1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Certyfikat SSL nie docierają maile z zewnątrz (zewnetrzny serwer pocztowy)

Dyskusja w 'Certyfikaty SSL' rozpoczęta przez użytkownika max-bit, 24 Listopad 2016.

  1. max-bit

    max-bit Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Mam certyfikat SSL do swojej domeny
    Na domenie konto pocztowe ale na własnym serwerze (bazuje na hMailServer).
    Na tym serwie zainstalowany certyfikat SSL porty skonfigurowane pod SSL
    I o ile z programu pocztowego (własnego) na własny serwer komunikacja jest w pełni mogę wysyłać i docierają i odbierać to obce serwery pocztowe nie są w stanie dostarczać maili
    i z zewnątrz nie chcą docierać wiadomości, jak wyłączę SSL docierają, później włączę i już nie.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie wiem czy w jakikolwiek sposób będziemy w stanie Ci tu pomóc, domena i certyfikat to w zasadzie usługi, które najmniej nas intereują w całej tej konfiguracji (jeśli są podłączone i działają). Nie wiem nawet o co miałbym Cię zapytać, @TheL może poprowadziłbyś tą dyskusję?

    Rozumiem @max-bit że nie ma szansy na kontakt z operatorem hostingu bo serwer masz u siebie?
     
  3. max-bit

    max-bit Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Tak serwer mam u siebie
    to jest hMailServer
    Dziwne ze po wyłączeniu SSL działa wszystko.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Możesz wkleić jakieś komunikaty błędów/logi z serwera, tak abyśmy zobaczyli cokolwiek co się dzieje z tym certyfikatem, co robi serwer, jakie zwraca informacje. Postaram się wtedy podrzucić temat do naszego zespołu technicznego.
     
  5. max-bit

    max-bit Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    właśnie specjalnie nie ma zadnych errorów.
    Brak punktu zacepienia
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Serwer także nie generuje nic w logach? Musi być jakieś info o niewysłanej wiadomości.
     
  7. max-bit

    max-bit Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Jedynie co się dziwnego dzieje to test połaczenia robi tak
    jak jest włączone SSL to wykazuje brak komunikacji połączenia na porcie 25
    po wyłączeniu i zresetowaniu komunikacja powraca .
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    "Jeśli Twój dostawca sieci Internet zablokował port 25, to nie będziesz mógł za pośrednictwem tego portu wysyłać poczty e-mail. W takim przypadku zmień wartość portu serwera wychodzącego (SMTP) na 587 lub 465 – w przypadku, jeśli chcesz skorzystać z połączenia SSL."

    Sprawdź porty połączenia czy są ok... czy są ustawione szyfrowane. Jakie nazwy serwerów podawałeś? Moja-domena.pl? W jakim adresie pracują te skrzynki?
     

Poleć forum znajomym