1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Cloudflare i... mały wypadek

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 27 Luty 2017.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 086
  Docenione treści:
  302
  ups...
   
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  531
  dobrze, że ja z tego wynalazku ze swoimi stronami nie korzystam :D
   
 4. gielo2

  gielo2 Asystent

  Wiadomości:
  149
  Docenione treści:
  21
  Internet ma to do siebie, że wpadki się zdarzają nawet największym. Jednak kto w dzisiejszym świecie przesyła hasła otwartym tekstem? Przecież nawet podstawowe szyfrowanie w MD5 posiadają nawet najbardziej badziewne skrypty. Korzystam z CloudFlare od kilku lat i nigdy nie miąłem żadnych problemów chociaż co jakiś czas podobne rewelacje są publikowane na stronach branżowych (z tego oni żyją) . Problemem nie jest to, że serwis zalicza wpadkę, bo te zdarzają i będą się zdarzać każdemu. Problemem jest w jakim czasie dana witryna-firma na to zareaguje i usunie problem. CloudFlare według mnie zareagowało prawidłowo.

  Co do wpadek to poczytajcie sobie chociażby niebezpiecznika o podobnych wpadkach w przypadku banków gdzie trzymacie pieniądze, czy też firm hostingowych gdzie trzymacie swoje strony firmowe, lotnisk, czy nawet waszych telewizorów i innego sprzętu AGD, które coraz częściej mają połączenie z siecią :) Gdzie mimo zgłaszania problemów są one ignorowane przez poszczególne firmy i instytucje.

  Ilu z was korzysta chociażby z PayPala, z którego dane kart kredytowych klientów wyciekały już kilkukrotnie? Sorry ale internet i usługi w nim coraz bardziej się rozwija, więc aby się ustrzec przed takimi wpadkami trzeba by przestać w ogóle korzystać z internetu co coraz mniej jest możliwe niestety. Radzę wiec mieć trochę dystansu do takich rewelacji, oczywiście kontrolować i analizować problem, a jak admin każe zmienić hasło do usługi, to je zmienić zamiast ignorować takie informacje.

  Wracając do CloudFlare, to jest to typowy CDN, nie chce tu tłumaczyć jak działa dokładnie cache ale w skrócie to cachowana jest gotowa strona, czyli nie kod php, js, czy inny, a HTML wysyłany już do przeglądarki klienta, czasami także grafika, czyli wszystko to co klient sam może sobie pobrać i zapisać na swoim komputerze. Hasła nie są cachowane, to natomiast jak one są przesyłane to nie jest problem cloudflare czy innego CDN lub serwera proxy , a administratora serwisu. Tak na marginesie, to cloudflare daje możliwość skorzystania z certyfikatu ssl (COMMODO), warto z niego skorzystać. Wtedy jak korzystacie z jakichś badziewnych skryptów. To cały ruch od CloudFlare do przeglądarki klienta jest szyfrowany.
   

Poleć forum znajomym