1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Click Shop, API + integracje

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika lopes, 3 Październik 2017.

  1. lopes

    lopes Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam.

    Szanowni forumowicze, czy wśród Was są osoby korzystające z Clickshop oraz integracji INTESHOP + integracji W2S firmy e-mo.pl ?

    W sklepie chcę umieścić około 20 - 30 tys. produktów z atrybutami (komputery/elektronika) i dlatego ciekawi mnie jak Clickshop poradzi sobie z takim obłożeniem i tymi integracjami. Czy wszystko działa prawidłowo i płynnie i czy nie ma z tym nagminnych problemów ?

    Mam pewne obawy co do integracji z allegro ponieważ chcę jej używać ale z tego co wiem aplikacja nie aktualizuje stanu w aukcji po sprzedaży w sklepie (tylko odwrotnie). Czy na dzień dzisiejszy już coś się zmieniło ? Czytałem posty na tym forum sprzed 2 lat i niby technicy home.pl coś obiecywali a więc po 2 latach może to już działa o czy nie wiem.

    Co do integracji z WF-MAG proponuje home.pl usunąć tą informację z opisu sklepu ponieważ ClickStudio już nie działa także to jest wprowadzanie w błąd na stronie z produktem gdzie mamy logo integracji WAPRO ERP co jest nieprawdą.

    Pomijając WAPRO i allegro planuję rozwiązanie takie jak opisałem na początku postu i chciałbym zasięgnąć opinii wsród Was jeśli ktoś oczywiście korzysta z takowych.

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie z Państwa strony.

    Pozdrawiam,
    Piotr
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Skonsultowałem tę kwestię i muszę wyprostować, że nie wprowadzamy w błąd, ponieważ nadal mamy dostęp do API, z którym można z powodzeniem podłączyć się poprzez produkty (np. e-mo.pl) czy innego dostawcy i synchronizować magazyn. Nawet Optima i inne narzędzia działają.

    Z tego co kojarzę, to integracja W2S firmy e-mo.pl umożliwia jej przetestowanie podczas bezpłatnego okresu próbnego. Sugeruję skorzystać z takiego okresu testowego i sprawdzić na własnej skórze czy integracja ze sklepem Click Shop spełnia oczekiwania.

    Zostawiam oczywiście temat jako otwarty, może inni użytkownicy z forum.home.pl podzielą się swoimi opiniami na ten temat.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Upewniłem się co do informacji dot. Click Studio, na stronie home.pl nie informujemy o tym rozwiązaniu, a w dokumentacji, dodana jest ramka informująca o braku wsparcia i rozwoju w/w aplikacji. Artykuły te są podtrzymywane, ze względu na fakt, że aplikacja Click Studio nadal pozostaje aktywna wśród użytkowników, którzy prawdopodobnie używają jej do podstawowego zarządzania asortymentem sklepu.

    W odniesieniu do powyższego, wszystkie integracje z zew. aplikacjami, jak np. WF-MAG, itp. są w pełni aktywne za sprawą API sklepu oraz aplikacji zewnętrznych. Mając także na względzie ogólny schemat działania takich integracji, trzeba zwrócić uwagę, że pomiędzy sklepem a docelowym oprogramowaniem, może zajść konieczność zastosowania narzędzia pośredniego, np. rozwiązań e-mo.pl, natomiast nie jest to podyktowane ograniczeniami samego API sklepu co wymaganiami aplikacji zewnętrznych, aby prawidłowo interpretować przesyłane dane.
     
  4. doohoo

    doohoo Bystrzak

    Wiadomości:
    65
    Docenione treści:
    1
    Chciałem sie podpiąć pod temat.
    Korzystam z clickshop premium i s2s. Ostatnio dowiedziałem sie po instalacji nowego s2s że jest nowa wersja API dla clickshop, która niestety ma pewne ograniczenia.
    Problemem jest to że wybrane towary nie są aktualizowane jeśli chodzi stany. Pojawia sie błąd :eek:bject is locked". Przez kilka dni towar mam zablokowany do edycji.
    Szukałem czy ktoś nie jest zalogowany w panelu na ten produkt ale nie wygląda na to.
    Mam pytanie czy jest szansa na to aby program s2s wymusił do edycji produkt?
    Chciałbym uzyskać kilka informacjo o nowym i starym API które funkcjonuje, kiedy to sie zmieniło
    Kiedy stare API zostanie wyłączone - ponieważ działam specjalnie na starej wersji s2s tak aby towary mi sie aktualizowały.
    Stanowi to dla mnie poważny problem ponieważ programem zewnetrznym nie da sie zmodyfikować towaru - nie tylko stan ale i inne dane np opisowe itp.
     

Poleć forum znajomym