1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE domena z www. i bez www.

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja usług w Panelu Klienta' rozpoczęta przez użytkownika drabo, 14 Luty 2019.

 1. drabo

  drabo Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Witam,

  Mój problem dotyczy wszystkich zarejestrowanych domen w home.pl

  Przykładowo, po wpisaniu domeny w przeglądarkę wszystko działa:
  Jednak wszystkie domeny z prefiksem www. nie działają.
  • www.nazwa.domena
  • http://www.nazwa.domena
  • https://www.nazwa.domena
  Kod:
  Ta witryna jest nieosiągalna
  Nie udało się znaleźć adresu IP serwera
  Jak rozwiązać ten problem?

  Zaznaczam, że nie interesuje mnie dodanie subdomen www. do domen (z przekierowaniem na główną), bo moje ssl obejmuje domeny, a nie subdomeny. Ludzie się skarżą że strony mi nie działają lub że są niebezpieczne.
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Jeśli problem dotyczy domen w nowym Panelu Klienta, niewykluczone, że domena nie jest w pełni skonfigurowana. Skorzystaj z poniższej instrukcji, jeśli to nie rozwiąże problemu do godziny czasu od zapisania zmian - wyślij zgłoszenie przez formularz kontaktowy. Tematem zajmie się zespół techniczny.

  "Aby domena działała z przedrostkiem "www." należy dodać rekord CNAME, albo ręcznie albo właśnie przy przypisywaniu domeny do serwera zaznaczyć opcję "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard" (dostępna również przy edycji przypisanej domeny).

  W serwisie pomoc.home.pl przy artykule o przypisywaniu domeny do nowej platformy home.pl dodaliśmy informacje o funkcji: "Utwórz rekord CNAME typu Wildcard". LINK: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przypisac-domene-do-hostingu-w-panelu-klienta"

  z wątku https://forum.home.pl/threads/podpieta-domena-do-serwera-dziala-tylko-bez-www.2546/
   
 3. drabo

  drabo Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  CNAME sprawdziłem. Na wszystkich domenach CNAME typu Wildcard jest włączone. Natomiast dlaczego po wpisaniu adresu z www. dla domen z ssl, przeglądarki komunikują, że strona jest niebezpieczna zanim nastąpi przekierowanie na domenę główną, która jest bezpieczna. To jakiś absurd.
   
 4. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  506
  Docenione treści:
  135
  Krótko: bo nie masz certyfikatu dla www.nazwa.domena

  Dłużej: przy wywołaniu strony masz wymuszenie na https i po wywołaniu adresu z www leci do https://www - tu nie ma certyfiktu i jest komunikat - i dopiero jak się zamknie komunikat leci dalej przekierowanie (.htaccess)

  Jeśli jedank jest inaczej, to wyprowdź mnie z błędu. Ale bez konkretnego przykładu tudno cos więcej stwierdzić.

  Wysłane z mojego PLUS przy użyciu Tapatalka
   
 5. drabo

  drabo Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Nie musze mieć certyfikatu dla www. Obecnie wielu innych dostawców ma tak skonfigurowane usługi, aby korzystać z obu wersji adresu, zarówno samej domeny, jak i z subdomeną www. Jak jest w przypadku home.pl?
   
 6. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  506
  Docenione treści:
  135
  W home.pl też można, ale jak chce sie przekierować https://www.adres na https://adres to trzeba mieć certyfikat oferujący szyfrowanie obu adresów. Przykładowo certyfikaty homeSSL to potrafią.

  Juz to kiedyś przerabiałem, dlatego wybieram certyfikaty Wildcard lub zwykłe ze wskazaniem www.adres do certyfikacji.

  EDIT: Bo można oczywiście przekierować adres www.adres na https://adres, ale jak ktoś z jakiegoś względu wejdzie na https://www.adres to już będzie lekki kłopot. Daleko nie trzeba szukać -> https://www.forum.home.pl

  upload_2019-2-16_1-24-18.png
   
  Ostatnia modyfikacja: 16 Luty 2019
 7. drabo

  drabo Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  4
  Docenione treści:
  0
  Może odgrzewany kotlet, ale muszę to napisać. U konkurencji domeny z certyfikatem ssl obejmują prefix www. i bez www. Tym samym już nie ma potrzeby opłacać dodatkowego certyfikatu jak w przypadku home. Jeśli ktokolwiek obsługuje wiele domen z ssl to u konkurencji oszczędzi sporo pieniędzy. Niestety w home musi płacić więcej.
   
 8. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  @drabo tak jak napisał casar, szyfrowanie domeny z www. i bez www. to nie jest kwestia wykupienia dwóch certyfikatów tylko zamówienia certyfikatu dla domeny www.moj-adres.pl a nie moj-adres.pl. Ewentualne sugestie dot. rozwoju produktu można kierować co najwyżej do wystawców certyfikatów, że dają możliwość wyboru. Tak działa system zamawiania SSL.

  U nas, podobnie jak u konkurencji, wystarczy jeden certyfikat. Jak będziesz za rok przedłużał certyfikat, to po prostu kup nowy i zamów dla adresu z WWW..
   

Poleć forum znajomym