1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Domena systemowa

Dyskusja w 'Usługi dodatkowe oraz panel administracyjny' rozpoczęta przez użytkownika Tor, 18 Lipiec 2019.

  1. Tor

    Tor Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    3
    Dzień dobry
    Czy w panelu administracyjnym , można dodać "domenę systemową" (serwera) i jaką wtedy miała by końcówkę .
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    sorki, nie rozumiem pytania. Może jestem ułomny. Możesz to inaczej opowiedzieć? :)
     
  3. Tor

    Tor Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    3
    No to podam przykład :) . Kupując serwer www powiedzmy w linuxpl-com . I nie kupuję tam żadnej domeny nic .Mimo to w panelu administratora w opcji "dodaj domenę" daje coś takiego "nazwa_mojej_wymyślonej _domeny_" i do tego końcówka linuxpl.com . Czyli całość wygląda np tak. jankowalski.linuxpl.com . I system tworzy folder z taką domeną wrzucając do niej przykładowa stronę w przeglądarce internetowej pod adresem www.jankowalskilinuxpl.com zobaczę jej treść . To się chyba się nazywa domena"techniczna" czy jakoś tak ja znam to pod nazwą "domena systemowa. Pytając w innych miejscu o "domenę systemową" (inny hosting) podawali mi te końcówki do swoich serwerów (nazwy). Każdy dostawca hostingu ma jakąś" końcówkę serwera" w zależności od serwera na którym stoi usługa , jaka jest w home.pl ?
     
    Ostatnia modyfikacja: 18 Lipiec 2019
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    .home.pl :)

    np. serwerxxxxx.home.pl
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    I niestety sam jej nie ustawisz, jest przypisana do usługi automatycznie, a cyferki w miejscu iksów są losowe.
     
  6. Tor

    Tor Zaglądacz

    Wiadomości:
    14
    Docenione treści:
    3
    Czyli mówiąc po ludzku , sam takiego "myku" nie zrobię . Na to wychodzi
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Rejestrując usługę hostingową, otrzymujesz możliwość skorzystania z bezpłatnego adresu serwera, generowanego wg. schematu nazwa_serwera.home.pl gdzie nazwa_serwera to ciąg generowanych automatycznie znaków, np. serwer12345.home.pl

    Domena ta umożliwia w pełni uruchomienie serwera, wywołanie stron WWW, uruchomienie poczty. Jest to zwyczajna "sudbdomena" podłączona do hostingu. Jeśli chcesz ustanowić inny adres serwera, będziesz potrzebował własnej domeny lub innej subdomeny.

    Adres serwera generowany z automatu nie podlega zmianie.
     

Poleć forum znajomym