1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Click Shop Cena detaliczna i cena jednostkowa

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika optiland, 15 Styczeń 2016.

  1. optiland

    optiland Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,

    Chcemy wyświetlać na karcie produktu cenę detaliczną i cenę jednostkową.
    Mamy w ofercie płyny. Przykładowo cena za 1 płyn to 29,99 zł (360 ml).
    Jak możemy wyświetlić cenę np. za 100 ml?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    OK. Przepraszam Cię że tak długo, ale chciałem otrzymać ostateczne potwierdzenie że... nie da się tak po prostu tego dodać.
    Sklep nie posiada mechanizmy przeliczania na inne jednostki.

    Aby było poprawnie trzeba by edytować skórkę sklepu i przy okazji dodać jakiś własny skrypt przeliczający, o ile w ogóle zadziała (liczenie + wyświetlanie).

    Możesz też zrobić trochę inaczej: na karcie produktu masz pole Cena w innych sklepach. Wprowadź tam np. cenę za 100ml a w ustawieniach języka --> Frazy, zmień nazwę Cena w innych sklepach np. Cena za 100ml produktu.

    Opcja aktywuje się tylko dla produktów, którym wprowadzić tą dodatkową cenę. W pozostałych nie będzie widoczna.
    Jak aktualizować cenę? Sklep nie zrobi tego za Ciebie, ale podpowiedź - Centrum Wymiany Danych, eksport/impoer CSC - Cena w innych sklepach jest eksportowana więc można to zrobić szybko np. w Excelu.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Otrzymałem ostateczną odpowiedź, JavaScript i dodanie kalkulatora. Wykonalne, ale nie mamy tego w ofercie. Także po mojej stronie jedynie w/w sugestia z ręcznym wprowadzaniem + aktualizacja CSV.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli nie używamy "danych technicznych" w opisie to możemy w nich dać cenę jednostkową i wyświetlić je nawet zaraz pod ceną w produkcie, ale nie możemy ich do niczego innego używać w żadnym produkcie.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Też, ale cenę w innych sklepach (nazwa robocza) szybko wyedytuje w CSV, co będzie miało znaczenie np. po nadaniu promocji. Nie przeliczą się one automatycznie i będzie pół litra za 10 zł (zamiast 20) a 100ml pokaże 4 zamiast 2.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Grzesiek oczywiście masz rację, wszystko zależy do czego tego potrzebujemy i jak chcemy to wykorzystać. Podałem to jako pewną alternatywę.
     

Poleć forum znajomym