1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Click Shop a Ceneo, błąd w XML (alternatywne rozwiązanie)

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika stachurski12, 14 Październik 2016.

1. stachurski12

stachurski12 Stały bywalec

Docenione treści:
    0
    Witam jestem nowy na forum.

Mam mały błąd odnośnie pliku XML który automatycznie wygenerowany jest przez platformę Click Shop.

W zakładce integracje kopiuje link który pozniej oczywiście wklejam w panelu sklepowym ceneo - jednak ginie mi gdzieś około 200 ofert.

Dostałem odpowiedz od Ceneo, że brakuje roczników niektórych produktów ktore muszą posiadać taki atrybut jak rocznik (dlatego oczywiście się nie wyświetlają) , jednak w Subiekcie GT wszystkie produkty mają rocznik zapisany w kodzie jak i w nazwie zdjęcia ( integracja Subiekt a Click shop poprzez Click Studio działa elegancko)

Jak mogę zaingerować i re-edytować plik XML ?
    Ma ktoś jakiś pomysł ?
    Podaje link do mojego XML, może jakaś dobra dusza zerknie :)
    http://www.superrowery.pl/console/integration/execute/name/CeneoV2

Pozdrawiam

2. Mariusz

Mariusz BOK home.pl home.pl

Docenione treści:
    163
    @stachurski12 sprawdź czy produkty w Ceneo nadal będą odrzucane po przypisaniu do nich producentów. Najprawdopodobniej odrzucane są te twoje produkty, które nie mają przypisanych producentów.

Najprawdopodobniej na koniec tego roku lub na początku następnego roku umożliwimy dodawanie wtyczek do sklepu Click Shop. Jedną z dostępnych wtyczek będzie wtyczka, która umożliwi tworzenie rozszerzonego pliku XML dla Ceneo (atrybuty, wybór produktów).

Ilość zapytań o możliwość tworzenia rozszerzonego pliku XML dla Ceneo jest spora. Gdy uruchomimy możliwość instalacji wtyczek dla sklepu Click Shop, to kwestia powinna zostać rozwiązana. Dopóki nie będzie to dostępne, spróbuj przypisać producentów do tych produktów.

3. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Dziekuje za odpowiedz.
    Oczywiście przypisywałem producentów lub brakujące roczniki RĘCZNIE w panelu ceneo, nie powiem bo zajeło mi to pare godzin - na początku wydawałobyć się okej, wyświetlała się cała oferta, jednak po automatycznej aktualizacji XML z poziomu ceneo wszystko wróciło do starej formy - czyli znikneło 200 ofert :(

Jeżeli chodzi o możliwość tworzenia rozszerzonego pliku XML, rozumiem że chodzi o to że w taki teoretycznie gotowy plik XML będę mógł sam ingerować ? Teraz nie mam takiej możliwości, tak ?

Pozdrawiam

4. Mariusz

Docenione treści:
    163
    @stachurski12 podaj proszę ID takiego przykładowego produktu (wysłałem w tej sprawie wiadomość prywatną), który został odrzucony przez Ceneo. Prześlę ten przykład do specjalisty od sklepu internetowego i po weekendzie powinienem otrzymać feedback odnośnie tego produktu.
    W panelu sklepu dojdzie w MENU sklepu dodatkowa opcja o nazwie: "APLIKACJE". W tej opcji będzie można zmienić ustawienia wtyczki odnośnie rozszerzonego pliku XML dla Ceneo. Zmiana ustawień będzie polegać na zaznaczeniu za pomocą checkboxów odpowiednich atrybutów oraz produktów. Następnie plik XML będzie standardowo generowany tak jak dotychczas (kopiujemy link do pliku XML i wklejamy w ustawieniach Ceneo). Podsumowując, administrator będzie miał możliwość wybrania, które atrybuty mają zostać dołączone do generowanego pliku XML dla Ceneo.

5. Goldlux24

Goldlux24 Bystrzak

Docenione treści:
    19
    @Mariusz
    A czy będzie można zaznaczyć, które produkty mają być na Ceneo, a które nie?

6. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Dzieki serdeczne za odpowiedz

Dodaje screena jak to wygląda w panelu ceneo. Mogę recznie dopisać brakujący atrybut ale za około 6h i tak wszystko wróci do nieładu.
    Pozdrawiam !

Załączone pliki:

• błąd.png
      błąd.png
      Rozmiar pliku:
      148,9 KB
      Wyświetleń:
      75
  7. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Witam , jest może jakaś odpowiedz od specjalisty ?
    Nie ukrywam że zależy mi na tym żeby rozwiązać tą sprawę, płacę grubą kase dla ceneo ( mam bardzo dużo wejść na stronę dziennie) a jest taki nieporządek z tym, wiadomo oglądający klikają mi w produkty które się wyświetlają a nie mam ich na stanie - dużo się za to płaci....

pozdrawiam

8. Mariusz

Docenione treści:
    163
    @stachurski12 Proszę jeszcze o cierpliwość, na podstawie podanego zrzutu ekranu zidentyfikujemy odpowiedni produkt w Twoim sklepie i sprawdzimy. Odezwę się tutaj w temacie na forum, gdy otrzymam odpowiedź w ramach zgłoszenia: FEEDBACK-902.

@Goldlux24 w skrócie to zadaniem tej aplikacji jest generowanie pliku XML zgodnie z formatem rozszerzonym Ceneo, z uwzględnieniem mapowania grup/atrybutów oraz wykluczania wybranych produktów. Aplikacja daje możliwość prezentacji znacznie większej ilości informacji o konkretnym produkcie. Dotyczy to: atrybutów produktów, rozmiarów, dodatkowych opisów czy innych treści istotnych dla konsumenta. Tak wyświetlane produkty użytkownik może sortować i przeglądać według swoich kryteriów już na poziomie porównywarki cen. Skorzystanie z aplikacji pozwala zatem właścicielowi efektywniej prezentować swoje produkty, a konsumentom daje szansę na bardziej dokładne zapoznanie się z towarem już podczas pierwszego wyszukania. Aplikacja korzysta z następujących uprawnień: atrybuty produktów (wykorzystywane do dowiązywania w atrybutach Ceneo -mapowanie), produkty (odczyt produktów ze sklepu), kategorie (generowana jest na ich podstawie ścieżka do kategorii Ceneo).

Zaznaczę tylko, że będzie to udostępnione na zasadzie dodatkowych wtyczek do Click Shop (podobnie jak na wordpress.org). Autorzy wtyczek mogą wymagać opłaty za ich wykorzystanie, ale cena i wartość takich inwestycji powinna być zadowalająca dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje projekty sklepów. Jedną z dostępnych wtyczek będzie ta opisana powyżej.

Goldlux24 lubi to.
  9. Mariusz

Docenione treści:
    163
    @stachurski12 otrzymałem informacje, że w twojej sytuacji również należałoby poczekać na rozszerzony XML w postaci dodatkowej aplikacji do sklepu.

10. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Dzieki za odpowiedz @Mariusz . Kiedy ta aplikacja zostanie dodana ? Kasa na ceneo leci - dziennie płacę 70 zł....

11. Mariusz

Docenione treści:
    163
    @stachurski12 kilka postów wyżej napisałem kiedy wprowadzimy możliwość zakupu i uruchamiania dodatkowych wtyczek w sklepie Click Shop.

12. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Dzieki za odpowiedz.
    Czy jest w takim razie możliwość wyłączenia samoczynnej Aktualizacji Ceneo ? Dotychczas robi się ona chyba co 6h - chcialbym to wyłączyć i ustawić ręcznie w przypisywaniu ofert tych produktów których nie mam na stanie. Branża taka, że codziennie dużo płacę za złe wyświetlanie się oferty....pomocy ;/

13. Goldlux24

Goldlux24 Bystrzak

Docenione treści:
    19
    @stachurski12
    Mieliśmy podobny problem, z tym, że na Ceneo były wrzucane produkty, które żarły kasę, a się nie sprzedawały.

Rozwiązałem to tak, że wygenerowałem XML z produktami, które chcę, żeby były na Ceneo, następnie wrzuciłem ten XML na nasz google drive i wysłałem link do XML'a do Ceneo. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad tym co jest w XML i jaka oferta będzie prezentowana na Ceneo.

Mariusz lubi to.
  14. stachurski12

Docenione treści:
    0
  15. Goldlux24

Goldlux24 Bystrzak

Docenione treści:
    19
    Dokładnie tak, masz ten link, wchodzisz na niego i będziesz miał gotowy plik XML.

1. Wyłącz aktywność wszystkich produktów
    2. Wejdź na link integracji Ceneo, czyli ten co dałeś wyżej
    3. Skopiuj zawartość do pliku txt, zapisz jako XML
    4. Włącz cały asortyment sklepu
    5. Wrzuć XML'a na jakiś serwer
    6. Wyślij maila do Ceneo z prośba o zaktualizowanie adresu integracji

Zrobione, 100 zł dziennie w kieszeni :)

Mariusz i stachurski12 lubią to.
  16. stachurski12

Docenione treści:
    0
    dziekuje bardzo ! napiszę jutro czy wszystko działa :) pozdrawiam :)

17. Goldlux24

Goldlux24 Bystrzak

Docenione treści:
    19
    Daj znać koniecznie, w razie czego służę pomocą :)

18. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Witam ponownie
    Zrobiłem tak jak sugeruje użytkownik @Goldlux24, jednak zauważyłem jedną nieprawidłowość....mianowicie brak jest automatyzmu przetwarzania oferty. Dziś na firmę fizycznie przyjechało mi 100 nowych produktów, które wrzuciłem na subiekta, zrobiłem zdjęcia itp i bang przecież musze jakoś dodać te produkty do XML'a który robiłem przecież...ręcznie.

Niestety ale nowych produktów takich jak dziś będzie coraz to więcej i więcej w tą zimę...

Czy widzicie dla mnie jakieś rozwiązanie ? :( Kiedy będzie apka która poprostu pozwoli mi określić ( nawet i ręcznie) które produkty chce wysyłać do XML a które nie.

Mam zamiar wejść niebawem na Nokaut.pl i Skąpiec.pl ale z takim początkiem z porównywarkami mi się odechciewa :

19. Mariusz

Docenione treści:
    163
    @Goldlux24 czy masz podobne niedogodności w podanym przez Ciebie alternatywnym rozwiązaniu - opisał je @stachurski12 w swoim ostatnim poście??

@stachurski12 z mojej strony mogę zasugerować tylko poczekanie na dodatkowe wtyczki (pod koniec roku 2016 lub na początku 2017).

20. stachurski12

Docenione treści:
    0
    Jak to mam czekać ? Dlaczego platforma click shop nie poprawia automatycznie tego XML'a skoro dopisałem już roczniki......

Poleć forum znajomym