Tomek333, 25 Październik 2016.

  1. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie wszystkie adresy idzie skrócić. Jeśli taka opcja jest możliwa to jest widoczna w postaci osobnego okienka, np. po przejściu do edycji produktu, po lewej masz Pozycjonowanie a tam m.in ustawienia dot. krótkich adresów.

    Inny przykład; Konfiguracja --> Marketing --> Pozycjonowanie

    itp.

    Zgłoszenie jest, a kluczem do rozwiązania jest cały mechanizm sklepu i jego własny htaccess, który możesz modyfikować w ograniczonym zakresie. Stawiamy na bezpieczeństwo i stabilność, dlatego coś kosztem czegoś.
     
    Tomek333 lubi to.
  3. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Tak w opcji edycja produktu jak niżej można to zrobić jestem zadowolony z efektu dziękuje.

    upload_2016-10-25_12-20-26.png
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tylko jest jedno ale :D
    stare adresy również działają :D
     
  5. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL tego nie przewidziałem . :) Egzystowanie dwóch różnych adresów url tej samej strony na pewno nie jest dobre dla strony ani jej promocji w wyszukiwarkach . Co zrobić aby stare adresy były nie aktywne po stworzeniu nowych scieżek dla każdego produktu ?
    @TheL ile ? :)
     
    Ostatnia modyfikacja: 25 Październik 2016
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tomek333 lubi to.
  7. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @Mariusz @TheL stare istnieją ale po tej zmianie w Konfiguracja --> Marketing --> Pozycjonowanie zaczną funkcjonować nowo ustawione a stare powoli zaczną być wyindeksowywane tak? A ze to nowy cs to mnie stare nie interesują. bo nawet nie są zaideksowane pewnie Czy mam twoją odpowiedź rozumieć że egzystują 2 różne adresy url wskazujące tą samą podstronę ?
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TheL miał to dokładnie na myśli. Dlatego warto pomyśleć również o ustawieniu odpowiednich przekierowań, aby linki nie zostały zdublowane. Po dodaniu przekierowań 301 do htaccess, wyszukiwarki powinny indeksować tylko ten link, na który zostaniemy przeniesieni (zaindeksowanie podwójnych linków do jednej podstrony nie jest wskazane).
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Mariusz tylko, że to przekierowanie 310 nie działa w CS :)
    jak jest nowy CS to nie powinny indeksować się po zmianie stare adresy bo ich teoretycznie już nie widać, jednak nie wiem czy gdzieś w głębi sklepu ich nie spotkamy, tak głęboko nie dotarłem.
     
  10. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL a jakie działa ? :)
     
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w tej chwili żadne, czekamy na modyfikację sklepu która pozwoli na większe działania związane z htaccess :)
     
  12. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Czyli obecnie nie można zrobić takich przekierowań i do czasu rozwiązania tego problemu każdy kto takie ustawia będzie miał duble adresów dopóki google tego nie zweryfikuje :) Kiedy będzie ta modyfikacja
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    teoretycznie, jeśli zmienisz je przed zaindeksowaniem w google, to nie powinno być problemów.
     
    Tomek333 lubi to.
  14. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    @TheL Na razie nawet strona główna nie jest zaindeksowana :) Gdzie wyłączyć sklep czasowo tak aby roboty nie indeksowały na razie nic ?
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    na głównej stronie panelu konfiguracji :D
     
  16. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Tomek333 lubi to.
  17. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Dobrze temat uważam za zamknięty otrzymałem potrzebne informacje dziękuje.
     
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wszystko dotyczy routera w sklepie Click Shop, który nie przyjmuje jednak wszystkich przekierowań. Proszę o cierpliwość, wysłaliśmy zapytanie do programistów. Temat ustawiam jako rozwiązany, ale jeszcze do niego wrócę z informacją zwrotną.

    edit: zapytanie zostało przekazane jeszcze wyżej, do architektów Click Shop. Proszę jeszcze o cierpliwość.
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Listopad 2016
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Otrzymałem potwierdzenie, że w przypadku przekierowań 301, została zaplanowana modyfikacja, która rozwiąże wszystkie tego typu niedogodności. Prosimy tylko o cierpliwość, ponieważ wdrożenie tej modyfikacji może potrwać nawet kilka miesięcy.
     
  20. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Przepraszam ale tą samą odpowiedź widziałem w artykule na blogu z 2012 roku . Już w to wierze :)
     

Poleć forum znajomym