1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Darmowa dostawa tylko dla konkretnego typu przesyłek

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika MałgorzataK, 12 Listopad 2015.

  1. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    Witam
    Czy jest możliwość ustawienia darmowej dostawy tylko dla wybranego(wybranych) typów przesyłek?
    Chcę np. dać kod rabatowy DDPP, który przy zakupach powyżej np. 50 zł nie będzie naliczał kosztów przesyłki ale tylko dla Poczty Polskiej. Dla pozostałych dostaw - koszt zostanie bez zmian.
    W obecnych kuponach rabatowych mogę ustawić jedynie darmową dostawę dla wszystkich przesyłek.
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Przy każdej dostawie można w opcjach ustawić "darmowa przesyłka od kwoty", można też przejść do zakładki "Koszty dostawy" i tutaj w widełkach zrobić, co trzeba.

    Przy kuponie nie można ustawić darmowej dostawy tylko dla określonej formy.
     
  3. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @Stau - tylko wtedy wszyscy klienci mogą z tego korzystać, a ja chciałam zrobić grupę uprzywilejowanych ;)
     
  4. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Rozumiem :). Jak widzę - faktycznie - przynajmniej ja nie wiem jak to ustawić - można albo dla wszystkich klientów - albo dla wszystkich dostaw ;).
     
  5. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @Stau - dokładnie tak.
    Zatem proponuję zgłosić do działu rozwoju, by może w kolejnych aktualizacjach wprowadzić możliwość bardziej szczegółowej konfiguracji kuponów rabatowych o rodzaj dostawy w przypadku darmowej dostawy.
    Ciekawe czy ktoś z home to przeczyta ;)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Oczywiście, że przeczyta!!! :) Temat zgłosiłem już dzisiaj do konsultacji (około godziny 14:00), jeśli otrzymam negatywną odpowiedź odnośnie konfiguracji darmowej dostawy tyko dla konkretnego typu przesyłek, to prześlę to zgłoszenie dalej do działu rozwoju w celu znalezienia rozwiązania :)
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @MałgorzataK otrzymałem poniższą sugestię jako rozwiązanie, proszę sprawdź czy to Ci załatwi sprawę :).

    W panelu sklepu Click Shop utwórz nowy gabaryt (Konfiguracja -> Asortyment -> Produkty, na samym dole ekranu), potem utwórz nową dostawę (dowolna nazwa, ustalasz koszt tej dostawy na 0 pln) i zaznaczasz przy niej, że obsługuje tylko ten gabaryt, który został utworzony. Ostatnim krokiem jest dopisanie tego gabarytu do konkretnego produktu, przy którym dostawę chcesz ustawić na 0 (edycja produktu, Gabaryty).

    Co prawda rozwiązanie to, spowoduje że wybrany produkt będzie miał darmową dostawę i każdy użytkownik sklepu będzie mógł z takiej formy dostawy skorzystać. Kierownik produktu przyjął ode mnie zgłoszenie, aby wdrożyć możliwość dopisania darmowej dostawy do konkretnej grupy klientów. Jeśli więc powyższa propozycja rozwiązania Ci nie odpowiada, to musimy niestety poczekać na wprowadzenie takiej funkcji przez dział rozwoju.
     
  8. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @Mariusz - rozwiązanie z gabarytem jest kiepskim pomysłem. Niby mam ustawić gabaryt dla 300 produktów tylko na weekend, i poza tym jak sam zauważyłeś nie ogranicza to skorzystania z darmowej dostawy innym klientom.
    Chodzi mi dokładnie o to, aby w kuponach rabatowych (Marketing->Rabaty->Kupony rabatowe) wybranie "darmowa dostawa" dawało opcję wyboru sposobu darmowej dostawy (wszystkie lub tylko wybrane). Analogicznie jak jest to dla produktów, gdzie można określić, że promocja dotyczy produktów tylko danej kategorii lub tylko wybranego producenta.
    Dzięki za zainteresowanie tematem :)
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @MałgorzataK ufff, odnalazłem wątek :)

    Narzędzia --> Centrum wymiany danych --> Utworzenie profilu CSV i eksport do pliku, edycja w Excelu i ponowny import.

    Wśród pól dostępnych do eksportu i importu jest pole gabaryt. Więc zmianę wykonasz masowo np. w Excelu Więc odpowiedź brzmi, tak, gabaryt jest rozwiązaniem dla tego tematu.

    gabaryt.png

    Więcej na stronie:
    Tematy pokrewne
     
    MałgorzataK lubi to.
  10. MałgorzataK

    MałgorzataK Bystrzak

    Wiadomości:
    62
    Docenione treści:
    5
    @Grzesiek - dziękuję, z pewnością wykorzystam jak nie w tym to w następnym przypadku ;)
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @MałgorzataK każdy weekend jest dobry na promocję. A niebawem Dzień Darmowej Dostawy
     

Poleć forum znajomym