1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Dodatkowe pole w zamówieniu klienta

Dyskusja w 'Dodatki oraz integracje' rozpoczęta przez użytkownika Anka1000, 16 Maj 2017.

  1. Anka1000

    Anka1000 Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    4
    Hej.

    Pamiętam, że temat był już poruszany, ale nie mogę go znaleźć na forum.

    Czy jest możliwość, aby w zamówieniu (lista towarów) była dodatkowa opcja opłaty np. "pakowanie na prezent". Klient mógłby zaznaczyć pole i wtedy automatycznie płatna usługa dodałaby się do listy zamówienia.

    Czy jest taka opcja, a jeśli nie to można takową sugestię zgłosić do programistów?

    Pozdrawiam
    Anka
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sugestie zgłosimy bo nie ma takiej opcji. Wybieramy tylko jeden typ dostawy i płatności. Można by to było zrobić poprzez:
    - dodanie do koszyka dodatkowego modułu który by zawierał informacje o możliwości zakupu produktu czyli pakowania. Moduł może być tekstowy, graficzny jaki chcesz i jakiś przycisk KUP który by przenosił na stronę produktu po prostu (link),
    - można dodać pole do zaznaczenia, ale nie będzie ono doliczało żadnej kwoty, czyli darmowe pakowanie
    - jeśli pakowanie będzie produktem, można by go dodać w powiązanych lub polecanych produktach (do każdego produktu jako osobny zakup).
    - powielić wszystkie formy dostawy i doliczyć do nich kwotę pakowania, klient ma teraz np. płatność + 3 formy dostawy, będzie miał płatność + 6 form dostawy (chyba że masz mechanizm uszczegółowiony no to wtedy po prostu aktywuje się jakaś tam forma (dla koszyka i zawartych w nim produktów) jako zwykła i z pakowaniem. Oczywiście nazwać je odpowiednio: kurier i kurier + pakowanie na prezent... i tak dalej.
     
  3. Anka1000

    Anka1000 Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    4
    @Grzesiek
    Dzięki.
    Rozważam te opcje. Myślałam nad powieleniem kosztów dostawy. Bo nie wiem czy klientowi będzie się chciało wracać do "sklepu" aby zamówić dodatkowy produkt, będący pakowaniem.
    Zresztą może potestuję różne rozwiązania.

    Dlatego też wolałabym opcję z zaznaczeniem opcji w zamówieniu i automatycznym dodaniu do wartości zamówienia. Może sugestia zostanie zaakceptowana i w kolejnej wersji się pojawi. Czego bym sobie życzyła, bo myślę, że nie tylko ja bym z niej skorzystała.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ech ale Wy kombinujecie, Grzesiek napisał jedyne słuszne rozwiązanie.
    Dodaj po prostu produkt w powiedzmy kategorii usługi o nazwie Pakowanie produktu i po problemie :) w koszyku można napisać, że taka opcja istnieje i należy ją włożyć do koszyka.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, oczywiście pomysł jest fajny, co z realizacją, to już nie mi oceniać ani tym bardziej obiecywać. Nie mniej w tej sytuacji najlepszą opcją będzie powielenie form dostawy. O ile masz je skonfigurowane z pomysłem, czyli docelowo klient nie dostaje 100 opcji a tylko 2-3 dopasowane do jego koszyka, to otrzyma po prostu 4-6, pp, pp+opakowanie, kurier, kurier+ opakowanie, paczkomat, paczkomat + opakowanie.
     
  6. Tomussns

    Tomussns Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry
    Czy mógłby Pan napisać dokładniej jak zrobic wpis z informacją, że istnieje jakaś dodatkowa opcja?
     
  7. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @Tomussns wchodzisz do edycji koszyka poprzez KONFIGURACJA -> WYGLĄD -> AKTYWNY STYL GRAFICZNY- > Moduły po lewej stronie, następnie klikasz na zakładce "koszyk", gdzie możesz dodać nowy moduł o dowolnej treści. Moduł możesz umieścić nad / pod / obok koszyka, w zależności gdzie chcesz, żeby się pojawiał.
     

Poleć forum znajomym