1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Domena z home.pl dla VPS

Dyskusja w 'Produkty i usługi, panele administracyjne' rozpoczęta przez użytkownika utak3r, 2 Maj 2018.

  1. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Można jakoś łatwiej/szybciej przenieść domenę z home.pl na VPS? Póki co znalazłem jedynie opcję z pełnym przeniesieniem, z użyciem AuthInfo. Jest też niby opcja "hostowane", ale jest pusta i niezgodna z FAQ - powinien być przycisk dodania domeny zewnętrznej, ale go nie ma.
    I nie, nie posiadam PleskPanel, bo do zarządzania samym serwerem mi niepotrzebny.
     
  2. Krystianf

    Krystianf Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    2
    Najszybciej będzie skoro nie ma PP zmienić rekord A czy MX dla domeny po adresie IP. Kwestia godziny czasu i rekordy będą wskazywać na ten adres :)
     
    utak3r i Grzesiek lubią to.
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Można też zainstalować np Binda i uruchomić własny serwer DNS oraz wydelegować na niego domenę ;) Trochę dłużej (propagacja), ale to też jakieś rozwiązanie.
     
  4. utak3r

    utak3r Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    6
    Zmieniłem rekord A i w ciągu niecałej godziny się przeniosło :)
    Przy okazji uwaga... w edytorze domeny nie da się "odprzypisać" usługi hostingu, trzeba to zrobić od strony hostingu. Zanim na to wpadłem, borykałęm się z głupim problemem: zdefiniowałem wirtualne hosty w apachu i jedna z nich działała nieprawidłowo - to właśnie stare ustawienia z hostingu bruździły, dopiero usunięcie domeny z usługi hostingu rozpięło te dwie usługi i subdomeny już działają prawidłowo :)
     

Poleć forum znajomym