1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

CMS WordPress 5.2 Jaco

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 9 Maj 2019.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Na stronie www.wordpress.org możemy już poczytać nieco więcej o nowej odsłonie popularnego systemu CMS, w wersji 5.2 o magicznej nazwie Jaco.

  Sprawdź już teraz jak zainstalować CMS WordPress 5.2 na serwerze w home.pl:
  Nowa odsłona CMS WordPress to nowe jeszcze bardziej niezawodne narzędzia do identyfikowania i naprawiania problemów konfiguracyjnych i błędów krytycznych. Niezależnie od tego, czy jesteś programistą pomagającym klientom, czy zarządzasz swoją stroną samodzielnie, te narzędzia pomogą Ci uzyskać odpowiednie informacje, gdy będą potrzebne.

  Kontrola stanu witryny
  [​IMG]
  Opierając się na funkcjach Health Site wprowadzonych w 5.1, ta wersja dodaje dwie nowe strony, aby pomóc w debugowaniu typowych problemów z konfiguracją. Dodaje również miejsce, w którym programiści mogą dołączać informacje debugowania dla opiekunów witryn.


  Ochrona przed błędami PHP
  [​IMG]
  Ta aktualizacja zorientowana na administratorze pozwoli bezpiecznie naprawić lub zarządzać błędami krytycznymi bez konieczności poświęcania czasu programistom. Zapewnia lepszą obsługę tzw. „Białego ekranu śmierci” oraz sposób na wejście w tryb odzyskiwania, który wstrzymuje wtyczki lub motywy powodujące błędy.  Bump wersji PHP

  Minimalna obsługiwana wersja PHP to 5.6.20. Począwszy od WordPress 5.2 *, motywy i wtyczki mogą bezpiecznie korzystać z przestrzeni nazw, funkcji anonimowych i wielu innych rzeczy!

  Aktualizacje prywatności

  Nowy szablon strony motywu, funkcja warunkowa i dwie klasy CSS ułatwiają projektowanie i dostosowywanie strony Polityki prywatności.

  Nowy hak do ciała

  5.2 wprowadza hak wp_body_open, który pozwala motywom obsługiwać wstrzykiwanie kodu bezpośrednio na początku elementu <body>.

  Budowanie JavaScript

  Wraz z dodaniem konfiguracji webpack i Babel w pakiecie wordpress / scripts, programiści nie będą musieli martwić się o konfigurowanie złożonych narzędzi do tworzenia nowoczesnego JavaScript.
   

Poleć forum znajomym