1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Tłumaczenia na inne języki w instalowanej paczce Wordpress

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 25 Wrzesień 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Czy koniecznym jest aby po instalacji Wordpress posiadał paczki językowe dla tak wielu języków? Raczej nikt nie będzie używał języków Suomi ani Tagalog, a tym bardziej chińskich i Japońskich, dzięki zlikwidowaniu niepotrzebnych Wordpress stanie się lżejszy. ja byłbym zdania by zostawić jedynie, Polski, Angielski i Niemiecki, i takk w każdej chwili można sobie dodać brakujący język.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W chwili obecnej w ramach usługi zintegrowany jest jeden instalator. Jednym ze zgłoszeń jakie przekazaliśmy także ze swojej strony, jest właśnie integracja wielu paczek, np. z różnymi pluginami, szablonami czy (o co zaraz uzupełnię zgłoszenie) paczkami językowymi.

    PRZYJĘTE!
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jeśli chodzi o wtyczki i templatki to trzeba to zrobić bardzo ostrożnie. Z doświadczenia z wordpressami wiem, że nieodpowiedni zestaw wtyczek może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Chociaż jest kilka wtyczek które są wręcz konieczne aby były w wordpressie :)
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Sugestia dotycząca ilości języków jest bardzo trafna. Również zauważyłem jakiś czas temu, że w naszym Autoinstalatorze (np. na Business Cloud Server itp) instalowana jest wersja WP z bardzo dużą ilością języków. Pogadamy z kierownikiem produktu i damy znać co z tym dalej zrobimy ;)
     
  5. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    ciekawa opcja jesli chodzi o Wordpressa byloby cos na ksztalt sucuri czyli klient placi okreslony abonament i ma w tym zapewniona pomoc jesli jakis "syf" przyczepi sie do wordpressa czy to malware czy cokolwiek innego opcja czyszczenia wordpressa takze bylaby sensowna.W Polsce usluge ochrony Wordpressa znalazlem tylko w 1 firmie takze usluga ochrony Wordpressa i np Joomli bylaby jak najbardziej wskazana
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jasne, to rozwiązanie jest super i także pytaliśmy o podobne plany kierownika produktu. Ale póki co bez odpowiedzi, chociaż... jego uśmiech czasami mówi więcej niż słowa :D ;)

    To jednak wymaga stworzenia grupy specjalistów, którzy zajmą się WordPressem, a my takiego modelu wsparcia nie prowadzimy dla usług zew. No chyba, że wzamian przyczepimy sobie kolejną plakietkę Gold Member (Microsoft i Google). Wtedy możemy rozmawiać :D A poważnie pisząc, sami do końca nie wiemy wszystkiego... co by nikomu nie zdradzić planów.

    Pomysłów jest dużo, a popularność samego CMS powoduje, że tego typu wsparcie będzie coraz bardziej pożądane... obserwuj ofertę home.pl, jak tylko usługa ruszy, na pewno będzie w koło niej głośno.
     
  7. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    to ze bedzie glosno to wiem wszak macie najlepszy PR :) ochrona wordpressa dla swiadomego usera jest tak samo kluczowa jak serwer na ktorym ten wordpress bedzie stal ;) to jak z oferta hbscloud jest ale wiedza o tym nieliczni a juz pokazac zaplecze co moze system pozostaje niedostepne dla zwyklego usera ;) mi sie udalo i jestem pozytywnie zaskoczony szkoda tylko ze nie lansujecie tego.Wiem ze pomyslow jest ogrom ale do road mapy dozucilbym ochrone wordpressa bo to jest kluczowe jak cos robic to od A do Z
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przy ochronie WordPress zadbaj o zmianę nazwy usera, ustawienia silnego hasła i aktualizacje. To podstawa. Jeśli chodzi o to co napisałeś, będę to miał na uwadze aby znaleźć jakiś punkt zaczepienia do tego i rozwinąć dokumentację.

    Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to co nieco napisaliśmy w dokumentacji, może się przyda:

    Edit:

    Racja Adamie, widać kawa jeszcze nie zaczęła działać:
     
    Ostatnia modyfikacja: 29 Wrzesień 2015
  9. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Ja może dodam, że na całej platformie współdzielonej home.pl działa WAF - http://blog.home.pl/2015/04/waf-dla...tanie-zabezpieczyc-twoja-witryne-internetowa/ . Dla WP hosting będzie również aktywowany, więc de facto klient jest już chroniony przed zewnętrznymi atakami, podmianami w plikach, kodzie etc. Oczywiście rozumiemy potrzebę rozszerzenia tej usługi i....nic więcej nie napiszę :) Badamy różne możliwości.
     
    Grzesiek lubi to.
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Zawsze można się do mnie zgłosić po indywidualną ochronę hahahaha :)
    Nawet najlepszy hosting i najlepsza ochrona nic nie dadzą przy beztrosce użytkownika.
    Może coś napiszę na temat ochrony WP.
     
  11. Jephrey

    Jephrey Asystent Beta-tester

    Wiadomości:
    141
    Docenione treści:
    8
    Piotrek kogo stac na Twoje uslugi :p poza tym grzebalbys sie w kodzie ;) zapewne za cene iphone 6 plus to nawet ruski haker bylby mi niestraszny ;)
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    fakt ja jestem drogi :) ale nie o tym jest temat.
    Tak jak napisali Grzesiek i Adam, home jest i tak bardzo dobrze chronione jeśli chodzi o różnego typu ataki i tu mam porównanie z innymi hostingami.
    W większości przypadków to użytkownik jest winien udostępnienia luki lub błędu przez które następuje tzw atak.
    Tak jak napisałem postaram się ruszyć ten temat i wyjaśnić go punkt po punkcie.
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym