1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Domena i podstrony

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Balcar88, 28 Marzec 2018.

  1. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    może mi ktoś jak ostatniemu gamoniowi wytłumaczyć jak zrobić by po wejściu na podstrony zostawała nazwa domeny a nie
    http://wordpressxxx.home.pl/autoinstalator/wordpressplus3/?page_id=433
    czytałem tematy z tym związane, ale nie poradziłem sobie z tym a walczę już 5 godzin.
    Domenę przypisałem, ale podstrony wracają do adresu macierzystego.

    Dziękuję za pomoc.
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Musisz ustawić adres domeny w ustawieniach Wordpressa (Kokpit-->Ustawienia-->Ogólne). Masz tam dwa pola::
    Adres witryny (URL)
    Adres Wordpressa (URL)
     
    Balcar88 lubi to.
  3. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Dzięki, wszystko pięknie działa.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na przyszłość: przekierowanie domeny na katalog/przypisanie jej do serwera, to konfiguracją którą wykonuje się na większości hostingów, aby powiązać jedno z drugim. Natomiast dla aplikacji to jeszcze żadna wiadomość, bo ona uruchomi się tak, jak sobie ją wywołamy, więc aby wiedziała że jej adresem macierzystym jest domena.pl to trzeba jej to wskazać tam, gdzie posiada ona swoje ustawienia. Czasami jest to plik na serwerze FTP, czasami (w większości) w panelu samej witryny. TO tak jakbyś testował kolejne rozwiązania i CMSy inne niż Wordpress, a i informacja dla potomnych.
     

Poleć forum znajomym