1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Cena netto, jak wyświetlić tylko brutto?

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika hurtowniastanik, 29 Wrzesień 2015.

  1. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
    Wartości produktów mam w cenach netto. Kupujący widzą cenę i kupują ze względu na wartość podaną. Nie czytają w koszyku +vat. Poproszę o sugestię jak ustawić ceny brutto w zdjęciach produktów. Lub/albo odwrócić widok w koszyku: duży format brutto mały format netto.
     
  2. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Wchodzisz na KONFIGURACJA -> AKTYWNY STYL GRAFICZNY -> w zakładce "ustawienia podstawowe" zaznacz BRUTTO w Pokazuj ceny :)
     
    hurtowniastanik lubi to.
  3. hurtowniastanik

    hurtowniastanik Praktyk

    Wiadomości:
    34
    Docenione treści:
    0
  4. maly-7

    maly-7 Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    3
    A jak to zmienić w układzie graficznym niebieski lekki? Nigdzie nie widzę takiej opcji (ale sprawdzam na telefonie).
     
  5. michalhockey

    michalhockey Opiekun

    Wiadomości:
    174
    Docenione treści:
    44
    Faktycznie, nie znalazłem. Niestety nie pomogę w tej kwestii, ale myślę, że ktoś z home udzieli ci porady :)
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wątek zagubiony w akcji, czasem dobrze przejrzeć starsze wpisy. Odpowiedź:

    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS, wklejasz kod:

    Kod:
    #box_productfull .nettoprice { display: none; }

    Tylko że dla stylu lekki niebieski, to jest kod który likwiduje opcje wyświetlania cen netto. Zostawia Brutto, pod warunkiem że jedno i drugie jest widoczne. Podaj adres sklepu o którym teraz piszesz.
     
    Ostatnia modyfikacja: 26 Październik 2015
  7. maly-7

    maly-7 Uczestnik

    Wiadomości:
    28
    Docenione treści:
    3
    Witaj.
    Zadziałało (usunęło cenę netto) ale znalazłem inne rozwiązanie, bardziej przejrzyste.
    W ustawieniach regionalnych zmieniłem wartość Price z "Cena", na "Cena brutto" w wyniku czego mam teraz na sklepie podaną i cenę netto i brutto. Oczywiście są to te same wartości, ale w przypadku zwolnienia podmiotowego z vat - wszystko jest zgodne z prawem.

    Oczywiście ma to tylko zastosowanie dla firm mogących wystawić faktury VAT ZW.

    Pozdrawiam
     
    Grzesiek lubi to.
  8. jedjcent

    jedjcent Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    1
    Witam,

    odświeżam wątek gdyż podane rozwiązanie nie działa w naszej aktualnej wersji... po uruchomieniu własnego stylu z odpowiednim wpisem nie widać żadnych zmian. Może macie jakieś podejrzenia co może być przyczyną.

    z góry dziękuję za wszelkie sugestie
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @jedjcent spróbuj dodać do Własny styl CSS taki kod (powinien ukryć cenę netto dla wszystkich produktów na stronie głównej, nie sprawdziłem czy na innych podstronach również).
    Kod:
    div.price.f-row {display:none;}
    Rozmawialiśmy też na podobny temat tutaj: https://forum.home.pl/threads/cena-netto-jak-wyswietlic-tylko-brutto.336/
     
  10. jedjcent

    jedjcent Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    1
    Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź,

    Wklejenie podanego kodu powoduje zniknięcie wszystkich cen nawet brutto oraz napisu "zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy".

    Wklejenie kodu #box_productfull .nettoprice { display: none; } - nie powoduje żadnych zmian.

    Moją intencja jest doprowadzenie do tego aby na głównych stronach zniknęły ceny netto oraz napis "zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy"
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sugeruję w takim razie spróbować z tym kodem:
    Kod:
    i.price-netto {display:none;}
    div.tax-additional-info {display:none;}
     
  12. jedjcent

    jedjcent Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    1
    Dziękuję bardzo za kod - zadziałał idealnie

    A jeżeli chciałbym usunąć cenę netto też z karty produktu ?
     
  13. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Kod:
    div.price-netto {display:none;}
     
  14. jedjcent

    jedjcent Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    1
    Bardzo dziękuje za pomoc wszystko działa perfekcyjnie!
     

Poleć forum znajomym