1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Dostęp do .htaccess poprzez panel.home.pl

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 16 Styczeń 2017.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Jako, że miałem małą przygodę ze złym wpisem przekierowującym w .htaccess i straceniem dostępu do panelu administracyjnego oraz samej strony sklepu to zgłaszam sugestię :).

    BOK powiedział mi, że ze względu na to, że serwer jest współdzielony to nie można mieć dostępu do .htaccess po FTP. Czy nie można jednak umożliwić dostępu do własnej części pliku poprzez panel usługi sklepu - panel.home.pl?
    Analogicznie jak np. wpisy rekordów domeny. Umożliwiłoby to samodzielne wykasowanie błędnego wpisu i brak drżenia ręki przy zapisywaniu nowych.
    Czy jest na to szansa?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W przypadku sklepu Click Shop jest to oprogramowanie typu SaaS i głównie z tego powodu nie umozliwiamy dostepu do wszystkich plikow sklepu (np. do htaccessa). Nasi specjaliści zajmujący się obsługa Click Shop moga w każdej chwili zresetować plik htaccess do domyślnej wersji (np. we wspomnianej sytuacji, gdy poprzez błędną edycje pliku htaccess zepsujemy przekierowania w sklepie) i niestety nie ma na to szansy, aby umozliwić taki reset ustawień wszystkim uzytkownikom (mogłoby to spowodować więcej problemow niz pozytku u klientow).

    Niestety, ale pozostaje mi tylko zasugerować wykonywanie kopii zapasowych zawartości htaccessa w sklepie (przed każdą planowana zmianą htaccessa w sklepie) i w przypadku zapisania niepoprawnych zmian, kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby zresetowali plik htaccess do domyślnego.
     
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @Mariusz rozumiem, że oprogramowanie nie jest Open Source itd. ale chodzi mi tylko o taki back end do .htaccess z poziomu panelu usług home.pl, a nie tylko z panelu administracyjnego sklepu. Dostęp byłby podobnie jak poprzez panel administracyjny sklepu (czyli nie uzyskuje większego dostępu) ale realizowany przez inny kanał dostępowy.
    Podsumowując, my jako użytkownicy nie zyskalibyśmy dostępu do plików a tylko kanał dostępowy do naszej części .htaccess; analogicznie jak ma to miejsce właśnie z rekordami domen - tam też tylko możemy zmieniać wpisy dot. naszej domeny.
    Chyba, że potwierdzisz, że to jest technicznie niewykonalne - to się poddaję :)

    Gdy uwalenie strony jest dokonane tylko przez jeden wpis i ja jako użytkownik wiem, że to jest ta ostatnia zmiana, to łatwo mógłbym to naprawić poprzez dostęp w panelu usług. A co do BOKu, to zdaję sobie sprawę, że mają trochę na głowie ale w powyższym przypadku, może im to zająć nawet więcej niż 1 dzień (u mnie na szczęście zajęło parę godzin), co może spowodować wymierne straty.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Technicznie jest to wykonywalne, ale są tez inne aspekty, które powodują, że nie umożliwimy takiej funkcji w Panelu home.pl. W skrócie powiem tylko, że przy innej grupie uzytkowników, dodanie takiej funkcji może spowodowac wiecej strat niz pozytku.
     
  5. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    No cóż, skoro i tak nie mam na to wpływu to nie będę za nadto strzępił języka. Dodam tylko, że nie rozumiem, dlaczego mając dostęp do .htaccess w panelu administracyjnym sklepu, nie mogę mieć podobnego w panelu usług home.pl? Jakie wtedy straty mogą być poczynione? Chyba takie same jak w panelu sklepu ale w tym wypadku mógłbym je sam naprawić...

    I dla jasności, ja mówię tu o usłudze sklepu (Clickshop), a nie email, web czy jeszcze innych.
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Można powiedzieć, że chcemy uniknąć sytuacji "przypadkowych" utrat htaccess'ów przy przypadkowych jego resetach. Panel home.pl jest newralgicznym miejscem, do którego logują się również mniej techniczni użytkownicy. Możliwość edycji htaccessa powinna być dostępna tylko w panelu sklepu, tam gdzie mają dostęp administratorzy sklepu (i najlepiej nie na wierzchu, czyli tak jak obecnie). Proszę o wyrozumiałość.
     

Poleć forum znajomym