1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE captcha

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika MarcinSz, 27 Marzec 2017.

  1. MarcinSz

    MarcinSz Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Poniewaz ostatnio zostalem zaatakowany spamem przez formularz kontaktowy chcialbym go jakos zabezpieczyc. Niestety clickshop domyslnie nie daje takiej mozliwosci, pozostaje dodac captche samemu.
    Niestety jak sie okazuje, jest to troche ponad moje mozliwosci. Czy ktos z was robil juz tego typu patent i jest w stanie krok po kroku wytlumaczyc mi co mam zrobic?

    Gubie sie w zaawansowanej edycji tego sklepu.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Z informacji które posiadam wstawienie captcha nie jest możliwe (do już istniejących formularzy), chyba że @gabiec.pl robiliście coś takiego i możecie podpowiedzieć lub zaproponować rozwiązanie dla klienta.

    W przypadku dostępnego formularza kontaktowego, można by dodać po prostu nowe pole OBOWIĄZKOWE - Konfiguracja --> Klienci --> Dodatkowe pola formularzy i tu wstawić np. obowiązkowy checkbox. Powinno to nieco utrudnić działanie robotów.

    Zgłaszam sugestię: FEEDBACK-1081
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Marzec 2017
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w teorii jest to możliwe, przez js i pole dodatkowe można zwalidować zawartość formularza czy wyświetlić jakiś tekst typu Podaj wynik dodawania 2 plus siedem, ale sporo z tym zabawy, moim zdaniem lepiej zrobić niezależny skrypt formularza i odwołać się do niego przez otwieranie nowego okienka przeglądarki lub może nawet warstwy.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Ustawiam temat jako rozwiązany, captcha jest już dostępna w Click Shop.
     

Poleć forum znajomym