1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Certyfikat SSL. Brak potwierdzenia na skrzynce.

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika papux, 6 Wrzesień 2016.

  1. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Witam.

    Przypisałem certyfikat do domeny która jest przypisana do strony mojego sklepu internetowego.

    Taki otrzymała status:
    Status zamówienia:
    Certyfikat oczekuje na Twoje zatwierdzenie - zaloguj się na skrzynkę admin@xxxxxxxx.pl w celu potwierdzenia zamówienia.


    Od 8h czekam a na skrzynce pusto.
    Specjalnie ją nawet założyłem, dla głupiego kliknięcia.
    Nie mogę nawet ponowić wysyłki, nic nie mogę.
    Muszę czekać aż wiadomość dotrze albo nigdy nie dotrze. Swoją drogą jest to wymiana wewnętrzna więc wiadomość powinna być natychmiast z linkiem aktywacyjnym.

    Co teraz?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, wiadomość wysyłana jest od razu, jednak warunkiem poprawnej wysyłki jest utworzenie konta e-mail przed lub w trakcie (zgodnie z komunikatem) zamawiania (finalizowania zamówienia) certyfikatu.

    Z tego co widzę certyfikat został poprawnie wydany już, zostaje tylko jego instalacja.

    Aby zainstalować certyfikat, wprowadź nazwę serwera na którym ma on zostać zainstalowany, np. sklep123456 i hasło do tej konkretnej usługi.

    Szczegółową instrukcję znajdziesz także tutaj: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zainstalowac-wydany-certyfikat-ssl-na-serwerze-w-home-pl/

    Logowanie do panelu możesz wykonać np. nazwą usługi administracyjnej, a dalej w sekcji Usługi wchodzisz do konfiguracji poszczególnych usług i zarządzasz nimi. Gdybyś miał jakieś problemy, daj znać. Pozdrawiam
     
  3. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Dzięki za odpowiedz.

    Właśnie powoli brnę w uruchomieniu certyfikatu.
    Jednak nadal mam problemy.
    Nie chce uruchomić go pod adresem swojego sklepu lecz pod domeną podpiętą pod ten sklep dyż tylko wtedy zachowam adres domeny w pasku adresu a teraz mam coś takiego sklep1234567.home.pl a ma być domena.pl

    Więc loguję się na ssh, klikam zainstaluj i podaje nazwę serwera domena.pl i hasło którym loguję się do tej domeny.

    Wywala hasło niepoprawne.
    Czytałem ten poradnik, próbowałem setki razy i pod sklep mogę podpiąć a pod domene nie przyjmuje mi hasła.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Certyfikat kupujesz dla konkretnej domeny, ale nie ma on bezpośredniego związku z nią. Certyfikat to zestaw kluczy, które docelowo serwer będzie wykorzystywał do połączenia. Instalując certyfikat na serwerze uruchamiasz go. Domena jest podpięta pod serwer sklepu więc domena będzie działała z certyfikatem.

    Przejdź do konfiguracji certyfikatu i zainstaluj go na serwerze sklepu, tj. sklep 123456. Jeśli nie pasuje hasło, wróć do sekcji Usługi, kliknij w nazwę sklep123456 i dalej Zmień hasło. W pierwszym polu podajesz hasło którym logowałeś się do panelu, w kolejnych dwóch, nowe hasło dla usługi sklepu (nie mylić z samym panelem zarządzania sklepem). Wróć do konfiguracji certyfikatu.

    Każda usługa w home.pl posiada własne hasło dostępu, a jej nazwa, np. sklep123456, 123456.ssl czy domena.pl może posłużyć jako login do panelu www.panel.home.pl

    Sprawdź
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Po tym zabiegu, przejdziesz do panelu zarządzania sklepem i tam ustawisz nowy adres sklepu, już ze swoją domeną i szyfrowaniem: Konfiguracja -> Ustawienia podstawowe oraz Konfiguracja --> Administracja -->Bezpieczeństwo --> Szyfrowanie
     
  6. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Dzięki wielkie teraz po ponownej instalacji certyfikatu wszystko zagrało.
     

Poleć forum znajomym